22 stycznia 2018

Eunika Szaroszek
Marlena Woda

Aktualności 2017/2018

Z okazji Dnia Halloween dzieci ze świetlicy szkolnej wykonały wiele prac plastycznych, które ozdobiły szkolny korytarz. Pracowały w małych grupach tworząc Halloweenowe dynie, które następnie mogły zabrać do domu.

W świetlicy odbył sie konkurs plastyczny z nagrodami o tematyce "Jesienny liść".

W trosce o poprawę czytelnictwa, uczniowie uczestniczący w zajęciach świetlicowych  mają okazję w każdy czwartek uczestniczyć w zajęciach czytelniczych w szkolnej bibliotece. W ramach zajęć odbywa się głośne czytanie oraz praca z usłyszanym tekstem. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela przygotowują ćwiczenia sprawdzające zrozumienie głośno czytanego tekstu. Chętne dzieci prezentują czytaną przez siebie literaturę zakupioną w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W ramach zajęć przyrodniczych i ekologicznych w świetlicy szkolnej uczniowie pod opieka nauczycieli świetlicy wykonali ogródek warzywny. Dzieci posiały nasiona rzeżuchy, pietruszki i codziennie dbają o prawidłowy wzrost roślin.

16 listopada 2017 roku w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów i rodziców naszej szkoły. Głównym celem zajęć była wspólna zabawa dzieci i zapracowanych rodziców. Dążeniem naszej pracy było wykonanie ozdób (wianków, pomysłowych choinek, bombek i wiele innych) na szkolny kiermasz Bożonarodzeniowy, który ze sprzedażą prac dzieci i nie tylko ruszy 11.12.2017 i potrwa do dnia 22.12.2017 roku.
Radości było co nie miara, a i rodzice tęgo wysilali głowę, w jaki sposób przystroić swoje prace. Dzieci bardzo chętnie współpracowały ze swymi rodzicami i prace nie miały końca, dlatego też warsztaty były dłuższe niż w założeniu i trwały 1,5 godziny.

W minionym tygodniu odbył się konkurs świetlicowy na temat
"Godło Rzeczpospolitej Polskiej - Herb". Uczniowie techniką wyklejania kuleczkami z bibuły chętnie brali udział. Wyróżniono pięć prac, które zostały nagrodzone. Wychowawcy świetlicy w okresie około co dwa tygodnie organizują konkursy świetlicowe na które bardzo serdecznie  zachęcamy dzieci do brania udziału, ponieważ można otrzymać fajne niespodzianki a przy tym wiele się nauczyć jak i ciekawie spędzić czas w naszej świetlicy.

Dnia 30 listopada 2017 roku w świetlicy szkolnej zorganizowane został dzień wróżb, zabaw i przepowiedni andrzejkowych. Uczniowie zostali zapoznani ze symboliką  imienia Andrzej oraz tradycjami andrzejkowymi. Pod opieką wychowawców przygotowali wiele ciekawych rekwizytów, które posłużyły do wspólnej zabawy.

Dnia 5 grudnia 2017 roku  w świetlicy szkolnej odbyły się Konkursy Mikołajowe.

Jak co roku o tej porze w Naszej Szkole zawitał zielony gość.
Choinka, która stoi na głównym korytarzu. Choinkę przy pomocy uczniów. Choinka każdego dnia oświetla naszą szkołę oraz przybliża do cudownego czasu jakim są Święta Bożego Narodzenia.

Przez ostatnie tygodnie wychowawcy świetlicy szkolnej prowadzili zbiórkę zabawek do pobliskiego Publicznego Przedszkola nr 3 im. Jasia i Małgosi. W zbiórkę zaangażowało się bardzo wielu uczniów wraz z rodzicami. 06.12.2017 wychowawcy wraz z delegacją dzieci poszli przekazać zebrane rzeczy na ręce Dyrektor. Mamy nadzieję, że zabawki będą służyć młodszym kolegą i koleżanką oraz zostaną dobrze spożytkowane. Cieszymy się także z ogromnego zainteresowania
akcją pomagamy  młodszym.

Strona 1 z 2First   Previous   [1]  2  Next   Ostatni