Szczegóły artykułu

Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania w świetlicy

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2016-09-24 | Views: 1540

O zaletach czytania wiedzą wszyscy: lektura rozwija wyobraźnię oraz wzbogaca słownictwo. We wtorek 29 września w naszej świetlicy odbyły się zajęcia z czytelnictwa. Nie były jednak one takie zwykłe. Do naszej sali przybyli zaproszeni goście z klasy V- Wiktor Maroszek, Magdalena Mocek i Bartosz Młody, którzy,  w przepiękny sposób przeczytali świetliczakom wiersze Juliana Tuwima „Słoń Trąbalski”, „Spóźniony Słowik”, „Dwa Michały”.

Po zajęciach czytelniczych nastąpiły plastyczne, gdzie powstały piękne grupowe malunki do wierszy.
Spotkanie to tak się podobało, że postanowiliśmy na stałe wprowadzić je już jako tradycja do naszego grafiku. Mamy też nadzieję iż dzieciaki coraz częściej zamiast siadać do komputera sięgną po lekturę. W świetlicy z tej okazji jako prezent dla uczniów pojawiły się dwie nowe lektury „ Śmieszne wierszyki” oraz „Stop, czyli jak bezpiecznie poruszać się po drogach”.