27 czerwca 2022   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2016/2017
 

 Oddział zerowy                                      Perełki klasy 1

Perełki klasy 2a                                                     Perełki klasy 2b

&
				  
			</div>
			<div><a id=


Perelki klasy 3a                                               wyróżnieni Rodzice klasy 3aPerelki klasy 3b                                                wyróżnieni Rodzice klasy 3b

  


Perełki klasy 4                                                  Perełki klasy 5

 

                                         


Perełki klasy  6                                                     Rodzice klasy 6

 


klasa 6

  


Na koniec roku szkolnego uczniowie naszej szkoły przekazali zebrane nakrętki rodzicom Jakuba Karbowiaka!!! Podziękowania dla naszych uczniów za udział w akcji charytatywnej!!!!

 

  


W czerwcu przystąpili do egzaminu sprawdzającego ich kwalifikacje, który składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uczniowie napisali test sprawdzający znajomość przepisów ruchu drogowego oraz pierwsza pomoc. Część praktyczna odbyła się w Szkole Podstawowej nr 11, w miasteczku ruchu drogowego i obejmowała: przygotowanie roweru do jazdy, jazdę rowerem na wprost - ruch prawostronny, reagowanie na znaki drogowe, zmianę pasa ruchu, skręt w lewo, ustępowanie pierwszeństwa na skrzyżowaniu równorzędnym, hamowanie w polu końcowym, jazdę po ósemce, przejazd techniczny bez podpórek i bez najeżdżania na linie.
Wszyscy uczniowie  wykazali się dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnością jazdy na rowerze  i uzyskali uprawnienia do samodzielnego poruszania się  rowerem po drogach publicznych.

  


Na zakonczenie roku szkolnego policjantka przeprowadziła prelekcje n.t. „Bezpieczne wakacje” dla uczniów naszej szkoły.  W czasie spotkania  dzielnicowa Ewa Golińska omówila zasady bezpiecznego wypoczynku, szczególnie dotyczące zachowania się nad wodą, podczas opalania się.

  


„Z matematyką w XXI wieku” pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

Konkurs „Z matematyką w XXI wieku” skierowany jest dla uczniów klas IV i V szkół podstawowych z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego. 9 maja odbył się  w naszej szkole I etap konkursu i wyłoniono zespół uczniowski w składzie: Patryk Kopeć, Bartosz Cierniak, Jakub Jaźwiec, Jakub Kasprzak, Karina Galler.  Uczniowie Ci uczestniczyli w finale  (II etap) konkursu 14 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Dwóch z nich rozwiązywało  zadania indywidualnie w czasie 60 minut. Czwartoklasista walczył o tytuł „Mistrza Rachunków Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”, a piątoklasista o tytuł „Mistrza Logiki Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”. Pozostali 3 uczniowie realizowali zadania zespołowo i walczyli o tytuł „Mistrzowie zabaw i łamigłówek matematycznych”. Do konkursu uczniów przygotowywała pani Marzena Szymankiewicz.
 W finale konkursu wygrał uczeń z klasy IV naszej szkoły, Patryk Kopeć  i otrzymał tytuł „Mistrza Rachunków Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”. Gratulujemy!!!

 

    


14 czerwca w Szkole Podstawowej nr 7 W Ostrowie Wielkopolskim odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego pod ekologicznym hasłem „Recykling – czy warto?”. Laureatką konkursu została uczennica naszej szkoły Laura Pałasz z klasy piątej. Rywalizacja była ogromna, gdyż nadesłano 320 z 18 szkół podstawowych  naszego powiatu. Gratulujemy Laurze i życzymy dalszych sukcesów.
  


W poniedziałkowe popołudnie 12.06.2017 r.  uczennica Zofia Chmielina miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu ortograficznego „Mistrz Ortografii”. W tym roku po raz dziewiętnasty uczniowie z ostrowskich szkół walczyli o tytuł mistrza. Zosia była jedną  z uczennic, która swoimi umiejętnościami wytrwale walczyła i  dotarła do finału.

    


Strona 1 z 19First   Previous   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji