27 listopada 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

 
Regulamin funkcjonowania Szkoły Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim w czasie epidemii obowiązujący od 1 września 2020 r.

 

- kliknij, aby pobrać

 

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych
edukacja wczesnoszkolna


- kliknij, aby pobrać

PROCEDURA PRZEBYWANIA RODZICÓW I INNYCH OSÓB

NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13

 

IM. STEFANA ROWIŃSKIEGO W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

 

- kliknij, aby pobrać

 

Film edukacyjny Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia
- kliknij

 

Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała wsparcie w  ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Szkoła Podstawowa Nr 13 otrzymała 2 laptopy, które umożliwią uczniom realizowanie lekcji w modelu zdalnym.
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski w ramach Projektu otrzymało grant w wysokości 100 000 zł na zakup sprzętu dla uczniów oraz nauczycieli.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”  w ramach Projektu Zdalna Szkoła – Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

Wykaz szkolnych podręczników w roku szkolnym


2020/2021

 

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

 

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

 

 gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-   

    trzynastki 

 

Aktualności 2020/2021
 

- taki tytuł nosił konkurs odbywający się w klasie 2b w miesiącu październiku. Celem było zmobilizować uczniów do samodzielnego czytania po lekcjach. Najlepsi okazali się: I miejsce: Franciszek Jendrysiak, II miejsce:Liliana Szymkowiak, III miejsce: Julia Ziętek. Dzieci otrzymały dyplomy oraz swoje nakarmione sówki pełne kasztanów. GRATULUJEMY i zachęcamy do dalszej aktywności CZYTELNICZEJ 🙂


    


Ogólnopolski Program
#UczymyDzieciProgramować
Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 3 A wraz z wychowawczynią zrealizowali 20 zadań w Międzynarodowym Tygodniu Kodowania. Ostrowska Trzynastka znalazła się na mapie działań w ramach programowania o zasięgu międzynarodowym.  Tym samym dołożyliśmy swoją cegiełki do zwycięstwa Polski w Code Week 2020.
Bardzo cieszy nas sukces wszystkich polskich programistów 😀👍😀

  


Jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! Dzień ten dla klasy 2b był okazją nie tylko do poznania nowej bibliotekarki, pani Oli ale przede wszystkim okazją, aby przypomnieć sobie swoich ulubionych bohaterów z bajek. Wszyscy uczniowie z wielką ochotą przebrali się za ulubioną postać, rozwiązywali quizy i krzyżówki, odbył się pokaz mody bajkowej. Nie mogło zabraknąć akcentu czytelniczego, bo to właśnie za jego sprawą przenieśliśmy się w świat NIESAMOWITYCH SKARPETEK, naszej kolejnej lektury... ale o tym już wkrótce 🙂
Zapraszamy do krótkiej relacji filmowej: https://www.youtube.com/watch?v=n4e_Uo68QwI

  


Apel Brajana - naszego ucznia - o pomoc dla Weroniki
Informacje o chorobie dziewczynki na:
https://wlkp24.info/pomogliscie-brajanowi-teraz.../...

  


Klasa 2a zakończyła w piątek  realizację II modułu projektu edukacyjnego "Emocja". Do krainy "Wyobraźni" przeniosło nas opowiadanie o "Żółtym baloniku" oraz poetycka opowieść o "Potędze wyobraźni". Każdy wykonał swój balonik marzeń. Wiele radości sprawiła dzieciom praca z aplikacją Quiver. Na zakończenie zajęć była spontaniczna zabawa balonikami. Listopadowy dzień nie musi być smutny i ponury...szkoda, że to ostatni dzień naszej tradycyjnej nauki. Na koniec były uściski. Od poniedziałku zasiadamy przed ekrany. Też damy radę 💪

  


AKCJA TRWA DO 10 LISTOPADA😃😃
Szkoła Podstawowa nr 13 im Stefana Rowińskiego przy współpracy z Akademią Piłkarską KAO z Odolanowa włączyła się w akcję zbierania odzieży i obuwia sportowego dla dzieci z dalekiej, ubogiej Tanzanii, gdzie powstaje Sportowa Akademia dla młodych piłkarzy. Nasi uczniowie angażują się aktywnie w piłkę nożną – uczęszczają na SKS, grają w klubach piłkarskich na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, uprawiają czynnie inne sporty, toteż bardzo chętnie wzięli udział w akcji, by wesprzeć pasję swoich rówieśników. W ciągu kilku dni zebraliśmy duży zbiór odzieży i butów. Dary zostaną przekazane panu Raczyńskiemu i razem z nim bezpośrednio trafią do dzieci w Tanzanii.
Magdalena Pinkowska
Beata Mamot

  


W dniu 5 listopada obchodzimy Dzień Postaci z Bajek. Stroje i makijaż przygotowane.
Uczniowie 3 A wraz z wychowawcą.

  


W piątkowe przedpołudnie przedstawiciele klasy 2A poszli przywitać swoich młodszych kolegów i koleżanki z klasy 1A. Życzyli im wielu sukcesów oraz czerpania samych przyjemności ze zdobywania wiedzy. Wręczyli drobne upominki, które przydadzą się uczniom nie tylko w klasie pierwszej. Przedstawiciele klasy 1A wraz z wychowawcą zaskoczyli nas niespodzianką w postaci Slownika Ortograficznego i smacznych cukierów. Dziękujemy i życzymy powodzenia w murach naszej szkoły.

    


Dziś czas pożegnań. Miś Bartek zaprosił wszystkich do wspólnego zdjęcia. Uczniowie klasy 1A, 2A i 3A spotkali się na boisku szkolnym. Wszyscy uśmiechnięci stanęli do wspólnego zdjęcia z nowym przyjacielem – Bartkiem.
3 A zapakowała Misia i pamiętnik do nowej koperty. Wszystkim ten projekt bardzo się spodobał. Pragniemy zaprosić następne misie na nowe przygody do ostrowskiej trzynastki. Wyrusza teraz do szkoły podstawowej w Zaniemyślu koło Środy w Wielkopolsce. Pozdrawiamy serdecznie panią Elę - wychowawczynię następnej klasy, która będzie gościć Bartka. Proszę nie ściągać maseczki Bartkowi.  Do zobaczenia!!!

  


Klasa 1b uczestniczy w Ogólnopolskim projekcie "Jak odczytywać emocje?"
Podczas tych lekcji uczniowie będą pracować zespołowo, poszukiwać kreatywnych rozwiązań, a także rozpoznawać co czują inni. Dzięki temu wzmocnią umiejętność nawiązywania relacji z innymi, empatię i świadomość własnych emocji.
Temat 1 "Jak się uczyć koncentracji uwagi?"


    


Strona 1 z 7First   Previous   [1]  2  3  4  5  6  7  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji