26 września 2018   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

  

 
 
Aktualności 2018/2019
 

W sobotę 22 września odbył się rajd rowerowy pod hasłem „  Święto roweru”. Organizatorami rajdu był ostrowski oddział PTTK i Szkoła Podstawowa nr 6. Rajd miał na celu:
 -uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i wybuchu Powstania   
 Wielkopolskiego

  Czytaj więcej...


Dnia 22 września 2018 roku na ostrowskim Rynku podczas akcji „ Dnia bez samochodu” odbyło się podsumowanie VI edycji Konkursu Fotograficznego „Niezwykła przyroda w obiektywie”, którego organizatorem była Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski.

W kategorii klas I – III II miejsce zajęła praca Zuzanny Dolaty z klasy I A.

 
    Czytaj więcej...


19 września w ramach projektu: „Ciekawi ludzie, ciekawe zawody” gościliśmy w naszej szkole karatekę, wychowawcę i trenera - Piotra Kuźmę.
Uczniowie klas 6 i 7 wzięli udział w spotkaniu z wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, brązowym medalistą mistrzostw świata, trenerem kadry Polski w karate, trenerem klubu „Karate Kuźma Team”, najpopularniejszym sportowcem południowej Wielkopolski 2014 – PIOTREM KUŹMĄ.

    Czytaj więcej...


Ruszyła akcja edukacyjna „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, której celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III.
Szkoła otrzymała bezpłatne zestawy książek oraz pomoce dydaktyczne, które zachęcą uczniów do codziennego czytania.
Zapraszamy uczniów klas I – III do udziału w konkursie edukacyjnym, pod okiem wychowawców klas.   Czytaj więcej...


17 września poczet szkoły wziął udział w uroczystościach upamiętniających ofiarę krwi Polaków na Golgocie Wschodu. Uczniowie Karina Galler, Mateusz Bartczak i Klaudia Rachwalska wraz z Sybirakami, młodzieżą, harcerzami, przedstawicieli organizacji kombatanckich oraz służb mundurowych uczcili pamięć zesłańców przy pomniku ofiar Sybiru z Ziemi Ostrowskiej. Następnie poczty udały się do Zespołu Szkół Ekonomicznych, gdzie odbyła się część artystyczna obchodów.

  


W związku z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości i Powstania Wielkopolskiego, poczet sztandarowy wziął udział w uroczystościach zorganizowanych przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Ostrowie Wielkopolskim, Artylerię Bracką i Urząd Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Uczniowie Oliwia Idziorek, Jakub Kasprzak i Sara Leśnierowska reprezentowali społeczność szkolną w uroczystej polowej Mszy Świętej na terenie parku Przygód Piaski - Szczygliczka.

    


Pod Hasłem – „AKCJA – SEGREGACJA”

Dnia 14.09.2018r. wszyscy uczniowie naszej szkoły brali udział w Akcji Sprzątania Świata. Celem tegorocznej edycji jest wspomaganie selektywnej zbiórki odpadów, propagowanie ekologicznych zachowań, budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej, odpowiedzialności za środowisko oraz racjonalne gospodarowanie odpadami. 

  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji