9 kwietnia 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

 

Szanowni Rodzice,

zarządzona przerwa w pracy szkół to NIE SĄ FERIE, jest to czas kwarantanny, ma ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. W związku z powyższym policja i straż miejska będzie kontrolowała miejsca, gdzie mogłaby przebywać młodzież  (np.:galeria, kawiarnia).

Przypominamy, że rodzice są odpowiedzialni za to, aby ich dzieci przez wskazany okres pozostawały w domu. Nauczyciele naszej szkoły będą przekazywali uczniom materiały do samodzielnej pracy za pośrednictwem dziennika internetowego w zakładce - OGŁOSZENIA.
Bardzo prosimy o odpowiedzialne podejście do zaistniałej sytuacji.

Z poważaniem
Dyrekcja Szkoły.

 

 

 

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

 zgodnie z zaleceniem MEN od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministerstwa Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W związku z powyższym w Szkole Podstawowej nr 13 zajęcia będą zawieszone na 2 tygodnie tj. od 12 marca do 25 marca 2020r.

W dniach 12 i 13 marca (czwartek i piątek) w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne, a jedynie działania opiekuńcze, świetlica będzie działała normalnie.

Od 16 marca uczniowie NIE przychodzą do szkoły, nie ma lekcji, świetlica będzie nieczynna.


Wszelkie informacje będą Państwu przekazywane za pośrednictwem dziennika internetowego.

Z poważaniem

Dyrekcja Szkoły

 

 

 

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

 

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

 

 gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-   

    trzynastki 

 

 ilość miejsc ograniczona (ok 25 osób)
zapisy na warsztaty w sekretariacie lub u Pani Dominiki Armatys
 
 

 

Aktualności 2019/2020
 

Klasa 1b wraz z wychowawcą postanowiła się włączyć w ogólnopolska akcję #zostanwdomu, która na celu ma zachęcić ludzi do pozostania w czasie pandemii w domu.
Namawia do tego również film niedawno emitowany o Kevinie, który został w domu.

    


Nasi uczniowie kolejny raz odnieśli sukces. Podczas V Przeglądu Słowa pod hasłem „Młodość sądzi, starość rozgrzewa”, który odbył się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych CKU w Przygodzicach I miejsce zajął Marcel Maroszek z kl. V b, w kategorii recytacja. Marcel zaprezentował wiersz Józefa Barana „Spóźnione wyznanie”.
Ponadto, Karina Galler z kl. VIII zdobyła wyróżnienie za wiersz „Skarb”, w kategorii pisanie wierszy.
Gratulujemy i jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów.

  
    


Dzień kobiet na zajęciach plastycznych Eko kreatywność.

    


Uczniowie klasy II A już trzeci raz programują offline i online. Biorą udział  w piątej edycji  ogólnopolskiego programu "Uczymy Dzieci Programować"

Nasze zadania:

zwierzęta zimą - kliknij

wesoły karnawał - kliknij

dawno temu - dinozaury - kliknij

zadanie w programie - kompetencje kluczowe - rozumiem i tworzę informacje - kliknij   


6 marca Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich na spotkanie z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, na którym przedstawił krótki program artystyczny poświęcony kobietom. Na wstępie prezenterzy przedstawili zalety obchodzenia Dnia Kobiet oraz zapoznali wszystkich z zaletami płci pięknej. Główną atrakcją był jednak występ zespołu tanecznego chłopaków z klasy 6 i 7. W tym roku zaprezentowali dwa tańce. Pierwszym był taniec synchroniczny w „wodzie” (oczywiście na sucho), a następnie zaprezentowali swoje umiejętności baletowe do muzyki z „Jeziora łabędziego” Piotra Czajkowskiego. Oba występy wzbudziły aplauz wśród publiczności oraz podziw dla umiejętności taneczno-komediowych naszych artystów.
Brawa dla chłopaków, a dla wszystkich dziewczyn i kobiet najlepsze życzenia od SU!

 

Film - kliknij

    


Dnia 06.03.2020r. podczas zajęć z Małego Fizyka uczniowie wykonywali Slima. Super zabawa, która przemienia klej do papieru w masę Slime. Wszyscy mieli niesamowitą radość z tworzenia i brudzenia swoich rąk. Dodając brokat i styropianowe kuleczki oraz barwnik tworzyliśmy niezwykłego Slima, którego dzieci mogły zabrać ze sobą do domu.

    

    


Dzień Kobiet w klasie 7 - lodowisko
Z okazji Dnia Kobiet rodzice zorganizowali dla wszystkich uczniów z klasy VI wyjazd na kręgielnię w Ostrowie Wielkopolskim. Celem wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja środowiska uczniowskiego, zacieśnianie relacji koleżeńskich.

        Czytaj więcej...


W klasach 1a oraz 1b odbyły się zajęcia profilaktyczne na temat bezpieczeństwa poruszania się po drodze "Autochodziki". Zajęcia przeprowadziła Pani Karolina Cicharska przedstawicielka Straży Miejskiej.

Czytaj więcej...


3 marca w ramach innowacji "Duży czyta małemu" klasę 1 b odwiedził tata Mikołaja Kubiaka, pan Marcin Kubiak i przeczytał dzieciom ciąg dalszy lektury "Plastusiowy pamiętnik". Bardzo dziękujemy rodzicowi za zaangażowanie.

  


„Poddający się nigdy nie wygrywa, a wygrywający nigdy się nie poddaje”, właśnie te słowa Napoleona Hilla towarzyszyły Turniejowi Scrabblowemu, który po raz pierwszy został zorganizowany w naszej szkole.
Po zaciętej walce w rundzie I, do rundy II zakwalifikowały się 3 osoby.
W rezultacie I miejsce oraz tytuł Szkolnego Mistrza Scrabblowego zdobyła Kamila Rojek z kl. Va, II miejsce przypadło Julii Zielińskiej z kl. VII, natomiast III miejsce należy do Aleksandry Muszyńskiej z kl. VI.
Serdecznie gratulujemy wszystkim biorącym udział w Turnieju, a w szczególności zwycięzcom.
Turniej miał na celu dobrą zabawę, jak również rozwijanie umiejętności słownych, językowych, frazeologicznych, motywowanie uczniów do podejmowania nowych wyzwań oraz kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji. Myślę, że Turniej Scrabblowy na dobre zagości w kalendarzu przedsięwzięć bibliotecznych.

  


Strona 1 z 23First   Previous   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji