29 stycznia 2020

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-

trzynastki

Konkurs Biblioteki

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs dla kl. 1-4
„Uczucia ważna sprawa”

Regulamin konkursu
Konkurs skierowany jest do uczniów kl. 1-4 Szkoły Podstawowej Nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Cele konkursu:
- nabywanie umiejętności rozpoznawania uczuć,
- rozwijanie umiejętności manualnych i wrażliwości estetycznej,
- motywowanie uczniów do podejmowania nowych wyzwań.
Warunkiem konkursu jest samodzielne wykonanie pracy – przedstawienie dowolnego uczucia w formie ilustracji oraz nazwanie go.
Rysunek należy wykonać w formacie A4, dowolną techniką.
Termin składania prac 24 stycznia 2020 roku, do godz. 12.00 (piątek) w Bibliotece Szkolnej.
Prace konkursowe należy dostarczyć wraz z danymi uczestnika (imię i nazwisko, klasa).
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17 lutego 2020 roku w Bibliotece szkolnej.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 5-8 do udziału
w Turnieju Scrabblowym

Regulamin konkursu
Konkurs skierowany jest do uczniów kl. 5-8 Szkoły Podstawowej Nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.
Cele konkursu:
- rozwijanie umiejętności słownych, językowych, frazeologicznych,
- motywowanie uczniów do podejmowania nowych wyzwań,
- kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji,
- upamiętnienie Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.
Warunki konkursu:
- w turnieju biorą udział przedstawiciele wybrani przez klasę: kl. 5 a – 2 uczniów, klasa 5 b – 2 uczniów, kl. 6 – 4 uczniów, klasa 7 – 2 uczniów, kl. 8 – 2 uczniów,
- I runda - 3 drużyny po 4 uczestników: drużyna klas 5, drużyna klasy 6, drużyna klasy 7 i 8,
- II runda: uczniowie, którzy wygrali w I rundzie, walczą o 1, 2 i 3 miejsce,
- czas trwania rundy wynosi 45 min.
Zwycięzcą Turnieju Scrabblowego zostaje uczestnik, który zgromadzi największą sumę punktów. Drugie i trzecie miejsce zajmują gracze, którzy zgromadzili kolejno największą liczbę punktów. Zwycięzca konkursu otrzymuje nagrodę oraz tytuł „Szkolnego Mistrza Scrabble”.
Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwa komisja.
Termin I rundy – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego: 21 lutego 2020 roku (piątek), godz. 10.40-11.25, sala gimnastyczna.
Termin II rundy: 28 lutego 2020 roku, godz. 10:40 -11.25, biblioteka szkolna.

Zgłodzenia do udziału w Turnieju przyjmuje biblioteka szkolna, do dnia 19 lutego 2020 roku.

REGULAMIN MULTITWÓRCA KLASY I - III - KLIKNIJ

REGULAMIN KONKURSU LOGICZNEGO MYŚLENIA - KLASY II - V

Aktualności 2019/2020

W klasie 1b odbyła się prelekcja poprowadzona przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim dotycząca bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Uczniowie dowiedzieli się jak należy zachować się w sytuacji niebezpiecznej oraz profilaktycznie wysłuchali w jakich miejscach można się bawić a jakich unikać. Nie zabrakło również spotkania z policjantem podczas wycieczki. Na miejskim przystanku dzieci słuchały o bezpiecznym poruszaniu się po drogach.

Korzystając z zimowej aury uczniowie klas V a i V b w piątek 24.01.2020r wybrali się na lodowisko. Zabawa była przednia. Mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy i zaawansowanych łyżwiarzy. Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to trzymając się bandy, żeby mieć się, czego chwycić w najgorszym momencie. Zabawa na lodowisku jest też jest zachętą do aktywnego spędzania czasu wolnego.

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy zaangażowała się w akcję BohaterOn, której nadrzędnym celem było upamiętnienie Powstańców Warszawskich i promocja historii Polski XX wieku. Karki przeznaczone dla Powstańców pisali wszyscy uczniowie. Klasy I - III dzielnie pracowały
pod okiem swoich wychowawców, natomiast klasy IV - VIII wraz z nauczycielem historii zgłębiali losy Polski z 1944 roku. Wszystkie prace zostały przekazane organizatorom akcji, a w zamian za uczestnictwo i promocję wydarzenia otrzymaliśmy podziękowanie.

Dnia 23 stycznia uczniowie klas 4, 5a i 5b wraz wychowawcami wybrali się do Centrum Kultury w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie oglądali przedstawienie pt ” Ignacy Krasicki – Bajki” wystawiony przez Teatr Współczesny  w Krakowie.