21 listopada 2019   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

 

1. Szkolne zestawy programów i podręczników

      na rok szkolny 2019/2020 - kliknij

2. Nabór do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny    

    2019/2020   sp-ostrow-wielkopolski.nabory.pl

 

3. ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

 

4. GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

 

 5. gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-   

    trzynastki 

 

 

 

 

 

1. Szkolne zestawy programów i podręczników

      na rok szkolny 2019/2020 - kliknij

2. Nabór do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny    

    2019/2020   sp-ostrow-wielkopolski.nabory.pl

 

3. ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

 

4. GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

 

 5. gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-   

    trzynastki 

 

 

 

 

Aktualności 2019/2020
 

W dniu 14 listopada uczniowie klasy VIII Jakub Kasprzak i Michał Szwejkowski wzięli udział w konkursie języka angielskiego dla młodzieży szkół podstawowych „Vademecum”, który odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim. Konkurs stał na wysokim poziomie, a konkurencja była liczna z całego powiatu ostrowskiego. Nasi uczniowie mieli okazję przetestować swoją wiedzę ze znajomości słownictwa, gramatyki oraz kultury państw anglojęzycznych. Zdobyte doświadczeń będą mogli wykorzystać w kolejnych konkursach i swojej dalszej edukacji.

  


12.11.2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Cała społeczność szkolna zaśpiewała Hymn Polski, wysłuchała Roty zagranej na skrzypcach przez uczennicę klasy 4 Agatę Gawrońską i obejrzała  montaż słowno muzyczny w wykonaniu uczniów klasy VA i VB.    


Zagłosuj na projekty z Pruślina
projekt nr 4 - Organizacja Festynu Trzynastki - zad. edukacyjne
projekt nr 11 - Trzynastka stawia na rekreację - budowa siłowni zewnętrznej - zad. edukacyjne

Zagłosuj 👍👍👍

Dziś rozpoczynamy głosowanie na zadania zgłoszone do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. W ręce mieszkańców po raz kolejny oddajemy decyzję jak wydamy 1 mln zł z przyszłorocznego budżetu miasta.

Każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego może zagłosować jeden raz, za pomocą karty elektronicznej lub papierowej. Wypełniając kartę do głosownia mieszkaniec wskazuje maksymalnie:

jedno zadanie ogólnomiejskie duże,
jedno zadanie ogólnomiejskie małe,
jedno zadanie edukacyjne,
jedno zadanie rewitalizacyjne.

Głosować można pod linkiem: https://ostrow.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski
Tam też można zapoznać się z listą zakwalifikowanych do głosowania projektów. Głosować można również tradycyjne - do urn rozmieszczonych na terenie miasta.   


W tym roku obchodzimy 101-wszą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbywają się liczne wydarzenia i uroczystości. 11 listopada Poczet Sztandarowy naszej szkoły w składzie: Bartosz Cierniak, Karina Galler i Aleksandra Pluta włączył się w miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu pod tablice pamiątkowe: Stefana Rowińskiego, Rady Ludowej, tablicę na Domu Katolickim oraz na budynku byłego Konwentu Arcybiskupiego, przy których nastąpiło złożenie kwiatów. Następnie uczniowie wzięli udział w uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny i Miasta koncelebrowanej przez ostrowskie duchowieństwo.    


Dnia 8 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim miało miejsce rozstrzygnięcie MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „KOKARDA NARODOWA”. Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac od uczniów szkół i placówek województwa wielkopolskiego z Jarocina, Ostrzeszowa, Pleszewa, Konarzewa, Poznania, Kalisza, Krotoszyna i Ostrowa Wielkopolskiego. Uczennica naszej szkoły Aleksandra Muszyńska zdobyła w konkursie III miejsce w kategorii klas IV - VI. Serdecznie gratulujemy !!!

    


Uczniowie klasy VII uczestniczyli w lekcji plastyki, której tematem była FOTOGRAFIA. Oprócz wiadomości programowych uczniowie dodatkowo mieli okazję obejrzeć stare aparaty fotograficzne, poznać ich budowę, sposób działania, a nawet próbować robić nimi zdjęcia. Całość tematyki lekcji dopełniła wystawa starych fotografii, którą uczniowie oglądali z wielkim zaciekawieniem.

  


Uczniowie klasy 2 a przed Świętem Narodowym odwiedzili 2 wystawy w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Na pierwszych zajęciach - "Jaki znak Twój? Orzeł Biały!" przybliżona została nam historia godła państwa i herbu miasta jako symbolu przynależności do narodu i społeczności regionalnej. Oglądaliśmy znaki rodowe, narodowe i miejscowe, wysłuchaliśmy jak kształtował się wizerunek Orła, geneza herbu Ostrowa. Wystawa pozwoliła nam poznać miejsca i przedmioty opatrzone symbolami państwowymi i miejskimi. Druga część lekcji muzealnej przeniosła nas do babcinej ostrowskiej kuchni. W żartobliwy sposób dowiedzieliśmy się o wyposażeniu babcinej kuchni sprzed 100 lat. W antrejce na ryczce stały pyrki w tytce - miło było nam nauczyć się niektórych słów z gwary wielkopolskiej.

  


Każdy liść pochłania dwutlenek węgla. Ma to przypomnieć, że sadzenie drzew jest prostą i jedną z najbardziej opłacalnych metod zapobiegania zmianom klimatu Drzewa są niezbędnym elementem regulacji klimatu. Przede wszystkim pochłaniają dwutlenek węgla, który jest główną przyczyną globalnego ocieplenia. Dlatego, uczniowie naszej podjęli działania na rzecz ochrony powietrza w ramach projektu antysmogowego ,,Na Pruślinie nie daj się dusić" i na terenie szkoły zasadzili wspólnie wraz z zaproszonymi gośćmi radnym powiatowym panem Bartoszem Ziółkowskim, radnym miejskim panem Mateuszem Nyckiem, z panią dyrektor Jolantą Przybyłek oraz pani wicedyrektor Katarzyną Dudkiewicz drzewa i krzewy. Celem projektu jest szerzenie świadomości ekologicznej wśród młodzieży i zwrócenie uwagi na tak ważny problem jak czyste powietrze.

  


Dnia 08.11.2019r. uczniowie klas IV – VIII w ramach projektu „Trzymaj formę” przygotowali zdrowe kanapki. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty samodzielnie lub w grupach przygotowały smaczne, pełne witamin kanapki. Praca przyniosła wszystkim wiele radości a dzieci mogły się przekonać, że najlepiej smakują kanapki własnoręcznie przygotowane.

  


8 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły dołączyli do akcji „Szkoła do hymnu” i odśpiewali 4 zwrotki Hymnu Polski o symbolicznej godzinie11.11. Przedsięwzięcie to, to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN „Rekord dla Niepodległej”, w której  uczestniczyliśmy.

    


Strona 1 z 9First   Previous   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji