22 stycznia 2018   
 
 

Spotkanie adaptacyjne dla przyszłych pierwszoklasistów - 14 styczeń 2018r.

www.youtube.com/watch

  

Śniadanie daje moc - 8 listopada 2017 - relacja filmowa

 

    

Mikołajki w SP 13

  

PIERWSZE SPOTKANIE Z PRZYSZŁYMI PIERWSZOKLASISTAMI
  

ZAJĘCIA WARSZTATOWE PRZEPROWADZONE PRZEZ PRACOWNIKÓW MOPS OSTRÓW WIELKOPOLSKI - TOLERANCJA

 

    

BICIE REKORDU W RESUSCYTACJI ZBIOROWEJ W SP13 16.10.2017

RELACJA FILMOWA

    

 
 
Aktualności 2017/2018
 

19 stycznia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Poezji Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. Celem konkursu było propagowanie piękna poezji, popularyzacja twórczości Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza oraz odkrywanie i rozwijanie talentów recytatorskich wśród uczniów.
Wśród uczniów klas I – III laureatami zostali:
MARCEL MAROSZEK – I miejsce
ADAM PIEPRZKA - II miejsce
JULIA SOBIŚ  - III miejsce
Wśród uczniów klas IV – VI laureatami zostali:
MAJA FRANKIEWICZ – I miejsce
JULIA KACZMAREK - II miejsce
JAKUB KASPRZAK - III miejsce

  Czytaj więcej...


W połowie stycznia, uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników biblioteki. Podczas tej wyjątkowej uroczystości, dzieci dowiedziały się, jak należy zachowywać się w bibliotece, zapoznały się z regulaminem oraz zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Następnie przeszły „próbę mądrości”, zawierającą szereg pytań dotyczących m.in. tytułów książek i postaci z bajek. Najmłodsi czytelnicy złożyli także przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki oraz poważnie traktować obowiązki czytelnika.

  Czytaj więcej...


17 stycznia w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się I etap V  Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem: ,,Niektórzy lubią poezję”- liryka Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza.

Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy polonistycznej wśród uczniów, propagowanie czytelnictwa oraz poszerzenie umiejętności z zakresu teorii literatury i nauki o języku. Uczestnicy I etapu rozwiązywali test złożony z zadań z zakresu teorii literatury i nauki o języku. Analizowali i interpretowali różne teksty kultury. Tworzyli takie formy wypowiedzi jak: list lub opowiadanie. Naszą szkołę reprezentowali: Daria Muszyńska i Aleksandra Lisiak z klasy 5 oraz Jakub Kasprzak i Bartosz Cierniak z klasy 6. Wyniki konkursu poznamy za tydzień. W części II – ustnej, która odbędzie się 7 lutego,  uczniowie odpowiadać będą na dwa wylosowane pytania dotyczące lektury konkursowej.

  


"Ciekawi ludzie - ciekawe zawody"

11 stycznia 2018 roku w ramach cyklu spotkań „Ciekawi ludzie-ciekawe zawody” do naszej szkoły  przybył niecodzienny Gość . Był nim dziennikarz muzyczny – pan Andrzej Dąbrowski, pracujący w Radio Centrum w Kaliszu.  Podczas spotkania  dowiedzieliśmy się m.in: dlaczego nasz Gość wybrał tak niecodzienny zawód, na czym polega praca dziennikarza muzycznego, jakie są ramy czasowe tej pracy,  jakie są odczucia osoby pracującej w studio radiowym, gdy nie widać osoby, z którą się rozmawia. Zobaczyliśmy na zdjęciach wnętrze radiowego studio oraz usłyszeliśmy fragment słuchowiska radiowego dla dzieci. Podczas spotkania uczniowie zadawali panu  Andrzejowi pytania, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi.

      Czytaj więcej...


Dnia 22 grudnia 2017 roku uczniowie klasy szóstej  zaprezentowali przedstawienie bożonarodzeniowe" Hej, kolęda". Młodzi aktorzy – uczniowie klasy VI wcielili się w postacie kolędników: pasterzy, turonia,diabła, śmierci, aniołów, przybliżając staropolski zwyczaj kolędowania.

Na zakończenie rozbrzmiała kolęda „Kolęda płynie z wysokości” dopełniając klimat całego  przedstawienia. Po występie głos zabrała Pani Dyrektor dziękując uczniom za piękny występ. Wszystkim gościom, pracownikom szkoły złożyła życzenia świąteczno-noworoczne.

  Czytaj więcej...


V POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „ŚWIETA TUŻ, TUŻ…- Anioły są takie…” organizowany przez Szkołę Podstawową nr7 w Ostrowie Wielkopolskim był skierowany do uczniów klas I-III i IV-VII szkół podstawowych. Na konkurs wpłynęło 687 prac plastycznych z 23 szkół powiatu ostrowskiego i miasta Ostrowa.

Wśród uczniów klas I-III wyróżnienie otrzymały dwie dziewczynki - z klasy drugiej Emilia Kubiak, a z klasy IIIa Marika Malik. W kategorii klas IV – VII laureatką została Laura Pałasz uczennica klasy szóstej.

  Czytaj więcej...


16 grudnia 2017r. przekazaliśmy słodki prezent mieszkańcom Domu Dziecka w Książenicach koło Grabowa - serdeczne podziękowania dla wszystkich hojnych darczyńców, dla inicjatorki zbiórki - Renaty Nowackiej-Ziętek i przewodniczącego Rady Rodziców SP13 - Przemysława Reterskiego, serdeczne podziękowania dla Laury Pałasz, uczennicy klasy 6 - za przygotowanie karty świątecznej, uczniów klasy 6 za pomoc i wszystkim rodzicom i uczniom zaangażowanym w to przedsięwziecie.
  


14 grudnia w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny” dla szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 13 uczniów z klas 4-6. Konkurs składał się z 21 pytań jednokrotnego wyboru. Za każdą poprawną odpowiedź uczeń otrzymał 1 punkt. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 60 minut. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w lutym 2018 roku.
Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny” daje możliwość porównania poziomu wiedzy z rówieśnikami z terenu całej Polski. Każdy uczestnik konkursu zostanie wyróżniony. Laureaci otrzymają prestiżowy tytuł „Orła Matematycznego”, dyplom, cenną nagrodę a także stypendium do 500 zł. Trzymamy kciuki!!!

  


Dnia 12 grudnia klasa IV a wybrała się na do  „Warsztatowni Mydło i Powidło” w Ostrowie Wielkopolskim  przy ulicy Wolności. Uczniowie na wstępie dowiedzieli się  o historii i produkcji mydła. Uczniowie tworząc kompozycję mydła dobierali zapach, kolor i formy. Dzieci miały okazję zwiedzić wystawę i wysłuchać ciekawostek o higienie ludzi od czasów rzymskich po dzisiejsze.
  


W środę 6 grudnia odbyły się dodatkowe zajęcia taneczne MINI Disco dla chętnych dzieci wraz z rodzicami. Każda osoba wsparła rzeczowo rodzinę biorącą udział w Szlachetnej Paczce. Wszyscy się świetnie bawili w rytmach latynowskiej muzyki a dodatkowo okazali wspaniałe serca. Wszystkim serdeczne podziękowania za obecność i dary. Dziękuję również uczennicom klasy 5 (Julia Mikołajczyk, Martyna Kopeć, Julia Mucha i Zuzia Banasiak) za pomoc w prowadzeniu zajęć i układów tanecznych.

  


Strona 1 z 7First   Previous   [1]  2  3  4  5  6  7  Next   Ostatni   
  Szukaj   
pawo 2
 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"

 

 trzecia edycja

 

 Zdrowie dla
Ostrowa Wielkopolskiego

2012 - 2022
 

 

 ceryfikat

zobacz szczegóły

BAW SIĘ I UCZ!
ŚWIETLICA SZKOLNA
PRZYJAZNA UCZNIOWI

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

WYMIANA STUDENCKA

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

UBEZPIECZENIE

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"

 

 trzecia edycja

 

 Zdrowie dla
Ostrowa Wielkopolskiego

2012 - 2022
 

 

 ceryfikat

zobacz szczegóły

BAW SIĘ I UCZ!
ŚWIETLICA SZKOLNA
PRZYJAZNA UCZNIOWI

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

WYMIANA STUDENCKA

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

UBEZPIECZENIE