25 czerwca 2019

Nabór do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020

sp-ostrow-wielkopolski.nabory.pl

Szkolne zestawy programów i podręczników

na rok szkolny 2018/2019 - kliknij

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-trzynastki

Aktualności 2018/2019

Gratulujemy Julii Kaczmarek, która zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1.

27 listopada w Szkole Podstawowe nr 1 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „MÓJ KRAJ…MOJA OJCZYZNA…”. Konkurs miał na celu popularyzowanie twórczości poetyckiej dotyczącej niepodległości upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. Naszą szkołę reprezentowały Zuzanna Prażmo, Maja Frankiewicz i Julia Kaczmarek z klasy 5b.

W dniu 27 listopada uczniowie klasy VII Bartosz Cierniak i Jakub Kasprzak wzięli udział w konkursie języka angielskiego dla młodzieży szkół podstawowych „Vademecum”, który odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim. Konkurs stał na wysokim poziomie, a konkurencja była liczna. Nasi uczniowie mieli okazję przetestować swoją wiedzę ze znajomości słownictwa, gramatyki oraz kultury państw anglojęzycznych.

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.
Uczniowie klas 1-3 26 listopada podczas wspólnego spotkania z ukochanym pluszakiem rozwiązywali zagadki, śpiewali piosenkę "O kochaniu misia", wysłuchali bajki terapeutycznej. Franciszek Leśnierowski z 1A,  Michalina Malik 1 2A oraz Natalia Niklas z 3 klasy przeczytali fragmenty swoich ulubionych książek o misiach. Po spotkaniu czytelniczym uczniowie odkodowywali misia, rysowali w symetri brakującą część pluszaka.

relacja filmowa

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy VII uczestniczyli w projekcji filmu: „Republika nadziei”. Film był podsumowaniem konkursu historycznego zorganizowanego 23 listopada 2018 r. przez Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pt.: „Spacerem w przeszłość". Przedstawiciele naszej szkoły odebrali zdobyte brązowe odznaki.

Gratulujemy Julii Kaczmarek, która zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2.

23 listopada o godzinie 10:00 w Forum Synagoga odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Recytatorskiego „Walka o wolność, niepodległość”. Konkurs miał na celu popularyzowanie twórczości poetyckiej dotyczącej niepodległości oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. Naszą szkołę reprezentowały Julia Kaczmarek, Samanta Banach i Aleksandra Muszyńska z klasy 5. Jeszcze raz gratulujemy!

Dzień 23 listopada w naszej szkole rozpoczął się smacznie i zdrowo. W związku z akcją „Trzymaj formę” uczniowie klas IV-VII podczas zajęć przygotowywali smaczną i zdrową sałatkę owocową. Taka sałatka jest bombom witaminową i stanowi doskonałą alternatywę dla niezdrowych słodyczy. Praca nad sałatką dostarczyła dzieciom wiele radości i przyjemności. Po przyrządzeniu sałatki dzieci z wielkim apetytem przystąpiły do jej degustacji. Wszystkim bardzo smakowała - z pewnością, dlatego, iż została zrobiona własnoręcznie przez dzieci.

Dnia 23 listopada 2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie  MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Niepodległa stówka - edycja limitowana”  w ramach projektu edukacyjnego „Ekonomię w niepodległości doceniamy, swój hołd więc składamy” realizowanego we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Założenia  tego projekty wpisują się w obchody „Roku dla Niepodległej”. Uczniowie przygotowywali własny, autorski pomysł na limitowaną edycję banknotu 100 zł, który mógłby ukazać się z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.
Uczeń naszej szkoły Jakub Jaźwiec zajął II miejsce w konkursie w kategorii klas VII - VIII szkół podstawowych i III gimnazjalnych (II grupy wiekowej). GRATULUJEMY !!!

Dnia 22 listopada w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim odbył się półfinał turnieju wiedzy o bezpieczeństwie „Najlepszy z najlepszych”. Uczestniczyła w nim uczennica klasy V b, Julia Kaczmarek, która wygrała eliminacje szkolne. Założeniem turnieju jest podnoszenie poziomu wiedzy i świadomości uczniów klas piątych w zakresie bezpieczeństwa. Uczestnicy wykazali się niesamowitą wiedzą z wielu dziedzin, odpowiadając na pytania dotyczące przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy, codziennej pracy policyjnej, bezpieczeństwa w sieci oraz prawa karnego nieletnich.  Do finału powiatowego zakwalifikowało się troje uczniów, m.in. uczennica naszej szkoły, Julia Kaczmarek.

21 listopada b.r. w Szkole Podstawowej nr 2 zorganizowany zostal Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "A to Polska właśnie". Uczniowie z klas I - III przedstawiali poezje o tematyce patriotyczną. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Na 9 nagród nasi reprezentanci otrzymali 3. Nasi trzej przedstawiciele zostali nagrodzeni w kategoriach:
poziom klas 1 - Franciszek Leśnierowski - III m-sce
poziom klas II - Maria Lisiak - I m-sce
poziom klas III - Agata Gawrońska - II m-sce
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

W naszej szkole od września dwa razy w tygodniu odbywała się aktywna przerwa. Zachęcając dzieci do aktywności fizycznej aktywna przerwa będzie odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 10.30
Dziś były pierwsze zajęcia taneczne. Dzieci pozytywnie zmęczone po przerwie wróciły na dalsze lekcje. Zachęcamy wszystkie dzieci do codziennego udziału w aktywnych przerwach SP 13.

Strona 16 z 23First   Previous   11  12  13  14  15  [16]  17  18  19  20  Next   Ostatni