27 lutego 2021

Aktualności 2020/2021

Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na kartkę z życzeniami dla chłopaków, w którym mogli brać udział uczniowie klas I – VIII.
W kategorii klas I – III najlepszą pracę wykonał Mikołaj Plewa z klasy 2b, a drugie miejsce zajęła jego klasowa koleżanka Nina Dusza.
W kategorii klas IV – VIII pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Muszyńska z klasy 7, drugie miejsce Daria Muszyńska z klasy 8, a trzecie Kamil Słupianek z klasy 5.
Prace zostały umieszczone na korytarzu szkolnym, żeby chłopacy mogli zapoznać się z życzeniami przygotowanymi z okazji ich święta.
Najlepsze życzenia od SU dla wszystkich chłopaków!

Dzień Chłopca w klasach II-III 😃😃😃

Z okazji swojego święta chłopcy z klasy 5a wyruszyli w poszukiwaniu… swoich klasowych koleżanek. Nie była to łatwa wyprawa, gdyż po drodze musieli wykonać przygotowane przez dziewczęta wyzwania.
    Zadanie nie należało do najłatwiejszych! Jednak piątoklasiści nie poddali się i, zgodnie z instrukcją, wymyślili układ taneczny, zaopiekowali się „jajkiem”, odczytali łamańce językowe, a nawet z entuzjazmem wykrzykiwali, że kochają Świnkę Pepę ;-) Wysiłek się opłacił, gdyż chłopcy odnaleźli dziewczynki.
    Za prawidłowo wykonane zadania zostali uhonorowani przez swe koleżanki medalami w kształcie krawatów. Dziewczęta zadbały nawet o ich dobre samopoczucie, ofiarując pastylki na wyciszenie.
    Zaskoczone miny chłopców sugerowały, że nie spodziewali się takich niespodzianek. Dziewczynki wysoko postawiły poprzeczkę chłopcom. Już nie możemy się doczekać, co przygotują z okazji Dnia Kobiet.

W klasie 8 odbyły się zajęcia z Pedagogiem nt samooceny, mocnych stron i pewności siebie.
Uczniowie chętnie wzięli udział w pogadance, następnie z uśmiechem brali udział w części praktycznej w której to każdy musiał napisać koledze/koleżance na kartce przyklejonej na plecach "Lubie Cię, kiedy ...."
Uczniowie dowiedzieli się o sobie wielu miłych rzeczy oraz to jak przyjaźnie każdy jest postrzegany w klasie.
Na koniec każdy zabrał karteczkę z cytatem jako sentencja dnia.

W klasie 4B odbyła się lekcja z pedagogiem. Z uwagi na nowego ucznia były to gry i zabawy integrujące zespół klasowy. Wszyscy chętnie brali udział w zabawach w których klasa mogła się lepiej poznać a także dowiedzieć nowych rzeczy, których dotąd o sobie nie wiedziała.
Były także zabawy na pokonanie wstydu przed występowaniem i mówieniem na forum 🙂

W klasie 7 odbyła się lekcja z Pedagogiem nt Napojów energetycznych, jego skutkach nadużywania oraz uzależnienie.
Uczniowie chętnie czytali ciekawostki nt "Energetyków", szczegółowo poznali skład takich napojów, skutki oraz objawy nadużywania a także z zaciekawieniem przysłuchiwali się opowieści pewnego chłopca, który to opowiadał o swoich doświadczeniach z tym uzależnieniem.

Rekolekcje ks. Robert Grzybowski Opowieść o naszym wyborze "Wygoda czy przygoda"

Strona 17 z 17First   Previous   8  9  10  11  12  13  14  15  16  [17]  Next   Ostatni

InstaLing.pl

Nauka języków prosta