20 lipca 2018

na rok szkolny 2018/2019 - kliknij

STYPENDIA I ZASIŁKI SZKOLNE
GMINA MIASTO OSTRÓW WIELKOPOLSKI

Wydział Edukacji i Sportu – Referat Oświaty przekazuje treść uchwały ws. wprowadzenia Regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski wraz z załącznikami.
Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 sierpnia 2018 roku i od tego dnia obowiązuje nowy regulamin oraz nowy wzór wniosku o przyznanie stypendium szkolnego.
Informacja dla rodziców uczniów zainteresowanych złożeniem wniosku o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2018/2019 o zaistniałych zmianach i udostępnianie nowego regulaminu oraz nowego wzoru wniosku.

nr 1 - kliknij

nr 2 - kliknij

do Uchwały Nr XLIX/567/2018 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 28 maja 2018 roku.

"DOBRY START" +300

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia.Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym wspólnym listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej i poinformowanie rodziców, opiekunów uczniów o materiałach informacyjnych poświęconych programowi rządowemu „Dobry Start”.

Do szkół zostały już dostarczone ulotki dla rodziców. W najbliższym czasie Kuratorzy Oświaty przekażą Państwu również plakaty promujące świadczenie dobry start. Dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję informacyjną.

W przypadku dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają zarówno Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Anna Zalewska

gazetka szkolna - www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-trzynastki

zgłoszenia

Aktualności 2017/2018

W piątek 13 kwietnia Jakub Jaźwiec i Jakub Kasprzak wzięli udział w II Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1
w Ostrowie Wielkopolskim. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu słownictwa i gramatyki angielskiej oraz znajomości podstawowych informacji
o państwach anglojęzycznych.  Konkurencja była silna i chociaż chłopacy nie zajęli czołowych pozycji to wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami, które przydadzą im się w przyszłości.

"Warto żyć zdrowo"

W czwartek 12 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się dla uczniów klas trzecich XI Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Zdrowiu "Warto żyć zdrowo". Podczas turnieju uczniowie musieli wykazać się wiedzą prozdrowotną, umiejętnością współdziałania w zespole oraz umiejętnością propagowania zdrowego stylu życia. Uczniowie naszej szkoły w składzie:
Kamila Rojek, Tola Kierzek, wojciech Ziętek zajęli IV miejsce. Turniej przebiegał w miłej atmosferze i był dla uczniów okazją do świadomego dbania o zdrowie.

W czwartek 12 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 7 odbył się VII Turniej Języka Angielskiego dla klas IV – VII pod patronatem wydawnictwa Macmillan. Uczniowie mogli startować w dwóch kategoriach. W kategorii klas IV – VI naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Lisiak i Patryk Kopeć z klasy V, a w kategorii klas VI – VII Bartosz Cierniak i Jakub Jaźwiec z klasy VI.
Konkurencja była wysoka – startowali uczestnicy z całego powiatu ostrowskiego. Mimo, że nie udało się zająć czołowych miejsc, uczniowie mieli okazję poćwiczyć swoje umiejętność i zdobyć doświadczenia na przyszłość.
Życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

Strona 19 z 49First   Previous   14  15  16  17  18  [19]  20  21  22  23  Next   Ostatni
pawo 2

trzecia edycja