21 lutego 2018   
 
 
 
 
Aktualności 2017/2018
 

Jak co roku gościem w naszej szkole była Pani Karina Dusza – psycholog z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień. Zajęcia zostały przeprowadzone w czasie 3 dni dla klas 1-3 i klasy 6. Młodsze klasy kontynuowały cykl „Nie irytuj się”. W tym roku uczniowie rozmawiali o uczuciach, emocjach jakie się w nich pojawiają gdy spotykają się z różnymi rodzajami przemocy. Klasa 6 wzięła udział w zajęciach nt „Wirtualnego uzależnienia”. Uczniowie poznali proces powstawania uzależnienia od komputera, usłyszeli o objawach i skutkach fizycznych jak i społecznych, które występują w sytuacji nieracjonalnego korzystania z komputera, gier i Internetu.

  


Tradycyjnie Święto Chłopców połączone zostało z promocją czytelnictwa wśród uczniów. Dziewczyny z Samorządu złożyły swoim kolegom życzenia i obdarowały ich specjalnie zrobionymi odznakami „Super Chłopaka”.
Chłopacy pokazali, że często odwiedzają bibliotekę i przeczytali fragmenty książek, które ich zaciekawiły. W tym roku były to między innymi ciekawostki dotyczące kosmosu oraz zwierząt, o których również przedstawili informacje w języku angielskim.

  Czytaj więcej...


Wzorem lat ubiegłych miasto przystąpiło do kolejnej edycji Święta Drzewa, która w tym roku odbędzie się 15 października od godziny 14.00 do 16.00 w Parku 600-lecia przy Al. Solidarności (Kozi Borek) w Ostrowie Wielkopolskim.
Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2002 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku. Od 2007 roku program bierze udział w Kampanii Miliard Drzew dla Planety zainicjowanej przez Program Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska (UNEP). Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi.

    


Pokazy koszykarskie, popisy taneczne, biegi sprawnościowe i przede wszystkim dużo świetnej zabawy. 29 września w atmosferze sportowego święta odbyło się uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego.
Marzenia o profesjonalnej bazie do nauki i uprawiania sportu stały się dla uczniów ostrowskiej „trzynastki” rzeczywistością. W piątkowe popołudnie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, poświęcenie i oddanie do użytku nowego boiska wielofunkcyjnego. 

  Czytaj więcej...


Strona 19 z 22First   Previous   13  14  15  16  17  18  [19]  20  21  22  Next   Ostatni   
  Szukaj   
pawo 2
 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"

 

 trzecia edycja

 

 Zdrowie dla
Ostrowa Wielkopolskiego

2012 - 2022
 

 

 ceryfikat

zobacz szczegóły

BAW SIĘ I UCZ!
ŚWIETLICA SZKOLNA
PRZYJAZNA UCZNIOWI

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

WYMIANA STUDENCKA

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

UBEZPIECZENIE