20 lipca 2018

Spotkanie adaptacyjne z przyszłymi pierwszoklasistami - luty 2018 r.

Drzwi Otwarte

Bezpieczna droga do szkoły

Projekt edukacyjny "Odblaskowa trzynastka"

Programowanie w klasie 3b

Spotkanie adaptacyjne dla przyszłych pierwszoklasistów - 14 styczeń 2018r.

www.youtube.com/watch

spotkanie adaptacyjne dla przyszłych pierwszaków - grudzień 2017r.

Szkolne zestawy programów i podręczników

na rok szkolny 2018/2019 - kliknij

STYPENDIA I ZASIŁKI SZKOLNE
GMINA MIASTO OSTRÓW WIELKOPOLSKI

Wydział Edukacji i Sportu – Referat Oświaty przekazuje treść uchwały ws. wprowadzenia Regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski wraz z załącznikami.
Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 sierpnia 2018 roku i od tego dnia obowiązuje nowy regulamin oraz nowy wzór wniosku o przyznanie stypendium szkolnego.
Informacja dla rodziców uczniów zainteresowanych złożeniem wniosku o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2018/2019 o zaistniałych zmianach i udostępnianie nowego regulaminu oraz nowego wzoru wniosku.

nr 1 - kliknij

nr 2 - kliknij

do Uchwały Nr XLIX/567/2018 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 28 maja 2018 roku.

"DOBRY START" +300

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia.Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym wspólnym listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej i poinformowanie rodziców, opiekunów uczniów o materiałach informacyjnych poświęconych programowi rządowemu „Dobry Start”.

Do szkół zostały już dostarczone ulotki dla rodziców. W najbliższym czasie Kuratorzy Oświaty przekażą Państwu również plakaty promujące świadczenie dobry start. Dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję informacyjną.

W przypadku dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają zarówno Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Anna Zalewska

gazetka szkolna - www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-trzynastki

zgłoszenia

Aktualności 2017/2018

NOWE BOISKO DLA UCZNIÓW OSTROWSKIEJ „TRZYNASTKI”

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2017-10-01 | Views: 180

Pokazy koszykarskie, popisy taneczne, biegi sprawnościowe i przede wszystkim dużo świetnej zabawy. 29 września w atmosferze sportowego święta odbyło się uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego.
Marzenia o profesjonalnej bazie do nauki i uprawiania sportu stały się dla uczniów ostrowskiej „trzynastki” rzeczywistością. W piątkowe popołudnie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, poświęcenie i oddanie do użytku nowego boiska wielofunkcyjnego.

- Nowy obiekt znacznie poszerzy możliwości rozrywek sportowych dla uczęszczających tu uczniów. Chcemy, by najmłodsi, ale także mieszkańcy Ostrowa, rozwijali swoje zainteresowanie sportem, aktywnie spędzali wolny czas, ale także integrowali się poprzez sport  - powiedziała po uroczystym otwarciu boiska Prezydent Beata Klimek.
- Dziś spełniają się marzenia o budowie w osiedlu boiska wielofunkcyjnego. Co ważne, będzie mogło z niego skorzystać blisko 3 tysiące mieszkańców Pruślina, którzy do tej pory nie mieli takiej możliwości - zwróciła się do uczniów i mieszkańców swojego osiedla Aleksandra Zuchowska, Radna Rady Miejskiej i przewodnicząca Rady Osiedla Pruślin.
Głos zabrała także pani dyrektor SP 13 Jolanta Przybyłek, która w swoim przemówieniu  zwróciła uwagę na istotną rolę aktywności fizycznej w procesie kształtowania i wychowania młodego człowieka.
            Po części oficjalnej zaprezentowany został program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 13 oraz przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 3.  Na zakończenie rozegrano pokazowy mecz uczniów SP 13 z koszykarzami BM SLAM STAL – Tomasz Ochońko, Aron Jahnson, Grzegorz Kulka i koszykarkami TS OSTROVIA – Karolina Pus, Monika Jasnowska, Brianna Lewis.
Boisko jest ogólnodostępne, obiekt umożliwia uprawianie różnych dyscyplin: koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i tenisa. Nawierzchnia na obiekcie wykonana została z poliuretanu.  Inwestycja powstała w ramach INICJATYWY LOKALNEJ (grupa inicjatywna zgłasza pomysł do urzędu, wykonuje wkład własny, a miasto finansuje zadanie).

Print Bookmark and Share

pawo 2