20 lipca 2018

Spotkanie adaptacyjne z przyszłymi pierwszoklasistami - luty 2018 r.

Drzwi Otwarte

Bezpieczna droga do szkoły

Projekt edukacyjny "Odblaskowa trzynastka"

Programowanie w klasie 3b

Spotkanie adaptacyjne dla przyszłych pierwszoklasistów - 14 styczeń 2018r.

www.youtube.com/watch

spotkanie adaptacyjne dla przyszłych pierwszaków - grudzień 2017r.

Szkolne zestawy programów i podręczników

na rok szkolny 2018/2019 - kliknij

STYPENDIA I ZASIŁKI SZKOLNE
GMINA MIASTO OSTRÓW WIELKOPOLSKI

Wydział Edukacji i Sportu – Referat Oświaty przekazuje treść uchwały ws. wprowadzenia Regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski wraz z załącznikami.
Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 sierpnia 2018 roku i od tego dnia obowiązuje nowy regulamin oraz nowy wzór wniosku o przyznanie stypendium szkolnego.
Informacja dla rodziców uczniów zainteresowanych złożeniem wniosku o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2018/2019 o zaistniałych zmianach i udostępnianie nowego regulaminu oraz nowego wzoru wniosku.

nr 1 - kliknij

nr 2 - kliknij

do Uchwały Nr XLIX/567/2018 Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego z dnia 28 maja 2018 roku.

"DOBRY START" +300

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia.Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym wspólnym listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej i poinformowanie rodziców, opiekunów uczniów o materiałach informacyjnych poświęconych programowi rządowemu „Dobry Start”.

Do szkół zostały już dostarczone ulotki dla rodziców. W najbliższym czasie Kuratorzy Oświaty przekażą Państwu również plakaty promujące świadczenie dobry start. Dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję informacyjną.

W przypadku dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają zarówno Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Anna Zalewska

Aktualności 2017/2018

Szkolny Dzień Chłopaka

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2017-10-08 | Views: 127

Tradycyjnie Święto Chłopców połączone zostało z promocją czytelnictwa wśród uczniów. Dziewczyny z Samorządu złożyły swoim kolegom życzenia i obdarowały ich specjalnie zrobionymi odznakami „Super Chłopaka”.
Chłopacy pokazali, że często odwiedzają bibliotekę i przeczytali fragmenty książek, które ich zaciekawiły. W tym roku były to między innymi ciekawostki dotyczące kosmosu oraz zwierząt, o których również przedstawili informacje w języku angielskim.

Dziewczyny przeczytały krótkie opowiadania opisujące bohaterskie postawy młodych chłopaków, którzy dzielnie zachowali się w niebezpiecznych sytuacjach i ocalili życie innym.
Na zakończenie zgromadzeni wysłuchali piosenki w wykonaniu Zuzanny Banasiak
z klasy V, a Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim chłopakom.

Print Bookmark and Share

pawo 2