20 czerwca 2018

Spotkanie adaptacyjne z przyszłymi pierwszoklasistami - luty 2018 r.

Drzwi Otwarte

Bezpieczna droga do szkoły

Projekt edukacyjny "Odblaskowa trzynastka"

Programowanie w klasie 3b

Spotkanie adaptacyjne dla przyszłych pierwszoklasistów - 14 styczeń 2018r.

www.youtube.com/watch

spotkanie adaptacyjne dla przyszłych pierwszaków - grudzień 2017r.

Szanowni Rodzice,

MSZA ŚWIĘTA Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO ODBĘDZIE SIĘ 21 CZERWCA 2018 R. (CZWARTEK)
O GODZINIE 17.00.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO ODBĘDZIE SIĘ
22 CZERWCA 2018 R (PIĄTEK):
· KLASY I – III GODZ.: 10.00
· KLASY IV – VI GODZ.: 12.00

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia.Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym wspólnym listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej i poinformowanie rodziców, opiekunów uczniów o materiałach informacyjnych poświęconych programowi rządowemu „Dobry Start”.

Do szkół zostały już dostarczone ulotki dla rodziców. W najbliższym czasie Kuratorzy Oświaty przekażą Państwu również plakaty promujące świadczenie dobry start. Dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję informacyjną.

W przypadku dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają zarówno Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

rekrutacja na rok szkolny 2018_2019

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

UBEZPIECZENIE - kliknij

gazetka szkolna - www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-trzynastki

zgłoszenia

Szanowni Rodzice,

O GODZINIE 17.00.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO ODBĘDZIE SIĘ
22 CZERWCA 2018 R (PIĄTEK):
· KLASY I – III GODZ.: 10.00
· KLASY IV – VI GODZ.: 12.00

Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

rekrutacja na rok szkolny 2018_2019

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

UBEZPIECZENIE - kliknij

gazetka szkolna - www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-trzynastki

zgłoszenia

Aktualności 2017/2018

PODSUMOWANIE KONKURSU POLONISTYCZNEGO

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2018-03-11 | Views: 50

7 maja w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyło się uroczyste podsumowanie V  Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem: "Niektórzy lubią poezję"- liryka Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza.

Laureatami konkursu zostali: Aleksandra Lisiak z klasy 5 oraz Jakub Kasprzak z klasy 6. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy polonistycznej wśród uczniów, propagowanie czytelnictwa oraz poszerzenie umiejętności z zakresu teorii literatury i nauki o języku.

Uczestnicy I etapu rozwiązywali test złożony z zadań z zakresu teorii literatury i nauki o języku. Analizowali i interpretowali różne teksty kultury. Tworzyli takie formy wypowiedzi jak: list lub opowiadanie. Naszą szkołę reprezentowali: Daria Muszyńska i Aleksandra Lisiak z klasy 5 oraz Jakub Kasprzak i Bartosz Cierniak z klasy 6. W części II –  uczniowie odpowiadali ustnie na dwa wylosowane pytania dotyczące lektury konkursowej.

Print Bookmark and Share

pawo 2