18 grudnia 2018

Aktualności 2018/2019

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2018-12-03 | Views: 14

Dzień 3 grudnia został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne OZN jako Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Uczniowie kl. 7 wraz  z opiekunami wybrali się w tym dniu do Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” na ul. Odolanowskiej 9 w Ostrowie Wielkopolskim.
Celem wyjścia było zwrócenie młodym ludziom uwagi na problem niepełnosprawności, pokazanie im, jak z przeciwnościami losu radzą sobie osoby niepełnosprawne, jaką rolę w ich życiu odgrywa placówka, do której uczęszczają.

Wyjście miało służyć integracji oraz rozbudzeniu w uczniu empatii. Wspólne spotkania, podczas którego uczniowie poznali pracownie terapeutyczne oraz wysłuchali kolęd przygotowanych przez uczestników WTZ „Tęcza” było również ważnym akcentem w dniu święta osób niepełnosprawnych.

Print Bookmark and Share