15 lutego 2019

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2019-02-10 | Views: 9
klasy I - III

5 lutego obchodziliśmy europejski DBI pod hasłem "Działajmy razem".
Nasi uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w warsztatach - oglądali filmy z serii "Owce w sieci" - z portalu "Sieciaki.pl". Odpowiadały na pytania dotyczące zagrożeń na portalach internetowych. Każda klasa otrzymała materiały i naklejki zamówione przez szkołę - z fundacji "SafeInternet".

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Print Bookmark and Share