25 czerwca 2019

Nabór do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020

sp-ostrow-wielkopolski.nabory.pl

Szkolne zestawy programów i podręczników

na rok szkolny 2018/2019 - kliknij

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-trzynastki

Aktualności 2018/2019

XVII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O LEKTURZE „Z LEKTURĄ ZA PAN BRAT”

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2019-03-05 | Views: 62
pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

28 lutego, już po raz siedemnasty, w Szkole Podstawowej nr 13 odbył się Międzyszkolny Konkurs „Z lekturą za pan brat” dla uczniów klas I – III.
Do rywalizacji przystąpili uczniowie z jedenastu ostrowskich szkół podstawowych: SP1, SP2, SP4, SP5, SP6, SP7, SP9, SP13, SP14, Spółdzielni Oświatowej „EDUKATOR” oraz Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej – łącznie 50 uczniów. Celem konkursu jest przede wszystkim rozbudzanie wśród dzieci pasji czytelniczych, ale też propagowanie aktywności i kultury czytelniczej, poszerzanie zasobu słownictwa oraz kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Myślą przewodnią tegorocznego konkursu są słowa Kartezjusza - „Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów”. Miłośnicy literatury dla dzieci rywalizowali w trzech grupach wiekowych. Pierwszoklasiści wykonywali zadania w formie zabawowej i ustnie odpowiadali na losowo wybrane pytania, natomiast uczniowie klas drugich i trzecich wykonywali zadania testowe dotyczące treści przeczytanych lektur. Zmagania konkursowe uczestników konkursu oceniała komisja konkursowa w składzie: Dorota Lebda – SP 7, Beata Czekalska – SP 9, Małgorzata Solarska – SP „EDUKATOR”, Ewa Bakalarek – SP 6, Paulina Ratajczyk – SP 14, Małgorzata Grzelak – SP1, Kazimiera Grzegorczyk – SP 5, Monika Zybała – SP 2, Renata Wojciechowska – SP4, Martyna Machowicz – SP Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej. Konkurs swoją obecnością uświetniła Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego – Anna Grabek, która wraz z Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 – Jolantą Przybyłek wręczyła laureatom dyplomy i nagrody książkowe. Fundatorem nagród książkowych był Urząd Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, poczęstunek ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły. Zwycięzcami konkursu zostali:
klasa I:
I miejsce: Aleksander Kupczyk – SP 6
II miejsce: Eliza Madej – SP 6
III miejsce: Antonina Jagielska – SP 1, Franciszek Leśnierowski – SP 13
klasa II:
I miejsce: Filip Juskowiak – SP „EDUKATOR”
II miejsce: Hanna Bednarczyk – SP 6
III miejsce: Lena Nowicka – SP 1
Klasa III:
I miejsce: Filip Walczak – SP „EDUKATOR”, Hanna Jankowska – SP „EDUKATOR”
II miejsce: Łucja Kowalska – SP 9