27 września 2021

W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych edukacja wczesnoszkolna

PROCEDURA PRZEBYWANIA RODZICÓW I INNYCH OSÓB
NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13  IM. STEFANA ROWIŃSKIEGO W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

Film edukacyjny Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia

Wykaz szkolnych podręczników w roku szkolnym 2020/2021

ostrowska trzynastka na facebook

gazetka szkolna -  www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie- trzynastki
Kwestionariusz na szczepienie osoby niepełnoletniej - kliknij

Drodzy Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego,

zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety w badaniu dotyczącym preferencji i opinii mieszkańców na temat  Ostrowa Wielkopolskiego . Wyniki badania będą pomocne w opracowaniu Strategii Rozwoju do roku 2030, która na kolejne lata wyznaczy priorytety i kierunki rozwojowe, poprzez wspólnie zdefiniowane i obrane najważniejszych cele, do których będziemy chcieli dążyć realizując nową politykę długoterminowego rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego.

Badanie jest realizowane przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim przy wsparciu zewnętrznego i niezależnego eksperta, firmy Lider Projekt Sp. z o.o.
Ankietę można wypełnić poprzez widoczny QR code oraz osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim - biuro nr 313
Pragniemy zapewnić, że Państwa uczestnictwo w badaniu jest anonimowe.
Zachęcamy do aktywnego udziału w projekcie.
Zespół ds. opracowania projektu strategii.Link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfBzeWK5Bwt09DzPIEnH-8OMe3KkrPuaChKR3bzc4BE81qYXA/viewform?usp=sf_link
Piotr Młynarz
Wydział Rozwoju Miasta - Referat Obsługi Inwestorów

Aktualności 2020/2021

Lena Kraszkiewicz, uczennica klasy 5b, zwyciężyła w konkursie o zasięgu powiatowym zorganizowanym przez Mediatekę i Bibliotekę Publiczną w Ostrowie Wielkopolskim „Między literaturą a filmem – komiks”. Lena wykazała się wszechstronnymi twórczymi umiejętnościami do stworzenia historyjki „Magiczny krokus”, którą zilustrowała i przedstawiła w formie komiksu. Zwycięskie dzieło można obejrzeć w oknie Mediateki.
Brawo Lenka i życzymy dalszych sukcesów!

Image: Powitanie pierwszoklasistów

1 września 2021 r. zainaugurowany został nowy rok szkolny.
Szczególnie ciepło powitaliśmy Pierwszaki, dla nich to dzień dziś nie byle jaki,

dla nich to dzień bardzo wesoły, bo pierwszy raz idą do szkoły.

Więc niech się dzisiaj uśmiechają i razem z nami szkołę witają.
Gości powitała Pani Dyrektor Jolanta Przybyłek oraz wychowawczynie klas - Romana Wojtczak i Daria Mazur-Kędziora, Żaneta Walczak

W ramach przygotowań do tygodnia informacyjnego w szkołach i placówkach przekazujemy Państwu materiał dotyczący szczepień opracowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.
Pakiet o charakterze edukacyjnym zawiera:
- filmy edukacyjne (dla starszych uczniów szkół podstawowych oraz dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych). Filmy odwołują się do profilaktyki zdrowotnej oraz znaczenia zdrowia. W atrakcyjny dla odbiorców sposób omówiona została historia wynalezienia szczepionki, istota jej działania oraz wpływ na choroby zakaźne, które mogą być zwalczane dzięki szczepieniom. Uczniowie poznają też konsekwencje związane z ryzykiem braku szczepień. Materiały mogą być też z powodzeniem wykorzystane na spotkaniach z rodzicami;

- film edukacyjny – uczniowie szkoły ponadpodstawowej https://www.youtube.com/watch?v=jjC5zt_elcU

- film edukacyjny – uczniowie klas IV-VIII https://www.youtube.com/watch?v=G7FHQgzgMH8

informacje związane z bezpieczną organizacją roku szkolnego 2021/2022

Nasz Syn Skończył Szkołę Podstawową. Cieszymy się bardzo, że Brajan mógł razem ze swoimi kolegami i koleżankami odebrać świadectwo i tym samy rozpocząć nowy etap w swoim życiu.
Przy tej szczególnej okazji pragniemy podziękować Wszystkim, którzy byli dla nas wsparciem w ostatnich dwóch latach. Był to ciężki czas ale przetrwaliśmy go.
Zaangażowanie w pomoc Brajanowi była ogromna i płynęła z każdej strony.
Dziękujemy Dyrekcji, Pani Kasi, Nauczycielom, Rodzicom, wszystkim pracownikom Szkoły i oczywiście Kolegom i Koleżankom Brajana.
                                                                                                         Brajan z Rodziną

25 czerwca 2021 r. podczas uroczystego spotkania w Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego pożegnano absolwentów klasy ósmej. Dyrektor szkoły pani Jolanta Przybyłek oraz wychowawca pani Katarzyna Dudkiewicz podsumowały długą ośmio- i dziewięcioletnią drogę edukacyjną młodych ludzi, która nie zawsze była łatwa, często wymagała ciężkiej pracy uczniów i wsparcia rodziców i nauczycieli. Absolwenci z rąk pani dyrektor, przewodniczącej Rady Rodziców pani Agnieszki Stasiak i Klasowej Rady Rodziców odebrali świadectwa oraz nagrody książkowe i rzeczowe. Do Złotej Księgi Wyróżnionych Uczniów zostało wpisanych aż 12 osób. Byli to:
Muszyńska Daria
Lisiak Aleksandra
Gawroński Bartłomiej
Gąsiorowska Anna
Kopeć Martyna
Rakuła Brajan
Mikołajczyk Julia
Zielińska Julia
Dybioch Agata
Kopeć Partyk
Cierniak Julia
Kraszkiewicz Jakub

Wspaniale było Was poznać i obserwować każdego szkolnego dnia, jak się
zmieniacie, rozwijacie swoją osobowość, odkrywacie swoje talenty,
uczycie się i zdobywacie doświadczenie. Dziś zamykacie jedne drzwi,
jutro otworzycie następne po to, by zacząć nową przygodę.
Pamiętajcie: „Nie uda nam się mieć wszystkiego naraz, coś kończy
się, żeby coś mogło trwać…”.

Uczniowie klasy 3 A zakończyli dziś I etap nauczania.
Przed wakacjami zaśpiewali piosenkę "Przyjaciel wie" i pożegnali szkołę słowami piosenki "Pora odpocząć. Już wakacje. Do zobaczenia w czwartek klasie 🍡🌞🎼🎶

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego
Klasa 7 🌞👏