Miejskie obchody dnia Niepodległości

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2018-11-11 | Views: 307

W  dniu 11 listopada poczet sztandarowy szkoły w składzie: Bartosz Cierniak, Oliwia Idziorek i Sara Leśnierowska wziął udział w uroczystych obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i Miasta w Konkatedrze. Przed Mszą o godz. 12.00 wszyscy odśpiewali hymn Polski, włączając się w ogólnopolską akcję. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli pod tablice pamiątkowe: Stefana Rowińskiego, Rady Ludowej, tablicę na Domu Katolickim oraz na budynku byłego Konwentu Arcybiskupiego, przy których nastąpiło złożenie kwiatów.

Kolejną częścią było uroczyste otwarcie i nadanie imienia - Rondo 11 Listopada. W trakcie uroczystości uczniowie ostrowskich przedszkoli i szkół podstawowych przekazali swoje przesłania do potomności, które następnie, wraz z pamiątkami przygotowanymi przez szkoły, zostały wmurowane w kapsule czasu. Nasze przesłanie dla przyszłych pokoleń to:
„Kochajmy wolność ponad wszystko, bo to jest siłą człowieka!”