„…iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2019-02-24 | Views: 182

Tym razem do Filii Nr 7 Biblioteki Publicznej dla Dzieci i Młodzieży wybrała się klasa 5 a i 5 b. Spotkanie zorganizowano z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada każdego roku 21 lutego.
Spotkanie rozpoczęło się prezentacją Biblioteki i jej zbiorów. W kolejnym etapie uczniowie obejrzeli spot kampanii społeczno-edukacyjnej "Ojczysty - dodaj do ulubionych" przygotowany przez Narodowe Centrum Kultury.
Ponadto, młodzież miała okazję zmierzyć się z przygotowanymi zadaniami tj. łamańce językowe, kalambury z wykorzystaniem cytatów, tworzenie wyrazów z wybranego słowa, odgadywanie znaczenia związków frazeologicznych oraz staropolskich wyrazów.
Na zakończenie spotkania przygotowano niespodziankę jaką była zabawa z wykorzystaniem podłogi interaktywnej.