POLONISTYCZNE ZMAGANIA

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2019-03-05 | Views: 200

21 lutego w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się II etap VI Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego pod hasłem „Twórczość Aleksandra Fredry”. W międzyszkolnych zmaganiach brali udział uczniowie z ostrowskich szkół podstawowych. W pierwszej – pisemnej części musieli oni wykazać się wiedzą z zakresu nauki o języku, teorii literatury, a przede wszystkim znajomością twórczości polskiego bajkopisarza. Do etapu ustnego zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali 85% poprawnych odpowiedzi. Naszą szkołę reprezentował Jakub Kasprzak z klasy 7, który odpowiadał na dwa wylosowane przez siebie pytania nawiązujące do treści lektur konkursowych oraz życia i twórczości Aleksandra Fredry. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 13 marca w I LO.