Wizyta w Mediatece

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2019-04-07 | Views: 212

3 kwietnia kl.IVa, a 5 kwietnia kl.IVb  odwiedziły pierwszą w Wielkopolsce bibliotekę multimedialną, która powstała jako filia Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego przy ul. Kolejowej 24 w Ostrowie Wielkopolskim.
Uczniowie zapoznali się z  przystankami kultury z różnych dziedzin takich jak: muzyka, literatura, kultura techniczna, kino, sztuka, filmoteka, fonoteka, czytelnia regionalna, spotkania z kulturą czy wypożyczalnia. Czwartoklasiści aktywnie uczestniczyli w lekcji mediatecznej dotyczącej historii komiksu. Chętnie też korzystali z multimediów; szczególnym zainteresowaniem cieszyły się kino i bajkoteka oraz symulator jazdy. Wycieczka była niewątpliwie kształcąca i zachęciła naszych uczniów do kolejnych wizyt w Mediatece.