II edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Do Hymnu"

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2019-05-22 | Views: 273

Szkoła Podstawowa nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim zakwalifikowana została do II edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Do Hymnu" organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie.
Dzisiaj 22 maja odbyło się przesłuchanie konkursowe. W przesłuchaniach konkursowych co najmniej połowa uczniów szkoły miała za zadanie zaśpiewać a cappella 3 utwory – hymn państwowy i dwa wybrane spośród ośmiu regulaminowych utworów hymnicznych. W tym roku, w związku z przypadającą 15. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej, na liście utworów znalazła się „Oda do radości” Ludwiga van Beethovena z tekstem w przekładzie Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Nasi uczniowie zaprezentowali oprócz Hymnu Narodowego  "Rotę" i " Odę do radości". 98 uczniów klas 4 - 7 przygotowała pani Romana Wojtczak. Gratulujemy wytrwałości w nauce i pięknego śpiewu.