Otwarte zajęcia „Tańcz i ćwicz – rusz się z nami” w SP 13

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2019-06-09 | Views: 148

31 maja, na terenie Szkoły Podstawowej nr 13, został zorganizowany Dzień Dziecka na sportowo.

Uroczystość rozpoczęła się od tradycyjnego Biegu dla Uczniów o Puchar Patrona Szkoły Stefana Rowińskiego. Następnie odbyła się wspólna taneczna rozgrzewka przed zawodami. Podczas dwugodzinnej imprezy, dzieci zmagały się z różnymi konkurencjami sportowymi. Dla uczniów klas 4 – 7 zostały zorganizowane: turniej piłki koszykowej, siatkówka i dwa ognie. Uczniowie klas 1 – 3 rywalizowali w konkurencjach, które sprawdzały ich szybkość, zwinność, skoczność i siłę, a także rozegrali turniej piłki nożnej. Zorganizowane na świeżym powietrzu zajęcia otwarte „Tańcz i ćwicz – rusz się z nami” zaktywizowały dzieci i młodzież do wysiłku fizycznego. Rywalizacji towarzyszyło dużo śmiechu i sportowych emocji.
Nasza impreza odbyła się dzięki wsparciu, jakie uzyskaliśmy z nowego programu grantowego utworzonego przez Centrum Rozwoju Komunalnego i spółki komunalne wchodzące w skład grupy kapitałowej. Cieszymy się, że impreza organizowana przez nas cyklicznie na trwałe wpisała się w życie mieszkańców osiedla Pruślin.

relacja fotograficzna - www.facebook.com/sp13ostrow/photos/pcb.2423854717659091/2423839817660581/