WYCIECZKA JEDNODNIOWA UCZNIÓW KLAS II-III

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2019-06-16 | Views: 281
TORUŃ – ŚLADAMI MIKOŁAJA KOPERNIKA I PIERNIKÓW

W piątek, 14 czerwca 2019 roku uczniowie klas II a, II b oraz III wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce szkolnej, podczas której pilotem i przewodnikiem był pan Jarosław Maj. Celem wyprawy był Toruń, ale przejazdem widzieliśmy miasta: Kalisz, Konin, Inowrocław, Strzelno.
W Toruniu zwiedziliśmy: Zamek Krzyżacki, Bazylikę katedralną św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, Dom Mikołaja Kopernika. Spacerowaliśmy po Rynku Starego Miasta, , wzdłuż murów obronnych. W Domu Mieszczańskim odbyły się pokazy rycerskie i bardzo ciekawa lekcja historii, w której niektórzy z nas mieli okazję uczestniczyć wcielając się w rolę rycerza, mieszczki, chłopa... Podczas Warsztatów Piernikarskich prowadzonych przez aktorów językiem średniowiecznego Torunia, odkryliśmy tajniki rzemiosła piernikarskiego i własnoręcznie wykonaliśmy pierniki. Podziwialiśmy Wisłę, która w tym mieście jest potężną rzeką.
W Toruniu przeżyliśmy ciekawe lekcje historii i zobaczyliśmy miasto. Bogatsi w nową wiedzę, przeżycia i doświadczenia - zadowoleni wróciliśmy do domów.

galeria zdjęć - www.facebook.com/sp13ostrow/photos/pcb.2454241047953791/2454239047953991/