DRZWI OTWARTE W SP 13

1 lutego, w Szkole Podstawowej nr 13, został zorganizowany Dzień Otwartych Drzwi.
W piątkowe popołudnie dzieci i ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły. Przybyłych gości powitała pani dyrektor Jolanta Przybyłek i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez uczniów klasy I a, III, VI. Po części oficjalnej odbyły się zajęcia otwarte dla przyszłych pierwszoklasistów. Nasi goście
Wzięli udział w warsztatach logopedycznych i rytmiczno – muzycznych. Mieli także okazję zwiedzić szkolę, porozmawiać z dyrekcją i poznać nauczycieli. W  poszczególnych klasach na dzieci czekało wiele atrakcji. Brały udział w zajęciach plastycznych, muzyczno – tanecznych, manualnych, grach i zabawach planszowych. Najmłodsi chętnie korzystali z sali „Radosna szkoła”. Każdy z uczestników otrzymał folder poświęcony szkole i gazetkę szkolną ŻYCIE TRZYNASTKI. Rodzice z uwagą zapoznali się z bogatą ofertą szkoły oraz z warunkami naboru.

Pierwsze zajęcia adaptacyjne dla przyszłych pierwszoklasistów

Rozpoczęcie nauki w nowej szkole jest dla wszystkich dzieci czymś ciekawym, ale przede wszystkim nowym. Dziecko rozpoczyna nowy etap życia. Coraz częściej zabawę  zastępuje nauką. Każde dziecko jest inne, ma inne potrzeby i emocje. U niektórych  zmiana ta może przebiegać  płynnie, u innych proces adaptacyjny może trwać dłużej i być nieco trudniejszy. Pragnąc  zachęcić przedszkolaków  do nauki w naszej szkole i ułatwić im start w uczniowskie życie 1 lutego 2019 roku  odbyły się pierwsze zajęcia adaptacyjne pt.: "Logopedyczne zabawy" i "Muzyczne zabawy na dywanie". Dzieci wraz z rodzicami w wesołej i przyjaznej atmosferze miło spędzili piątkowe popołudnie w naszej szkole.

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 30 stycznia 2019 roku  do naszej szkoły przybyli wyjątkowi Goście na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta.

Dzieci z ostrowskiej "13" z klas I-III oraz przedstawiciele klas V - VII  przygotowali piękną uroczystość - z akcentami patriotycznym. Montaż słowno - muzyczny rozpoczęła część przypominająca o 100 rcznicy odzyskania niepodległości w wykonaniu starszych uczniów. Wiersze, tańce, piosenki okolicznościowe  w wykonaniu uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej przeplatane były pieśniami patriotycznymi. Na zakończenie wszyscy najmłodsi zaśpiewali swoim najbliższym "Sto lat".

Postcrossing

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań
i umiejętności językowych przez udział w projekcie Postcrossing. Projekt ten korzysta z serwisu internetowego, który umożliwia zarejestrowanym członkom wysyłanie i otrzymywanie pocztówek z całego świata. Strona internetowa redagowana jest w języku angielskim. Z reguły pocztówki również wypisywane są po angielsku, chyba że odbiorca zadeklarował znajomość innego języka, który zna także nadawca. Projekt zakłada, że za każdą wysłaną i zarejestrowaną kartkę użytkownik otrzymuje kartkę od kogoś innego.
Kolejną kartkę otrzymała uczennica klasy VB Julia Kaczmarek. Tym razem były to pozdrowienia i życzenia noworoczne z Wilna na Litwie.
Zobaczcie sami!

Rocznica Wyzwolenia Ostrowa Wielkopolskiego

23 stycznia uczniowie Karina Galler, Klaudia Rachwalska i Joachim Dusza reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym podczas uroczystości 74. rocznicy wyzwolenia Ostrowa Wielkopolskiego. Uczestnicy uroczystości zebrani na ostrowskim Rynku uczcili pamięć mieszkańców miasta, którzy walczyli o wyzwolenie oraz wszystkich ostrowian poległych w II Wojnie Światowej.

Koncert Kolęd

Święta Bożego Narodzenia to czas, na który wszyscy czekamy. Tradycyjnie w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną, w dniu, w którym spotykamy się na wigilii w gronie społeczności szkolnej, zabrzmiały kolędy i piosenki o tematyce świątecznej. Uczniowie zaprezentowali  świąteczny  „Koncert Kolęd”. Radosny śpiew, kolędy w wykonaniu zespołu gitarowego i fletów prostych oraz solistki grającej na skrzypcach uświadomił wszystkim, że święta Bożego Narodzenia już blisko.
    Po występie głos zabrała Pani Dyrektor Jolanta Przybyłek dziękując uczniom za występ. Wszystkim gościom, pracownikom szkoły złożyła życzenia świąteczne i noworoczne.

fotorelacja FILM

Wigilia klas 1-3

21 grudnia uczniowie klas 1-3 dzielili się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia, śpiewali kolędy, zostali obdarowani prezentami, które przygotował dla nich Święty Mikołaj w postaci swoich specjalnych pomocników – Rodziców.

fotorelacja

Słodycze dla dzieci ze szpitala

Świetlica szkolna zorganizowała zbiórkę słodyczy dla chorych dzieci ze szpitalika dziecięcego. Chętni uczniowie przynosili słodkości, którymi obdarowane zostały dzieci. Uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w zbiórkę serdecznie dziękujemy!!

Prezenty dla wychowanków Domu Dziecka

W czwartek 20 grudnia wychowankowie Domu Dziecka w Książenicach otrzymali słodycze i kosmetyki od uczniów i rodziców naszej szkoły. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy!!!

Spotkanie przedświąteczne w 2 a

W grudniowie popołudnie uczniowie i rodzice klasy 2 a spotkali się na zajęciach o tematyce świątecznej. Głównym zadaniem było wykonanie pięknych ozdób z masy porcelanowej. Wszyscy bardzo się zaangażowali i przy pomocy wałków oraz foremek do pierniczków wykonali niezwykłe prace. Zarówno dzieci, jak i rodzice miło spędzili czas, a efekty warsztatów będą mogli oglądać na swoich choinkach.

Strona 12 z 23Początek   Wstecz   7  8  9  10  11  [12]  13  14  15  16  Dalej   Koniec