Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995
Wizyta w Mediatece


3 kwietnia kl.IVa, a 5 kwietnia kl.IVb  odwiedziły pierwszą w Wielkopolsce bibliotekę multimedialną, która powstała jako filia Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego przy ul. Kolejowej 24 w Ostrowie Wielkopolskim.
Uczniowie zapoznali się z  przystankami kultury z różnych dziedzin takich jak: muzyka, literatura, kultura techniczna, kino, sztuka, filmoteka, fonoteka, czytelnia regionalna, spotkania z kulturą czy wypożyczalnia. Czwartoklasiści aktywnie uczestniczyli w lekcji mediatecznej dotyczącej historii komiksu. Chętnie też korzystali z multimediów; szczególnym zainteresowaniem cieszyły się kino i bajkoteka oraz symulator jazdy. Wycieczka była niewątpliwie kształcąca i zachęciła naszych uczniów do kolejnych wizyt w Mediatece.
 

KSIĄŻKI DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W świetlicy szkolnej została ogłoszona zbiórka książek do szkolnej biblioteki. W marcu chętni uczniowie przynosili książki, które zostały przekazane do biblioteki.

Kamishibai w kl. 1-3

Pierwsze akcje czytelnicze za nami. Szkolny Klub Czytelniczy ZACZYTANI spotkał się z uczniami klas 1-3 aby zaprezentować im japońską sztukę Kamishibai, czyli   „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym” albo „teatrem narracji”. Większość kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z 10–16 pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Dzieci wysłuchały opowiadania „Szukając Marudka”, zaprezentowanego przez uczniów z Klubu Czytelniczego, odpowiadały na pytania związane z historią Marudka oraz wykonały rysunki, będące zakończeniem historii bohaterów opowiadania.


 

Czytaj więcej...
Sukces naszego ucznia

W dniu 3 kwietnia uczniowie klasy VII Jakub Jaźwiec i Jakub Kasprzak wzięli udział w międzyszkolnym konkursie interdyscyplinarnym „Omnibus” w Szkole Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim. Uczestnicy musieli zmierzyć się z wieloma zdaniami z różnych dziedzin – języka polskiego, historii, języka angielskiego, sztuki, matematyki, biologii, geografii, a także popisać umiejętnościami sportowymi.
Bezkonkurencyjny okazał się Jakub Kasprzak, który pokonał wszystkich uczestników i zdobył tytuł „Omnibusa”. Uczeń klasy VII posiada wszechstronną widzę i umiejętności, co udowodnił już po raz trzeci, gdyż zdobył ten tytuł w klasie piątej, szóstej i siódmej.
Gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy!

Zajęcia adaptacyjne dla przyszłych pierwszoklasistów

1 kwietnia w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie adaptacyjne przyszłych pierwszoklasistów pod hasłem ,,Matematyka na wesoło''. Nic tak nie motywuje dziecka  jak udana zabawa. Nauka matematyki może przebiegać przy użyciu atrakcyjnych i kratywnych narzędzi, dzięki którym edukacja staje się ekscytującą przygodą i podróżą do fascynującego świata matematyki.

relacja filmowa

 

 

Gry planszowe na topie

Chcesz spędzić przerwę aktywnie i niebanalnie? Zapraszam Cię do zabawy
i rywalizacji.
W naszej szkolnej bibliotece możesz zagrać w gry planszowe tj. Scrabble, Remik, Ojczysty, Bierki, Gra pozorów, Rzut do mety, Wirus.
Gry planszowe to wspaniała zabawa, uczą myślenia problemowego i szybkiego podejmowania decyzji.
Czy wiesz, że najstarsza kompletna, zachowana razem z pionkami, gra planszowa pochodzi z ok. 2600 roku p.n.e. z grobowca z okolic sumeryjskiego miasta Ur.

Klub Czytelniczy ZACZYTANI i Program PoczytajMy

W tym roku Szkoła przystąpiła do krajowego Programu PoczytajMy. Zgodnie z założeniami Programu zostało powołane Koło czytelnicze, do którego przystąpili uczniowie kl. 4a Marta i Oliwia oraz uczniowie kl. 5a Ola, Zosia, Mikołaj, Mieczysław i Wojciech. W ramach pierwszego spotkania organizacyjnego uczniowie zapoznali się z ideą Programu oraz przydzielono im pierwsze zadnia. Pod opieką nauczyciela bibliotekarza rozpoczęły się  cykliczne spotkania, podczas których nadano nazwę Klubowi, rozmawiano nt. treści przydzielonego zadania oraz przydzielono kolejne, ćwiczono scenariusz przeprowadzania zajęć czytelniczych. Ponadto, nie zabrakło zabaw integracyjnych z wykorzystaniem gier planszowych oraz ćwiczenia „Dywan” aktywizującego grupę. Przed nami pierwsze akcje czytelnicze w klasach 1-3.


 

Warsztaty o tematyce wielkanocnej w 1 A

W piątkowe popołudnie 29 marca uczniowie klasy 1 A wraz z rodzicami spotkali się na warsztatach plastyczno - technicznych. W wiosennej atmosferze przygotowywane były jajka styropianowe - kolorowymi cekinami, kulkami styropianowymi. Ozdabiano zajączki wielkanocne, wysiewaliśmy owies i rzeżuchę. Uczniowie zaprezentowali się w wierszu i piosence wiosennej.

 

DRZWI OTWARTE SZKOŁY

RELACJA FILMOWA Z DRZWI OTWRTYCH SZKOŁY

 

youtu.be/y0DCCObNr0E

I Festiwal Gier Planszowych OSTROwPLANSZE

Dnia 30 marca 2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w I Festiwalu Gier Planszowych OSTROwPLANSZE. Festiwal odbywał się w Szkole Podstawowej Uczniów Kreatywnych w Ostrowie Wielkopolskim. Nasi uczniowie poznali świat gier planszowych mogli je wypożyczyć i zagrać, a animatorzy wyjaśnili zasady wybranych gier.
Gry planszowe zachwycają różnorodnością tematyki, starannością wykonania. Cieszą oko, stymulują intelekt, pozwalają nawiązać nowe znajomości czy spoić więzy rodzinne. Gry planszowe sprawiają, że zaczynamy na nowo rozmawiać i słuchać. Możemy świetnie się przy nich bawić.

Strona 5 z 23Początek   Wstecz   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  Dalej   Koniec