Dzień Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na kartkę z życzeniami dla chłopaków, w którym mogli brać udział uczniowie klas I – VIII.
W kategorii klas I – III najlepszą pracę wykonał Mikołaj Plewa z klasy 2b, a drugie miejsce zajęła jego klasowa koleżanka Nina Dusza.
W kategorii klas IV – VIII pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Muszyńska z klasy 7, drugie miejsce Daria Muszyńska z klasy 8, a trzecie Kamil Słupianek z klasy 5.
Prace zostały umieszczone na korytarzu szkolnym, żeby chłopacy mogli zapoznać się z życzeniami przygotowanymi z okazji ich święta.
Najlepsze życzenia od SU dla wszystkich chłopaków!

Letnią porą klasa 2b zaprosiła zimę do sali

Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą Martą Szmaj za sprawą przerabianej lektury "Zaczarowana zagroda" autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów zaprosili zimę do sali. Dzieci przeniosły się na Antarktydę budując lodową zagrodę z kostek cukru oraz tworząc pingwiny z plasteliny. Odwiedziła nas również pani Aneta Błaszczuk z biblioteki która dostarczyła wiadomości głównie o gatunku Adeli, najmniejszych pingwinach. Drugoklasiści byli mierzeni przez co porównywali swój wzrost z głównym bohaterem książki-Elegancikiem. Przerabiając lekturę tym samym zrealizowaliśmy II moduł ogólnopolskiego projektu "Lekturki spod chmurki".

Jesień w klasie 2 B

Napoje energetyczne

W klasie 7 odbyła się lekcja z Pedagogiem nt Napojów energetycznych, jego skutkach nadużywania oraz uzależnienie.
Uczniowie chętnie czytali ciekawostki nt "Energetyków", szczegółowo poznali skład takich napojów, skutki oraz objawy nadużywania a także z zaciekawieniem przysłuchiwali się opowieści pewnego chłopca, który to opowiadał o swoich doświadczeniach z tym uzależnieniem.

Zajecia integrujące w 4 B

W klasie 4B odbyła się lekcja z pedagogiem. Z uwagi na nowego ucznia były to gry i zabawy integrujące zespół klasowy. Wszyscy chętnie brali udział w zabawach w których klasa mogła się lepiej poznać a także dowiedzieć nowych rzeczy, których dotąd o sobie nie wiedziała.
Były także zabawy na pokonanie wstydu przed występowaniem i mówieniem na forum 🙂

Samoocena w klasie 8

W klasie 8 odbyły się zajęcia z Pedagogiem nt samooceny, mocnych stron i pewności siebie.
Uczniowie chętnie wzięli udział w pogadance, następnie z uśmiechem brali udział w części praktycznej w której to każdy musiał napisać koledze/koleżance na kartce przyklejonej na plecach "Lubie Cię, kiedy ...."
Uczniowie dowiedzieli się o sobie wielu miłych rzeczy oraz to jak przyjaźnie każdy jest postrzegany w klasie.
Na koniec każdy zabrał karteczkę z cytatem jako sentencja dnia.

Szkolny Konkurs Językowy

Każdego roku, dnia 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej właśnie okazji nasi uczniowie przyłączyli się do akcji Picture Dictionary (Słownik Obrazkowy) oraz z zaangażowaniem wykonali przepiękne i bardzo oryginalne prace prezentujące wybrane słówka w różnych językach obcych. Nie zabrakło nawet miejsca na dość egzotyczne języki, takie jak japoński, tajski czy chiński.
Zgodnie z zasadą konkursu, nagrodę klasową otrzymuje klasa 1b Pani Darii August. Z tej właśnie klasy  otrzymaliśmy aż  ponad trzydzieści prac 🙂
Nagrodę dla klasy wraz z dyplomami  oraz wyróżnieniami dla wybranych prac wręczymy dnia 07.10.2020.
Prace naszych uczniów będzie można jeszcze przynajmniej  przez tydzień podziwiać na korytarzach naszej szkoły. Zachęcamy  wszystkich uczniów i nauczycieli do przyswajania słówek w różnych językach obcych.

Szkolny Konkurs Językowy dla klas VI-VIII

Klasy VI do VIII uczcili ten szczególny dzień w inny sposób. Musieli zmierzyć się z testem skojarzeń językowych. Nagrodą będzie dość przydatny 'przywilej' oraz dyplom dla zwycięskiej klasy. Na razie jesteśmy w trakcie liczenia punktów 🙂. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 07.10.2020.

Bezpieczne wakacje

Bezpieczeństwo podczas wypoczynku letniego

Strona 2 z 26Początek   Wstecz   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  Dalej   Koniec