17 grudnia 2017
Aktualności 2016/2017

Oddział zerowy                                      Perełki klasy 1

Perełki klasy 2a                                                     Perełki klasy 2b

&

</div>
			<div><a id=

Perelki klasy 3a                                               wyróżnieni Rodzice klasy 3a

Perelki klasy 3b                                                wyróżnieni Rodzice klasy 3b

Perełki klasy 4                                                  Perełki klasy 5

Perełki klasy  6                                                     Rodzice klasy 6

klasa 6

Na koniec roku szkolnego uczniowie naszej szkoły przekazali zebrane nakrętki rodzicom Jakuba Karbowiaka!!! Podziękowania dla naszych uczniów za udział w akcji charytatywnej!!!!

W czerwcu przystąpili do egzaminu sprawdzającego ich kwalifikacje, który składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uczniowie napisali test sprawdzający znajomość przepisów ruchu drogowego oraz pierwsza pomoc. Część praktyczna odbyła się w Szkole Podstawowej nr 11, w miasteczku ruchu drogowego i obejmowała: przygotowanie roweru do jazdy, jazdę rowerem na wprost - ruch prawostronny, reagowanie na znaki drogowe, zmianę pasa ruchu, skręt w lewo, ustępowanie pierwszeństwa na skrzyżowaniu równorzędnym, hamowanie w polu końcowym, jazdę po ósemce, przejazd techniczny bez podpórek i bez najeżdżania na linie.
Wszyscy uczniowie  wykazali się dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnością jazdy na rowerze  i uzyskali uprawnienia do samodzielnego poruszania się  rowerem po drogach publicznych.

Na zakonczenie roku szkolnego policjantka przeprowadziła prelekcje n.t. „Bezpieczne wakacje” dla uczniów naszej szkoły.  W czasie spotkania  dzielnicowa Ewa Golińska omówila zasady bezpiecznego wypoczynku, szczególnie dotyczące zachowania się nad wodą, podczas opalania się.

„Z matematyką w XXI wieku” pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

Konkurs „Z matematyką w XXI wieku” skierowany jest dla uczniów klas IV i V szkół podstawowych z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego. 9 maja odbył się  w naszej szkole I etap konkursu i wyłoniono zespół uczniowski w składzie: Patryk Kopeć, Bartosz Cierniak, Jakub Jaźwiec, Jakub Kasprzak, Karina Galler.  Uczniowie Ci uczestniczyli w finale  (II etap) konkursu 14 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Dwóch z nich rozwiązywało  zadania indywidualnie w czasie 60 minut. Czwartoklasista walczył o tytuł „Mistrza Rachunków Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”, a piątoklasista o tytuł „Mistrza Logiki Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”. Pozostali 3 uczniowie realizowali zadania zespołowo i walczyli o tytuł „Mistrzowie zabaw i łamigłówek matematycznych”. Do konkursu uczniów przygotowywała pani Marzena Szymankiewicz.
 W finale konkursu wygrał uczeń z klasy IV naszej szkoły, Patryk Kopeć  i otrzymał tytuł „Mistrza Rachunków Miasta Ostrowa Wielkopolskiego”. Gratulujemy!!!

14 czerwca w Szkole Podstawowej nr 7 W Ostrowie Wielkopolskim odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego pod ekologicznym hasłem „Recykling – czy warto?”. Laureatką konkursu została uczennica naszej szkoły Laura Pałasz z klasy piątej. Rywalizacja była ogromna, gdyż nadesłano 320 z 18 szkół podstawowych  naszego powiatu. Gratulujemy Laurze i życzymy dalszych sukcesów.

W poniedziałkowe popołudnie 12.06.2017 r.  uczennica Zofia Chmielina miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu ortograficznego „Mistrz Ortografii”. W tym roku po raz dziewiętnasty uczniowie z ostrowskich szkół walczyli o tytuł mistrza. Zosia była jedną  z uczennic, która swoimi umiejętnościami wytrwale walczyła i  dotarła do finału.

Strona 1 z 19First   Previous   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni
pawo 2