17 grudnia 2017
SimpleGallery

Articles

W ramach programu edukacyjnego „Czytające Szkoły”  24 października obchodzono w naszej szkole Urodziny Książkowego Misia, czyli DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.
Na imprezę czytelniczą uczniowie klas I-III przynieśli  swoje domowe pluszowe misie oraz ozdobiły odzież sylwetką miśka. Tola Kierzek i Kacper Brzezicha uczniowie klasy IIIa przeczytali koleżankom i kolegom fragmenty książki A. Milne pt. „Kubuś Puchatek”. Na koniec uroczystości Kubuś Puchatek przygotował dla dzieci słodkie, „Co nieco”, a młodzi  lektorzy otrzymali  duże brawa i słowa podziękowania za piękną prezentację przygód Puchatka i jego przyjaciół.
 Spotkanie czytelnicze wzbudziło zainteresowanie wśród dzieci, które w swoich salach  wykonały prace plastyczne nt. wysłuchanego fragmenty z życia Kubusia Puchatka.

21 listopada w Światowy Dzień Życzliwości odbyło się spotkanie czytelnicze w ramach programu „Czytające Szkoły”. Tym razem gościem spotkania byli uczniowie klasy szóstej Bartek i Kuba. Chłopcy przeczytali opowiadania: „Franklin pomaga koledze” i ”Franklin i nowy przyjaciel” autorstwa Paulette Bourgeois i Brendy Clark. Przygody bohaterów  lektury uczyły życzliwości i wzajemnej pomocy. Uczniowie klas I-III z dużym zainteresowaniem słuchali obu czytanych książek. Impreza czytelnicza zakończyła się wykonaniem przez każde dziecko „życzliwej buźki”, którą podarowały swoim szkolnym rówieśnikom.

Podczas SZKOLNYCH MIKOŁAJEK uczniowie klas I-III wysłuchali listów dzieci pisanych do Świętego Mikołaja. Pięknie  przeczytał je Marcel uczeń klasy IIIb. Przy migoczącej choince szybko i magicznie upłynął DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. Impreza czytelnicza odbyła się w ramach programu edukacyjno-wychowawczego „Czytające Szkoły”.

pawo 2

trzecia edycja