Szczegóły artykułu

DZIEŃ KSIĄŻKI DLA AFRYKI

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2016-09-24 | Views: 1382

11 grudnia w naszej szkole odbył się  „Dzień Książki dla Afryki”. Impreza została zorganizowana w ramach projektu edukacyjno-pomocniczego UNICEF „Mali uczniowie idą do szkoły”. W ramach tej akcji każdy uczeń  mógł stworzyć dowolną książkę- bajkę, opowiadanie, komiks, tomik poezji itp. lub ofiarować książkę z domowej biblioteczki. W Dzień Książki dla Afryki wszystkie wykonane książki zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej i rodzicom.

Uczniowie obejrzeli również film o życiu  dzieci w Mali. Zobaczyli, w jakich warunkach afrykańscy koledzy uczą się. Imprezę zakończyła się przeczytaniem przez szóstoklasistów fragmentu opowiadania H. Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” w ramach programu „Czytające Szkoły”.
Dzień Książki dla Afryki rozpoczął sprzedaż książeczek. Cena książki – to hojność Darczyńców. Zebrane fundusze zostaną przekazane na konto UNICEF i przeznaczone na edukację dzieci w Mali.
Koordynator projektu Małgorzata Kraszkiewicz dziękuje za ofiarowane książeczki oraz za wsparcie finansowe akcji.