TWARDY ORZECH DO ZGRYZIENIA

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2014-05-15 | Views: 720

W czwartek 15 maja 2014mr. w Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Języku Polskim Twardy orzech do zgryzienia pod hasłem Kieruj językiem jak statkiem, żegluj go słowem. Konkurs ten miał na celu promowanie poprawności językowych wśród młodzieży, rozbudzenie zainteresowania językiem polskim oraz kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji i pracy w grupie.

Organizatorką i pomysłodawcą konkursu jest pani Katarzyna Dudkiewicz. We współzawodnictwie wzięło udział pięć ostrowskich szkół podstawowych SP 1, SP 5, SP 6, SP 9, SP 11. Pierwsze miejsce zajęły – Zofia Kaszyńska, Zofia Kempińska i Joanna Skoczylas ze Szkoły Podstawowej nr 5. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 – Marta Orłowska, Paweł Woźniak i Maciej Molenda. Na trzecim miejscu uplasowała się grupa ze Szkoły Podstawowej nr 11 – Albert Urbaniak, Oliwia Warzecha i Alicja Sieradzka.
Uczniów do konkursu przygotowywały panie: Dorota Handzlik, Anna Kasprzak-Idziorek (SP1), Małgorzata Szczepaniak (SP5), Hanna Paszkowiak, Barbara Płokarz (SP6), Anna Pietrzak (SP9) i Katarzyna Kaźmierowska (SP11).
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:
p. Maria Libera (G 1), p. Anna Pietrzak (SP9) i p. Katarzyna Dudkiewicz (SP13).