Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2016-03-14 | Views: 390

Dnia 11 marca 2016 roku grupa uczniów klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 13 im. S. Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczo- Ekologicznym zorganizowanym w Publicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematem konkursu były doświadczenia i eksperymenty związane z powietrzem pod hasłem - "Eksperymentujemy - uczymy się w praktyce". Zespół uczniów klasy czwartej w składzie: Jakub Kasprzak, Bartosz Cierniak i Kacper Gądziak przygotowali, zaprezentowali  eksperyment pod nazwą „Gaszenie ognia". Następnie napisali test składający się z dwudziestu pytań, w którym wykazali się bogatą wiedzą teoretyczną.
W wyniku ogłoszonego konkursu zespół dzieci reprezentujący naszą szkołę zajął drugie miejsce.
Gratulacje.