DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2016-09-29 | Views: 655

W ramach programu „Czytające Szkoły’ rozpoczęliśmy, co miesięczne spotkania czytelnicze. W tym roku nadal uczniowie klas starszych będą czytać ciekawe książki  nie tylko  młodszym kolegom, ale również swoim rówieśnikom starając się  zachęcić  ich do sięgnięcia po książkę. Na pierwszym  spotkaniu  czytelniczym chłopcy z klasy piątej przeczytali uczniom klas I-III „Bajki o misiach z czterech stron świata” autorstwa Anieli Cholewińskiej – Szkolik. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o  przygodach  misia w różnych zakątkach naszej planety. Dla uczniów starszych lektorzy przygotowali piękną  i wzruszającą historię o przygodach psa rasy owczarek szkocki długowłosy imieniem Lassie. Powieść „Lassie, wróć” napisał Eric  Knight.