„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2019-03-05 | Views: 132

Czy zgadzacie się ze słowami Wisławy Szymborskiej? Jeśli tak to zapraszam na krótkie podsumowanie z wyjazdu na Targi Książki do Poznania.
Wyprawa Oliwii i Marty z 4a na Targi Książki odbyła się 1 marca. Wycieczka była nagrodą za udział w konkursie bibliotecznym. Czy było warto? Zapewne, ale o wrażenia zapytajcie koleżanek.
Dziewczynki po raz pierwszy miały możliwość zobaczenia jak wielkim wydarzeniem są Targi. W programie znalazły się nie tylko oferty wydawnicze ale także spotkania autorskie, warsztaty, wystawy, prezentacje nowości,  konkursy, panele i spotkania w gronie specjalistów. Niestety ze względu na ograniczony czas nie mogłyśmy skorzystać z wszystkich propozycji.

Wśród bogatej oferty wydawnictw czytelniczych dziewczynki dokonały zakupu interesujących książek. Uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Joanną Wachowiak, autorką książki „Ala Baba i dwóch rozbójników”. Wzięły także udział w warsztatach przygotowanych przez Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu. Przy użyciu specjalnej maszyny drukarskiej stworzyły własne kartki.
Na zakończenie Naszej wyprawy trafiłyśmy na stoisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. W tym samym czasie i miejscu, wraz z Poznańskimi Targami Książki, odbywały się największe w Polsce Targi Edukacyjne. Stoisko przyciągnęło uwagę Marty i Oliwi, które z zaciekawieniem oglądały pod mikroskopem owady oraz zrobiły glicerynowe mydełka z leśnymi dodatkami.
Bardzo zachęcam na wyprawę w gronie rodzinnym. Najbliższe Targi Książki w Gdańsku 29-31.03.2019, w maju we Wrocławiu.