Wycieczka klas czwartych

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2019-05-23 | Views: 94

W dniach 16 – 17 maja klasy czwarte wzięły udział w dwudniowej wycieczce do Kudowy Zdrój.
I dzień wycieczki rozpoczęliśmy od Złotego Stoku, w którym zwiedzaliśmy Kopalnię Złota. Uczniowie zwiedzanie rozpoczęli od spływu w zalanej wodą części Sztolni Gertruda również zapoznali się z Podziemną Trasą Turystyczną. W jej skład wchodzi zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna), „Chodnik Śmierci” oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Na koniec wyjazd na powierzchnię Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem. Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej.

II dzień wycieczki rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem wraz, z którym zwiedzaliśmy Błędne Skały – labirynt szczelin i zaułków o osobliwych formach skalnych. To właśnie w tych skałach kręcono sceny do filmu „Opowieści z Narni”
Kolejnym punktem był przyjazd do Wambierzyc, zwanych Śląską Jerozolimą, gdzie mieliśmy okazję zwiedzać Sanktuarium Matki Bożej oraz Ruchomej Szopki. Następną atrakcją była wizyta w Kaplicy Czaszek, a ostatnim punktem naszego programu była wizyta w Parku Rozrywki w Kudowie Zdrój.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń dotarliśmy do Ostrowa Wielkopolskiego.