22 listopada 2017
Internetowy Teatr Telewizji 13/14

Teatr Baj Pomorski

Termin: 03.06.2015

Dzięki Internetowemu Teatrowi TVP uczniowie  obejrzeli poruszającą opowieścią o sile miłości i przyjaźni, o narodzinach więzi i o przywiązaniu do drugiego człowieka. Przedstawiona historia jest nietypowa, bo opowiedziana z perspektywy przedmiotów codziennego użytku. Spektakl ukazuje piękno relacji panujących w rodzinie.

Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie

Termin: 13.05.2015

W tym przedstawieniu dzieci na nowo odkrywały główną bohaterkę i jej przygody. Calineczka nie jest tutaj miniaturową osóbką, nie śpi w skorupie orzecha i nie pływa w talerzu. Jest zwykłą dziewczynką, niezauważaną przez zagonionych codziennym życiem rodziców. Ucieka, więc do bajki. Okazuje się jednak, że życie w niej nie jest takie proste jakby się wydawało. Nawet w baśniowym świecie istnieje zło, obłuda i zwykła zawiść. I tylko miłość, życzliwość, tolerancja i dobroć mogą to zmienić.

Białostocki Teatr Lalek

Termin: 10.04.2015

Aniołek, Żyrafa i Stołek - tą niezwykle plastyczną, barwną i melodyjną historię z uroczymi bohaterami obejrzeli uczniowie naszej szkoły.  Opowieść w mądry sposób przedstawia ważny temat, jakim jest poszukiwanie sensu w życiu. Bo przecież każdy ma swój sens, bez względu na to czy jest dorosłym, dzieckiem, czy może Żyrafą. Należy Go tylko odnaleźć, a wtedy już zawsze wszystko będzie pięknie.

Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie

Termin: 18.03.2015

„Proszę Słonia” w Internetowym Teatrze TVP dla Szkół

18 marca 2015 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z innymi uczniami całej Polsce obejrzeli spektakl „Proszę słonia” Ludwika Jerzego Kerna. Historia przyjaźni kilkuletniego chłopca i porcelanowego słonia zachwyciła młodych widzów. Wspaniała gra aktorów oraz ciekawa scenografia przeniosły dzieci do świata fantazji pełnego barw , różnych dźwięków i żartobliwych sytuacji.

Teatr im. J. Osterwy

Termin: 28.01.2015

Jedna z najpiękniejszych opowieści o miłości, przyjaźni, odpowiedzialności za siebie i innych. Andersen napisał tę baśń dla wszystkich. Najmłodsi widzowie przeżyli w niej mnóstwo cudownych, niesamowitych przygód; magiczną podróż Gerdy i jej niezwykłych przyjaciół spotkanych w czasie drogi, piękną i czarodziejską krainę śniegu, mnóstwo emocji, barw a nawet zapachów. Dla starszych uczniów, to opowieść o tym, co w życiu jest ważne i o co warto walczyć.

Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum"

Termin 11.12.2014

Przedstawienie zrealizowane zostało w konwencji widowiska kolędowego,
z typowymi dla tego gatunku postaciami: Diabła, Anioła, Heroda i Śmierci.
 Autor wykorzystuje także tradycyjne obrzędy związane ze świętami Bożego Narodzenia i Trzech Króli. W inscenizacji przenikają się dwa plany sceniczne – aktorski i lalkowy. Na scenie można zobaczyć i usłyszeć ludowe instrumenty.
Spektakl obejrzeli uczniowie klasy I – III i klasy V, którzy chętnie wspólnie z aktorami śpiewali kolędy.

Teatr Lalki i Aktora KUBUŚ Kielce

Termin 03.10.2014

Spektakl umożliwił dzieciom zajrzenie w głąb ziemi, by lepiej poznać, a może i polubić, jej mieszkańców. Żyją tu obdarzone ludzkimi cechami turkucie i dżdżownice: dwie kłótliwe, ale w gruncie rzeczy sympatyczne mamy i ich zaprzyjaźnieni z sobą synowie oraz mądry kret albinos, który woli czuć się wyjątkowy niż inny. Przedstawienie, przybliżyło uczniom w atrakcyjny, dowcipny sposób podstawową  wiedzę na  temat „robali” oraz  rolę, jaką spełniają w środowisku, w którym żyją.

Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum”, Katowice

Termin 12.09.2014

Sceniczna wersja pięknej, poetyckiej opowieści Kornela Makuszyńskiego (w oryginale noszącej nieco dłuższy tytuł: „O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem”). Przygody krawca Niteczki i jego przyjaciela Stracha na wróble obejrzeli trzecioklasiści. Uczniów zachwyciła nie tylko ciekawa fabuła ale także charakterystyczne lalki, oryginalne kostiumy i scenografia.

pawo 2

trzecia edycja