24 lipca 2017
Internetowy Teatr Telewizji 13/14

Śląski Teatr Lalki i Aktora w Katowicach

Transmisja: 16 czerwca 2016 r.

Sztuka inspirowana baśnią Marii Krüger „Apolejka i jej osiołek” to pełna wdzięku, zabawna i pogodna historia o miłości. Królewicz Kłębuszek rusza na poszukiwanie królewny Wełenki. Czy uda mu się przemierzyć cały świat? Na to pytanie mogli odpowiedzieć pierwszoklasiści, którzy oglądali przedstawienie. Dzieci były poruszone wzajemną życzliwością i ciepłą atmosferą  sztuki, ukazaną przez aktorów i animowane lalki.

Teatr Miniatura w Gdańsku

Transmisja: 24 maja  2016 r.

To pierwsza adaptacja powieści Sienkiewicza w formie teatru lalkowego. Spektakl z dużym zainteresowaniem obejrzeli uczniowie kl. IV-VI.

Teatr Andersena w Lublinie

Transmisja: 27 kwiecień 2016

Głównej bohaterce sztuki Weronce podczas wędrówki z pomocą przychodzą Księżyc, Słońce, Wiatr. Dzięki mocy żywiołów  dziewczynka pokonała  zaklęcie czarownicy. Reżyser Konrad Szachnowski wraz ze scenografką Evą Farkasovą (Słowacja) przygotowali dla młodych widzów świat, w którym nie zabrakło teatralnych lalek, a rozbudowane techniczne „sztuczki” wprowadziły dzieci w świat teatralnej iluzji. Spektakl obejrzeli uczniowie klas I-III.

Teatr Groteska w Krakowie

Transmisja: 18 marca 2016

Razem z Kasią - bohaterką historii „O Kasi, co gąski zgubiła” uczniowie klasy Ia, Ib i III  podziwiali  piękno górskiej przyrody, oglądali wiele przyjaznych postaci oraz ciekawych mieszkańców lasu. Charakterystyczne lalki i pomysłowa scenografia, muzyka inspirowana góralskim folklorem, rytmiczne piosenki oraz doskonały ruch sceniczny otworzyły dzieciom  drogę do spotkania z bajkowym światem Marii Kownackiej.

Teatr Muzyczny w Poznaniu

Transmisja 4 lutego 2016r.

Musical „Dookoła karuzeli” to niezwykły spektakl, który bawiąc – uczy, a ucząc – bawi. To wspaniałe widowisko muzyczne i taneczne z udziałem dzieci, solistów i orkiestry Teatru Muzycznego oglądali pierwszoklasiści, drugoklasiści i uczniowie kl. V. „Wrażeń więcej jest niż w kinie, trzeba tylko przymknąć oczy” – tak mówili uczniowie po obejrzeniu musicalu.  Dzięki wspaniałej grze aktorów dzieci odbyły niezwykłą podróż dookoła karuzeli z właścicielem Wesołego Miasteczka.

Teatr Maska w Rzeszowie

Transmisja 23 listopada 2015r.

„Historię Śnieżki” z Teatru Maska w Rzeszowie obejrzeli uczniowie klas I-III. Jej bohaterowie - Królewna Śnieżka, siedmiu krasnoludków, zła macocha i piękny królewicz…są doskonale znani dzieciom. Jednak inny sposób prezentacji  jednej z najpiękniejszych i najbardziej znanych baśni  zaskoczył, a jednocześnie zaciekawił młodych widzów.

Teatr Baj w Warszawie

Termin: 08.10.2015

Uczniowie klasy II i III obejrzeli spektakl przedstawiający świat sześcioletniego chłopca o imieniu Garmann. Poznali bohatera  niepokoje i radości, przyjaźnie i antypatie związane z  pójściem  po raz pierwszy do szkoły.

„O krasnoludkach i sierotce Marysi”

Termin: 23 września 2015 r.

W środę 23 września 2015 r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym internetowa transmisja spektaklu „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Uczniowie klasy 4 mogli obejrzeć jedną z najpiękniejszych polskich baśni o Marysi i pociesznych krasnoludkach, które każdego roku wychodzą spod ziemi, by pomagać ludziom.
Na przedstawienie zaprosił widzów Teatr z Gorzowa.

pawo 2

trzecia edycja