29 czerwca 2022

Aktualności

Biblioteka szkolna to miejsce niezwykłe, uczniowie naszej szkoły znajdują w niej przestrzeń nie tylko do nauki ale także relaksu oraz dobrych spotkań.
Dziś uczniowie którzy odwiedzili nasza bibliotekę uczestniczyli w grach planszowych oraz pomagali w przygotowaniu dekoracji z okazji zbliżającej się Wiosny!

21 marca to Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu Biblioteka szkolna zachęcała wszystkich odwiedzających nas uczniów do wspólnych gier oraz zabaw.
A oto krótka fotorelacja - albumy zdjeć

W dniu 24 marca 2022 roku uczniowie klas II a/b wzięli udział w lekcji bibliotecznej "Biblioteka dawniej i dziś".
Młodzi czytelnicy zapoznali się z zasadami korzystania z księgozbioru bibliotecznego, poznali drogę książki od zakupu po wprowadzenie do systemu bibliotecznego (SOWA), co to jest kod kreskowy, katalog biblioteczny oraz karta biblioteczna.
Ciekawostką zajęć było pokazanie uczniom starej szafki bibliotecznej, zbioru czasopisma "Przekrój" z 1938 roku  oraz starszych egzemplarzy bajek i lektur szkolnych. A oto krótka fotorelacja:

W dniach 11, 12, 13 kwietnia 2022 roku biblioteka szkolna zachęcała wszystkich odwiedzających ja uczniów do wspólnie wykonywanych dekoracji Wielkanocnych uczniowie wycinali oraz ozdabiali  z papieru kolorowe króliczki, baranki oraz jajka,
Cała fotorelacja pod linkiem - kliknij

InstaLing.pl

Nauka języków prosta