Projekt ogólnopolski Internetowy Teatr TV

Cele:

- podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze poprzez udział w spektaklach,

- umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo,

- uwrażliwienie na piękno,

- krzewienie kultury i estetyki żywego słowa

Romana Wojtczak

18

Kolejną transmisją iTeatru TVP w nowym roku szkolnym 2022/2023 był spektakl pt. "Noniek"  z desek Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.

17 październik 2022 r.

Noniek zawdzięcza swoje imię dopowiadanemu do obserwowanych zdarzeń komentarzowi „No nieee…”. Bohater sztuki wyrusza w podróż by odzyskać dobry humor, który stracił z niewiadomych dla niego przyczyn. Historia Nońka okraszona ciekawą warstwą plastyczną oraz wplecionymi w akcję piosenkami, ma w sobie urok kryminalnych zagadek, podczas których poznajemy kolejnych bohaterów sztuki. Spektakl pełen zaskakujących rozwiązań i obecności wielu lalkowych postaci, ułatwi widzom towarzyszenie w przygodzie rozwiązania zagadki znikającego dobrego humoru.

Post Rating

There are currently no comments, be the first to post one!

Post Comment

Name (required)