22 listopada 2017
O projekcie

Projekt edukacyjny „Przeczytam Ci, bajkę…” poprzez różnorodne działania ma rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci, jak również stymulować ich  rozwój. Kontakt z literaturą dziecięcą rozbudza wśród uczniów zamiłowanie do książki, chęć czytania, korzysta z biblioteki.
Odbiorcą projektu są uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim i  dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 im. Jasia i Małgosi w Ostrowie Wielkopolskim.

Cele ogólne:
- budzenie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych
- poznanie twórczości dziecięcej w literaturze polskiej i światowej
- stymulowanie rozwoju i inspirowanie twórczych działań dzieci
- rozwijanie wyobraźni dzieci
- rozwijanie umiejętności słuchania języka literackiego i posługiwania się nim
- kształcenie umiejętności wypowiadania się w małych formach teatralnych
- doskonalenie czytania z podziałem na role
- wzbogacanie biernego i czynnego słownika dzieci
- kształcenie umiejętności wyrażania myśli w formie zdania.

Cele ogólne:
- budzenie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych
- poznanie twórczości dziecięcej w literaturze polskiej i światowej
- stymulowanie rozwoju i inspirowanie twórczych działań dzieci
- rozwijanie wyobraźni dzieci
- rozwijanie umiejętności słuchania języka literackiego i posługiwania się nim
- kształcenie umiejętności wypowiadania się w małych formach teatralnych
- doskonalenie czytania z podziałem na role
- wzbogacanie biernego i czynnego słownika dzieci
- kształcenie umiejętności wyrażania myśli w formie zdania.

Artykuły

Pierwsze spotkanie z grupą przedszkolną  w Publicznym Przedszkolu nr 3 im. Jasia i Małgosi w Ostrowie Wielkopolskim  w ramach projektu edukacyjnego „Przeczytam Ci, bajkę…”odbyło się 22 listopada 2016 roku. Przedszkolacy z dużym  zaciekawieniem przyjęli uczniów klasy IIa. Z zainteresowaniem wysłuchali czytanego przez Tolę wiersza Czesława Janczarskiego pt.” O SMOKU WAWELSKIM”. Trzylatki obejrzały  również  teatrzyk cieni o przygodach bohaterów czytanej książki. Dzieci chętnie oglądały przyniesione bajki.
Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a zakończyło się wspólnym zdjęciem ze SMOKIEM WAWELSKIM.

13 grudnia 2016 roku odbyło się drugie spotkanie uczniów naszej szkoły z przedszkolakami z przedszkola nr 3 im. Jasia i Małgosi. Tym razem uczniowie klasy III b przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek montaż słowno-muzyczny pt. „Cztery żywioły”. Przedszkolaki dowiedziały się,    co to są żywioły, mogły je zobaczyć i uczestniczyć we wspólnym  śpiewie i tańcu. Na zakończenie spotkania trzecioklasiści przeczytali młodszym kolegom i koleżankom książeczkę pt. „Gdzie jest Mikołaj?”.  Spotkanie przysporzyło wszystkim dzieciom wiele radości, wzbogaciło w nowe wiadomości i przeżycia.

27 stycznia 2017 roku odbyło się trzecie spotkanie uczniów naszej szkoły z przedszkolakami z przedszkola nr 3 im. Jasia i Małgosi. Tym razem uczniowie klasy II b przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanekprzestawienie teatralne wiersza "Na straganie" Jana Brzechwy. Przedszkolaki dowiedziały się, jak jedzenie warzyw ma duży wpływ na nasze zdrowie. Na zakończenie spotkania drugoklasista - Wojtek Ziętek -  przeczytał młodszym kolegom i koleżankom swoje opowiadanie pt. „O Janku, co został rycerzem”.  Spotkanie przysporzyło wszystkim dzieciom wiele radości, wzbogaciło w nowe wiadomości i przeżycia.

Uczniowie klasy III a w poniedziałek  - 13.03.2017r. udali się w odwiedziny do ich młodszych kolegów z Przedszkola nr 3. Chcąc zachęcić przedszkolaków do czytania oraz zdrowego odżywiania odegrali przedstawienie o łakomym kotku na podstawie  „Chorego kotka” Stanisława Jachowicza. Uczniowie również przeczytali młodej widowni książki przyniesione ze szkolnej biblioteki oraz ofiarowali upominki, które miały im przypominać o jedzeniu owoców i warzyw. Przedszkolaki zostały również zaproszone do odwiedzin dzieci w szkole oraz do zapoznania się ze zbiorem książek w naszej wspaniałej bibliotece.

Uczniowie klasy I we wtorek  - 25.04.2017r. udali się w odwiedziny do ich młodszych kolegów i koleżanek z Przedszkola nr 3. Swoją wizytą uraczyły dwie grupy: sowy i pszczółki. Chcąc zachęcić przedszkolaków do wykonywania zadania z należytą starannością przedstawilismy "Trzy male świnki" Agnieszki Fraczek.

pawo 2

trzecia edycja