29 czerwca 2022
O projekcie

iTeatr TVP to możliwość uczestniczenia w wyjątkowych spektaklach teatralnych w najmniejszych nawet miejscowościach w Polsce.

Czym jest iTeatr dla szkół?
iTeatr dla Szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku, a którego widownia w maju 2015 roku przekroczyła pierwszy milion. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami comiesięcznych transmisji teatralnych na żywo, realizowanych przy wsparciu każdego z 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych (ze wsi i małych miasteczek) bez łatwego dostępu do oferty wydarzeń teatralnych. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział wszystkich szkół w projekcie jest przy tym całkowicie bezpłatny.

koordynator szkolny: Romana Wojtczak

Czym jest iTeatr dla szkół?

koordynator szkolny: Romana Wojtczak

Aktualności

Uczniowie klasy 3a w I okresie roku szkolnego 2021/2022 uczestniczyli we wrześniu w spektaklu pt: ,,O mniejszych braciszkach św. Franciszka”, natomiast w  listopadzie brali udział w przedstawieniu pt: ,,Łysek  z pokładu Idy’’.  Każde spotkanie z iTeatrem wywołało wiele emocji i pozytywnych wrażeń.

25 marca 2022 roku uczniowie klas 1-3 obejrzeli spektakl Internetowego Teatru Telewizji pt. „Zaginiony świat”. Przedstawienie Teatru Maska w Rzeszowie pokazuje, że warto być uczciwym, a przyjaciół można spotkać w najmniej spodziewanych miejscach. Każdy dorosły wie, że największymi znawcami dinozaurów są dzieci. To one potrafią zasypać rozmówcę informacjami o niezliczonych gatunkach tych strasznych stworzeń, z łatwością wymawiając ich równie potworne nazwy, od których rodzicom język wiąże się w supły. Spektakl powstał na motywach powieści sir Arthura Conana Doyle’a.

InstaLing.pl

Nauka języków prosta