English (United States) Polski (Polska)
You are here:   Projekty/konkursy/innowacje/wolontariat > Projekty > Archiwum > Czytające Szkoły > 2014/2015
  |  Zaloguj

KONKURS WIEDZY O LEKTURZE „Z LEKTURĄ ZA PAN BRAT” ROZSTRZYGNIĘTY

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2016-09-24 | Views: 784

Nasza szkoła już po raz trzynasty zorganizowała  międzyszkolny konkurs wiedzy o lekturze  „Z lekturą za pan brat”.

Dnia 4 marca 2015 roku gościliśmy 53 uczestników konkursu wraz  z opiekunami z dziewięciu ostrowskich szkół.  Uczniowie klas pierwszych wykonywali zadania w formie zabawowej, a następnie odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanych lektur. U uczniów klas drugich oraz trzecich wiedza sprawdzana była za pomocą testów.

Wiedzę oraz prace  uczniów oceniały Komisje konkursowe złożone z nauczycieli ze szkół biorących udział w konkursie.
Zwycięzcy konkursu:
Klasa I
I miejsce: Kocińska Wiktoria – SP Nr 9
                   Stefańska Lena – SP Sióstr Salezjanek
II miejsce: Mierzejewski Igor – SP Sióstr Salezjanek
III miejsce: Walczak Zofia – SP – Edukator
Klasa II
I miejsce: Tomalak Julia – SP Nr 7
II miejsce: Biesaga Zuzanna – SP – Edukator
III miejsce: Jędrzejak Oliwia – SP Nr 9
Klasa III
I miejsce: Bolach Iga – SP Nr 6
II miejsce: Czerniak Wiktoria – SP Nr 9
III miejsce: Żywica Anna – SP Nr 5
                     Kasprzak Jakub – SP Nr 13
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Nagrody książkowe i dyplomy nagrodzonym uczniom oraz dyplomy uczestnictwa w konkursie wręczyła Dyrektor Szkoły – Jolanta Przybyłek . Wraz z organizatorkami konkursu :  Małgorzatą Kraszkiewicz, Teresą Skrzypek oraz Ewą Portasiak- Włodarczyk podziękowała wszystkim uczestnikom konkursu za udział, nauczycielom i rodzicom za przygotowanie uczniów i zaprosiła do udziału w konkursie już za rok, po raz czternasty.