English (United States) Polski (Polska)
You are here:   Projekty/konkursy/innowacje/wolontariat > Projekty > Archiwum > Czytające Szkoły > 2014/2015
  |  Zaloguj

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ZOFIĄ STANECKĄ

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2016-09-24 | Views: 665

26 listopada odbyło się żywiołowe, pełne mądrości i ciepłego humoru spotkanie z autorką książek dla dzieci – panią Zofią Stanecką.  Pisarka, w ciekawie prowadzonej rozmowie przekazała najmłodszym uczniom naszej szkoły wiele cennych informacji m.in. o procesie powstawania książki i ludziach, którzy ją współtworzą.

Poza tym mówiła o tym, skąd czerpie pomysły i jak wygląda jej codzienna praca. Pani Zosia przeczytała także kilka fragmentów  swoich książek, co stało się punktem wyjścia do rozmaitych ćwiczeń. Uczniowie uruchomili wyobraźnię i z wielkim zaangażowaniem wcielili się w rolę ilustratorów, tworząc z geometrycznych kształtów autorskie obrazki. Na koniec nasz Gość  zaspokoił ciekawość dzieci i wyczerpująco odpowiadał na najróżniejsze kwestie pytających. Wizyta upłynęła w miłej i radosnej atmosferze.
Spotkanie zorganizowano w ramach projektu edukacyjno – wychowawczego „Czytające Szkoły” przy współpracy z partnerską biblioteką – Biblioteką Główną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, za co serdecznie dziękujemy