English (United States) Polski (Polska)
You are here:   Projekty/konkursy/innowacje/wolontariat > Projekty > Archiwum > Czytające Szkoły > 2014/2015
  |  Zaloguj

Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę

Categories: | Author: Romana Ziajka | Posted: 2016-09-24 | Views: 767
PIERWSZOKLASIŚCI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

28 listopada uczniowie klasy 1a odwiedzili Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Głównym celem wycieczki, było zapoznanie dzieci z działalnością biblioteki, jej księgozbiorem a także poznanie zasad korzystania ze zbiorów bibliotecznych.

Kierownik biblioteki – p. Jolanta Suchorzewska, w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, przeczytała opowiadanie o Smerfach pt. Złota kula, wzbudzając spory entuzjazm wśród najmłodszych czytelników. Dzieci brały aktywny udział w zajęciach, z chęcią zadawały rozmaite pytania a na zakończenie spotkania narysowały bohaterów prezentowanego wcześniej opowiadania. Była też wycieczka pośród półek z książkami, gdzie panie bibliotekarki zachęcały uczniów do korzystania ze zbiorów wraz z rodzicami. Uczestnicy wycieczki, po miło spędzonym czasie wśród książek, wrócili pełni wrażeń do swojej szkoły.