Szczegóły artykułu

O misiach w październiku

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2016-09-24 | Views: 1352

W tym roku szkolnym URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA obchodziliśmy 31 października.
Impreza czytelnicza odbyła się w ramach programu edukacyjno-wychowawczego „Czytające Szkoły”. Tradycyjnie na spotkanie została zaproszona szkolna bibliotekarka pani Agnieszka Wasiela. Tym razem pani Agnieszka przeczytała dzieciom klas I-III i przedszkolakom kilka opowiadań z książki pt. „Przygody misia Kazimierza” autorstwa Pauliny Wilk. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali o przygodach Ani i jej przyjaciela misia Kazia.

Uroczystość ubarwiły przyniesione przez dzieci pluszowe misie. Okazało się, że największym zbiorem misiaczków mogli pochwalić się przedszkolacy.
 DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA wzbudził duże zainteresowanie wśród dzieci. Wiele z nich wykazało chęć poznania dalszych losów misia Kazia. Został również ogłoszony szkolny konkurs plastyczny pt. „MISIOWANKI czyli o ulubionych misiach, miśkach…”
Na koniec uroczystości zaproszony gość otrzymał małe „Conieco” – lizaka i słowa podziękowania za piękną prezentację przygód misia Kazimierza.