17 grudnia 2017
SimpleGallery

Text/HTML

WYBORY SAMORZĄDU

Po udanej kampanii wyborczej nową Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Sara Leśnierowska z klasy VI. Wspierać ją będzie zastępca Bartosz Cierniak oraz skarbnik Jakub Kasprzak.
Do Samorządu zapisało się wielu chętnych uczniów z klas IV-VI, którzy pragną wzbogacić szkolną rutynę o ciekawe akcje i pomysły.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Tradycyjnie Święto Chłopców połączone zostało z promocją czytelnictwa wśród uczniów. Dziewczyny z Samorządu złożyły swoim kolegom życzenia i obdarowały ich specjalnie zrobionymi odznakami „Super Chłopaka”.
Chłopacy pokazali, że często odwiedzają bibliotekę i przeczytali fragmenty książek, które ich zaciekawiły. W tym roku były to między innymi ciekawostki dotyczące kosmosu oraz zwierząt, o których również przedstawili informacje w języku angielskim.
Dziewczyny przeczytały krótkie opowiadania opisujące bohaterskie postawy młodych chłopaków, którzy dzielnie zachowali się w niebezpiecznych sytuacjach i ocalili życie innym.
Na zakończenie zgromadzeni wysłuchali piosenki w wykonaniu Zuzanny Banasiak z klasy V, a Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim chłopakom.

NA GROBIE PATRONA

27 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Mateusz Bartczak, Julia Zielińska, Julia Mucha, Martyna Kopeć, Agata Tokarek, Aleksandra Lisiak, Daria Muszyńska i Gabriela Jakubowska odwiedzili grób patrona szkoły Stefana Rowińskiego. Uczniowie przypomnieli sobie sylwetkę pierwszego polskiego burmistrza Ostrowa Wielkopolskiego i zapalili znicz od całej społeczności uczniowskiej.
W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości uczniowie udali się również na mogiłę Powstańców Wielkopolskich i uczcili pamięć ludzi, którzy walczyli o przyłączenie Wielkopolski do niepodległej Polski w 1918 i 1919 roku.

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Podczas dyskoteki andrzejowej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali i prowadzili wróżby andrzejowe.

WYBORY SAMORZĄDU

DZIEŃ CHŁOPAKA