Ostrowska Trzynastka

Film promujący szkołę 2024 r.

Podręczniki 2024_25

Nowelizacja Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego (Dz.U. 2023 poz. 1606) określiła warunki skutecznej ochrony małoletnich przed różnymi formami przemocy. Wprowadzone zmiany wskazują na potrzebę opracowania jasnych i spójnych standardów postępowania w sytuacjach podejrzenia krzywdzenia małoletnich.
Standardy ochrony małoletnich  stanowią zbiór zasad i procedur postępowania w Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, które mają być przestrzegane i stosowane w sytuacji podejrzenia krzywdzenia lub krzywdzenia małoletniego (dziecka, ucznia). Dokument określa organizację ochrony małoletnich przed krzywdzeniem, sposób dokumentowania, zasady opracowywania planu wspierania osoby doznającej przemocy.

Standardy ochrony małoletnich

09

Miło nam poinformować o sukcesie uczniów naszej szkoły w powiatowym konkursie organizowanym przez Mediatekę Przystanek Kultury. Filię Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Konkurs ten był kolejnym etapem projektu pt. „Dalej, bracia, do bułata – Wielkopolanie w Powstaniu Styczniowym” i miał na celu m. in. uczczenie 160. rocznicy Powstania Styczniowego, kultywowanie tradycji patriotycznych oraz zainspirowanie młodzieży do pogłębiania wiedzy o kulturze epoki romantyzmu i dziedzictwie kulturowym Powstania Styczniowego.

Konkurs łączył w sobie prezentacje wiersza oraz wybranych pieśni o tematyce historii powstania styczniowego.

Nasi utalentowani uczniowie popisali się swoimi umiejętnościami i zdobyli następujące miejsca:

I miejsce – Tatiana Bergandy z klasy 5b, 🥇

II miejsce – Franciszek Leśnierowski z klasy 6a, 🥈

III miejsce – Kamil Słupianek z klasy 8a 🥉.

Gratulujemy i jesteśmy dumni z Waszych sukcesów!!! 🏆👏👏👏

Actions: E-mail | Permalink |

Film promujący szkołę 2024 r.