Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995
Spektakl „Przygody Koziołka Matołka” Teatr Wybrzeże


Transmisja: 19 czerwca  2017 r.

 

 

Spektakl Teatru Wybrzeże to ciekawa teatralna przygoda zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów, o czym przekonali się uczniowie naszej szkoły. Przygody Matołka są niewiarygodne i szalone, a ich rozwojowi towarzyszy rysowana na bieżąco scenografia. Podczas jednej podróży koziołek  jest i matołkiem i bohaterem, jest strachliwy i jest odważny, jest nierozważny, ale bywa lotny.

Spektakl „MIŁOŚĆ DO TRZECH POMARAŃCZY” (na motywach baśni Carla Gozziego) Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach

 

Transmisja: 23 maja 2017 r.

 

 

Magiczne królestwo Karo, smutny hipochondryk, książę Tartaglia, którego nikt i nic nie potrafi rozśmieszyć, zła czarownica i dobry mag, podstępni dworzanie i zabawni słudzy.
Tą zabawną komedię 23 maja obejrzeli uczniowie klas starszych.

 

Spektakl „Śpiąca Królewna” wg Braci Grimm Teatr Guliwer w Warszawie


Transmisja: 12 kwietnia 2017 r.

 

 

„Śpiąca Królewna” jest oparta na motywach klasycznej baśni napisanej przez braci Grimm. To spektakl o bezgranicznej miłości rodziców do dziecka i próbie jego ochrony przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nie w dorosłym życiu. Jest opowieścią o miłości, wolności i przyjaźni rodzica z dzieckiem, a także o tym, jak zmienia się świat w ciągu stuletniego snu Królewny. Historię Śpiącej Królewny obejrzeli młodsi uczniowie naszej szkoły.

 

Spektakl „Syn Smoka” Teatr Ludowy w Krakowie


Transmisja: 29 marca 2017 r.

 

Uczniowie klas młodszych obejrzeli baśń japońską „Syn Smoka”  osnutą na motywach ludowych. Historia, miłości matki i syna zabrała widzów w całkiem inny świat - inne są tu kostiumy głównych bohaterów, inne zabawy, w które grają, inna muzyka, towarzysząca ich historii. Spektakl to fantastyczna podróż przez świat japońskich duchów i wyobrażeń, w której uczestniczyli uczniowie.

 

 

SPEKTAKL "CICHO" Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie

 

19 stycznia 2017 r.

 

 

19 stycznia 2017 r. o godzinie 10:00 uczniowie klasy 4 i 5 mieli możliwość obejrzenia spektaklu „Cicho” z Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.
W ramach projektu iTeatr uczniowie mogli zapoznać się ze sztuką Maliny Prześlugi i zrozumieć, jak ważne jest opowiadanie historii, jak potrzebny jest dziecku świat fantazji i bajek…
Zawsze gdzieś za miastem jest jakiś las. I każdy taki las ma swój środek. Środek lasu, który skrywa wiele tajemnic. Głośno w nim od zapomnianych historii i tłoczno od słowiańskich duchów, duszków, strzyg, wiedźm, chochlików i licho wie czego. Magiczne stworzenia żyją w harmonii, dopóki w lesie nie pojawia się ludzkie dziecko. Dziewczynka, która jest tak cicha i smutna, że nie sposób jej nastraszyć, ani przepędzić. Ba! Ona sama budzi grozę wśród leśnych istot, bowiem, odkąd się pojawiła, milkną magiczne szepty, cichnie pradawna pieśń lasu, legendarnemu światu grozi cichy koniec…

Spektakl „Bestia” Lubuski Teatr w Zielonej Górze


Transmisja: 14 grudnia 2016r.

 

 

W musicalu o polskiej szkole momentami może być śmiesznie. Chwilami głupkowato. Ale czasem będzie gorzko i zupełnie na serio, bo nikt tu nie zamierza nikogo oszukiwać. A bestii być może jest dużo więcej. Mogli się o tym przekonać uczniowie klas starszych, którzy obejrzeli spektakl 14 grudnia.

Spektakl „Chodź na słówko” CENTRUM SZTUKI DZIECKA w POZNANIU

 

Transmisja: 21 listopada 2016 r.

 

Przedstawienie „Chodź na słówko” obejrzeli uczniowie młodszych klas. Bohaterami przedstawienia są słowa, które zostały błędnie wypowiedziane i nie wiedzą kim tak naprawdę są. Wspólnie zastanawiają się jaka ma być ich właściwa osobowość. Kula pragnie za wszelką cenę stać się kurą, a Toperz może powinien zostać nietoperzem? Postacie  prowadzą bardzo zabawne rozmowy, a ich pomysły, kto mógłby pomóc w rozwikłaniu tych rozterek, przywołują na scenę kolejne ciekawe postaci. Spektakl pełen  humoru wywoływał uśmiech na twarzach widzów.

Spektakl „Baśń o Rycerzu bez Konia” Teatr Banialuka w Bielsku - Białej

   
Transmisja: 10 października 2016 r.

 

 

Uczniowie klas młodszych obejrzeli  spektakl pt. „Baśń o Rycerzu bez Konia”. To historia przygód Rycerza bez konia i Konia bez rycerza, którzy szukają siebie nawzajem. Obok tytułowych bohaterów w przedstawieniu pojawią się uwięziona w wieży królewna, źli rozbójnicy, czarodziejka z magiczną kulą i straszny smok. Szybka akcja, rozgrywana w planie żywym i lalkowym, znakomite kreacje aktorskie, pełen inwencji ruch sceniczny i dowcipne piosenki sprawiły, że przedstawienie zachwyciło dzieci. Opowieść przekazuje ważną prawdę, że marzenia się spełniają, jeżeli tylko nie przestajemy w nie wierzyć.