Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995
Spektakl „Piotruś Pan” z Teatru Maska w Rzeszowie

 

15 maja 2018r.

 

 

Przedstawienie teatralne pt. „Piotruś Pan” to opowieść o przyjacielu, który wlatuje przez okno i wcale nie chce dorosnąć, ale bardzo chce być kochanym. Spektakl muzyczny z elementami tańca przeniósł  najmłodszych  uczniów  naszej szkoły do baśniowego świata Nibylandii. 
 

... czyli przyjaciel, który wlatuje przez okno i wcale nie chce dorosnąć, ale bardzo chce być kochanym.

Spektakl „Chłopcy z Placu Broni” Teatr Pinokio w Łodzi

Transmisja: 13 kwietnia  2018 r.

Spektakl pt. „Chłopcy z Placu Broni”  na podstawie powieści Ferenca Molnara obejrzeli uczniowie klas starszych.

 

Spektakl „KRÓL MACIUŚ PIERWSZY” Teatr Banialuka w Bielsku-Białej

Transmisja: 27 luty 2018 r.

 

 

Adaptacja Konrada Dworakowskiego odbiega od tradycyjnego, opartego na fabule sposobu narracji. Spektakl na motywach powieści Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy” to wyjątkowo plastyczna i piękna realizacja.
W spektaklu pada niewiele słów, mimo tego widowisko podejmuje ważne i uniwersalne tematy: odpowiedzialności za siebie i innych, władzy, wojny, ale także relacji międzyludzkich, przyjaźni i potrzeby bliskości.
 

Spektakl „Królewna z drewna” Teatr Lalek Arlekin w Łodzi

Transmisja: 11 stycznia 2018r.

 

 

„Królewna z drewna” to barwna, wierszowana bajka. W rozśpiewanej, bardzo zabawnej a jednocześnie trzymającej w napięciu formie, opowiada o przygodach małej Sosenki, która ratuje swoich rodziców i cały las przed złem, czyhającym na bezpieczny dotąd świat, w jakim mieszkała nasza bohaterka. Opowieść o Sosence, która staje w obronie całego lasu obejrzeli młodsi uczniowie naszej szkoły.

Spektakl „Kopciuszek” Teatr Lalki i Aktora KUBUŚ w Kielcach

 


Transmisja: 13 grudnia 2017 r.


 

 

„Kopciuszek” to jedna z najbardziej znanych i lubianych baśni, przedstawiana w wielu wersjach na całym świecie. To opowieść o tym, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym. Ale również o cudowności i niezwykłości świata, który realizacji Teatru „Kubuś” jest cały zaczarowany. Oprócz Wróżki pojawiają się tam gadający kot, śpiewające warzywa i mówiące dziwnymi językami przedmioty, a wszystko to za sprawą magii teatru lalek. Tą ciekawą interpretacje bajki obejrzeli uczniowie klas I-III

 

Spektakl „Księga dżungli” Teatr Arlekin w Łodzi

Transmisja: 17 października  2017 r.

 

 

Tegoroczne spotkania z internetowym  teatrem  rozpoczęli uczniowie klas starszych oglądając sztukę  pt. ”Księga dżungli”. Jest to kolejna propozycja specjalizującego się w marionetkach długoniciowych Teatru Lalek Arlekin. Znana i uwielbiana przez dzieci na całym świecie opowieść o „ludzkim szczenięciu” Mowglim - chłopcu wychowanym przez wilki, żyjącym za pan brat ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami indyjskiej dżungli. To opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości i szacunku dla odwiecznych praw natury, która zostanie podana w niezwykle atrakcyjnej formie.