Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995

Daria August

Cele:
–        rozwijanie umiejętności tworzenia historyjki z przeżytych zdarzeń
–        rozwijanie umiejętności wypowiadania się, opowiadania
–        integrowanie grupy
–        współpraca z rodzicami
–        aktywne spędzanie czasu z rodzicami

Podsumowanie

Od września 2020 klasa 1b, uczestniczy w innowacji ,,Wielkie przygody Filipa”. Od samego początku dzieci z ogromną radością czekały na zabranie Filipa do domu.
Podczas trwania tego projektu  Filip nocuje na zmianę u dzieci z klasy. Dzieci z pomocą rodziców, rodzeństwa, dziadków lub opiekunów opisują wspólnie spędzony z Filipem czas w jego pamiętniku. Po każdej więc wizycie w domu dziecka pojawia się w pamiętniku opowieść, a pamiętnik powiększa się. W pamiętniku opisują jedną wspólną przygodę-np. wyjście do parku, bajkolandu, na spacer, na przejażdżkę rowerową, na lody- (najlepiej gdyby rodzic spisał historię słowami dziecka). Podpisują kartkę i wykonują rysunek związany z tym dniem. W szkole dzieci opowiadają co razem zrobili, przeżyli, o czym myśleli podczas pobytu Filipa w domu. To daje też szansę, aby poruszać i rozmawiać o różnych tematach nawet tych trudnych.   W tym projekcie ważnym elementem jest wspólne z rodzicami/opiekunami spędzenie aktywnie czasu, opisywanie przeżyć, których dziecko razem z Filipem doświadczyło, dziecko jest bardzo zaangażowane w tworzenie i późniejsze opowiadanie, „odczytywanie” zapisanych przygód.
Co tydzień wspólnie losujemy kolejne dziecko, aby zabrało Filipa do domu.  Filip trafił do każdego dziecka. Rodzice bardzo zaangażowali się w realizację.  Dzieci z rodzicami zabrali Filipa między innymi do: parku, kuzynek, dziadków, stomatologa, nad staw, sanki. Brał udział w urodzinach, świętach  innych imprezach.  Pamiątki z wizyt zostały przekazane Przewodniczącej Trójki Klasowej do Kroniki.
 

Search Tags