20 sierpnia 2019

5. gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-

trzynastki

Aktualności 2018/2019

Dnia 13 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej o tytuł " Najlepszego Ekomyśliciela" . Celem konkursu było kształtowanie właściwych postaw człowieka wobec przyrody, rozumienie zależności występujących w przyrodzie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Dawid Kapołka, Jakub Kraszkiewicz oraz Julia Zielińska z klasy VI.

W środę 13 marca uczniowie klas 5 wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z dzielnicowym policji osiedla Pruślin i policjanten z Powiatowej Komendy Policji. Tematyka dotyczyła bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym.

13 marca o godzinie 17:00 w I Liceum Ogólnokształcącym odbyło się podsumowanie VI Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego pod hasłem „Twórczość Aleksandra Fredry”. Jakub Kasprzak z klasy 7 został laureatem tego konkursu. Został również wyróżniony za najlepszą wypowiedź ustną. W międzyszkolnych zmaganiach brali udział uczniowie z ostrowskich szkół podstawowych. W pierwszej części (pisemnej) uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu nauki o języku, teorii literatury, a przede wszystkim znajomością twórczości polskiego bajkopisarza. W drugiej części (ustnej) odpowiadali na dwa wylosowane przez siebie pytania nawiązujące do treści lektur konkursowych oraz życia i twórczości Aleksandra Fredry.

Członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej Jakub Kasprzak i Bartosz Cierniak reprezentowali naszą szkołę na spotkaniu z Rzecznikiem Praw Obywatelskich dr. Adamem Bodnarem, które odbyło się 13 marca w Synagodze.
Podczas spotkania uczniowie poznali czym zajmuje się Rzecznik Praw Obywatelskich i w jakich sprawach można się do niego zwracać. Dr Bodnar udzielał również odpowiedzi na pytania licznie zgromadzonych ostrowian i starszych i młodszych, którzy prosili o pomoc i radę w różnych sprawach osobistych oraz dotyczących całej społeczności miasta. Dzięki udziałowi w spotkaniu chłopacy dowiedzieli się, że każdy, kto uważa, że jego prawa zostały naruszone albo że jest nierówno traktowany może zwrócić się o pomoc do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Z okazji Dnia Kobiet chłopacy z Samorządu Uczniowskiego przygotowali krótki występ artystyczny. Główną atrakcją okazały się tańce uroczych „artystek” czyli chłopaków przebranych za dziewczyny. W pierwszym tańcu zaprezentowali oni swoje wdzięki do utworu  „Bo z dziewczynami”, ale największy aplauz wzbudził taniec z mopami do piosenki „Babę zesłał Bóg”. Bez takich kobiet naprawdę nie można się obyć!
Oprócz chłopaków na występie nie mogło też zabraknąć przedstawicielek płci pięknej. Swój taniec zaprezentowały dziewczyny z klasy 6, a piosenkę „Dear future husband” zaśpiewała Zuzanna Banasiak.
Najlepsze życzenia dla wszystkich dziewczyn i kobiet od SU!

W środę 6 marca 2019r., w Szkole Podstawowej nr 5 uczniowskie klas II i III szkół podstawowych Powiatu Ostrowskiego przystapili do zmagań w II etapie Konkursu Ortograficznego MISTRZ ORTOGRAFII. Komisja konkursowa do III etapu zakwalifikowała 10 uczniów, w tym uczennicę naszej szkoły - Agatę Gawrońską z klasy III. Dyktando finałowe odbędzie się 27 marca 2019r.. Agatko gratulujemy i życzymy powodzenia we finale.

8 marca z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy szóstej wybrali się na wycieczkę integracyjną do kręgielni. Uczestnicy mieli okazję przekonać się, że bowling to nie tylko zabawa, ale również sport i świetna forma aktywnego spędzania czasu.

7 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się II etap XXI Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych. Uczniowie pisali test sprawdzający praktyczne zastosowanie norm ortograficznych i interpunkcyjnych. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Kaczmarek – kl.5b oraz Daria Muszyńska i Ola Lisiak -  kl. 6.

5 marca 2019 roku w Zespole Szkół w Ociążu odbył się etap powiatowy XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Jurczak i Tola Kierzek z klasy 4a oraz Jakub Kasprzak z klasy 7.

5 marca uczniowie klas IV – VII brali udział w Ogólnopolskim programie edukacji medialnej „Lekcja w kinie”. Tegoroczne spotkanie zatytułowane było: „Odkrywamy świat reklamy.  Podczas trwania zajęć uczniowie poznali definicję reklamy i jej podstawowe elementy, dowiedzieli się, czy jest product placement. Odkrywali, jak ważna jest rola reklamy społecznej, a także dowiedzieli się, jak stworzyć chwytliwy slogan reklamowy. W ramach „Lekcji w kinie” odbył się pokaz filmu „Tajne stowarzyszenie z dzielnicy Supilinn”.

Strona 8 z 23First   Previous   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  Next   Ostatni