4 lipca 2020   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

 

Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała wsparcie w  ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Szkoła Podstawowa Nr 13 otrzymała 2 laptopy, które umożliwią uczniom realizowanie lekcji w modelu zdalnym.
Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski w ramach Projektu otrzymało grant w wysokości 100 000 zł na zakup sprzętu dla uczniów oraz nauczycieli.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”  w ramach Projektu Zdalna Szkoła – Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

 

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

 

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

 

 gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-   

    trzynastki 

 

Aktualności 2019/2020
 

Dnia 17 stycznia 2020 r. pedagog naszej szkoły, pani Edyta Mielczarek, zaprosiła panią Iwonę Antczak - psycholog, która w klasie 4 przeprowadziła trzygodzinne warsztaty "Jak sobie radzić przykrymi emocjami?"

W czasie zajęć uczniowie rozpoznawali emocje i klasyfikowali je. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniem, które polegało na wskazaniu reakcji naszego ciała na gniew. Dzięki temu ćwiczeniu powstał rysunek człowieka, na którym zaznaczone zostały, m.in. ból brzucha, ból głowy, drżenie ciała czy "gęsia skórka". Następnie uczniowie klasy 4 zostali podzieleni na zespoły i wspólnie opracowali sposoby radzenia sobie z gniewem. Były to bardzo konkretne i, zdaniem pani psycholog, prawidłowe propozycje.
Zakończeniem warsztatów było podsumowanie zdobytych wiadomości.
Uczniowie w czasie zajęć byli bardzo aktywni: chętnie się wypowiadali, przedstawiali własne doświadczenia i dzielili się pomysłami. Uczestnicy uznali, że zajęcia były ciekawe i pomocne.

  


    


   Pogadanka z Policjantami w klasie 1 a i 1 b na temat bezpiecznych ferii.

  


klasy IV - VIII

zdjęcia - kliknij   


klas I - III

zdjecia

 
    


16 stycznia uczniowie klasy 1a oraz 1b pod opieką wychowawców Beaty Mamot oraz Marty Szmaj odwiedzili Muzeum miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Mieli okazję zobaczyć jak wyglądały dawniej wystawy sklepowe, jak urządzony był zakład fryzjerski czy szewski. Dowiedzieli się również, że pierwszym Burmistrzem miasta był Stefan Rowiński- patron naszej szkoły. Kolejnym punktem programu była wystawa klocków lego. Na koniec odbyła się krótka pogadanka z Panem policjantem jak bezpiecznie poruszać się po drodze, gdzie jest duży ruch oraz jak bezpiecznie spędzić zbliżające się ferie.

  


16 stycznia w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się pierwszy etap Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego
dla uczniów szkół podstawowych. Tegoroczna edycja konkursu nosiła tytuł  „Obraz wojny w literaturze. „Kamienie na szaniec i Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”. W etapie pisemnym wzięło udział 44 uczniów z sześciu ostrowskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Kasprzak i Joachim Dusza z klasy 8.

  


Dnia 8 stycznia bieżącego roku uczniowie klasy 3 A i 3 B wraz z wychowawcami odwiedzili Muzeum 3 D, które jest częścią Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i mieści się na parterze ostrowskiego Ratusza oraz obejrzeli wystawę klocków Lego „Historie klockiem pisane”
Dzieci odbyły spacer po centrum Ostrowa na przełomie XIX i XX wieku, oglądały odtworzone witryny ówczesnych sklepów oraz warsztatów – zegarmistrzowskiego i szewskiego.
Odwiedziły ówczesny zakład fryzjerski, na umieszczonym tam monitorze mogły zobaczyć swoje odbicie w stroju z wybranej epoki.

  Czytaj więcej...


Uśmiech niesiemy..... Przekazaliśmy dzieciom naszego szpitala słodycze. Mamy nadzieję, że wywołamy na ich twarzach uśmiech.... 🥰🥰 Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórke.🌲🌲💓💓.


    


Dnia 20 grudnia 2019 roku dobyło się w naszej szkole przedstawienie jasełkowe. Były to tradycyjne jasełka przedstawiające wydarzenia biblijne związane z Narodzeniem Pana Jezusa. Nie zabrakło również sceny ze złym Herodem. W role postaci wcielili się uczniowie klasy VIII i VI. Podczas jasełek można było wysłuchać pięknego śpiewu kolęd w wykonaniu chóru szkolnego.
Na koniec spotkania głos zabrała Dyrektor Szkoły Jolanta Przybyłek składając życzenia całej społeczności szkolnej oraz rodzicom uczniów.

    


Pierwszaki przy okazji przygotowywania się do Świąt Bożego Narodzenia w dzień klasowej Wigilii spotkała niespodzianka w postaci kolorowanek w innym wymiarze- wymiarze 3D :-)


    


Strona 8 z 24First   Previous   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji