23 stycznia 2021

Aktualności 2020/2021

W piątkowe przedpołudnie przedstawiciele klasy 2A poszli przywitać swoich młodszych kolegów i koleżanki z klasy 1A. Życzyli im wielu sukcesów oraz czerpania samych przyjemności ze zdobywania wiedzy. Wręczyli drobne upominki, które przydadzą się uczniom nie tylko w klasie pierwszej. Przedstawiciele klasy 1A wraz z wychowawcą zaskoczyli nas niespodzianką w postaci Slownika Ortograficznego i smacznych cukierów. Dziękujemy i życzymy powodzenia w murach naszej szkoły.

Dziś czas pożegnań. Miś Bartek zaprosił wszystkich do wspólnego zdjęcia. Uczniowie klasy 1A, 2A i 3A spotkali się na boisku szkolnym. Wszyscy uśmiechnięci stanęli do wspólnego zdjęcia z nowym przyjacielem – Bartkiem.
3 A zapakowała Misia i pamiętnik do nowej koperty. Wszystkim ten projekt bardzo się spodobał. Pragniemy zaprosić następne misie na nowe przygody do ostrowskiej trzynastki. Wyrusza teraz do szkoły podstawowej w Zaniemyślu koło Środy w Wielkopolsce. Pozdrawiamy serdecznie panią Elę - wychowawczynię następnej klasy, która będzie gościć Bartka. Proszę nie ściągać maseczki Bartkowi.  Do zobaczenia!!!

Klasa 1b uczestniczy w Ogólnopolskim projekcie "Jak odczytywać emocje?"
Podczas tych lekcji uczniowie będą pracować zespołowo, poszukiwać kreatywnych rozwiązań, a także rozpoznawać co czują inni. Dzięki temu wzmocnią umiejętność nawiązywania relacji z innymi, empatię i świadomość własnych emocji.
Temat 1 "Jak się uczyć koncentracji uwagi?"

1 listopada obchodzimy dzień Wszystkich Świętych. Drugoklasiści pamiętają o swoich bliskich i z tej okazji uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą wybrali się na krótki spacer pod pobliski kościół, aby zapalić symboliczny znicz. Każdy z osobna modlił się o osobę bliską jej serca. Warto kultywować nasze tradycje.

Lekcja plastyki  klasy 2A na szkolnym boisku.

Dziś klasę 2 A odwiedził wyjątkowy Miś Bartek, który  podróżuje po Polsce.  Uczniowie poznali go z klasowym Misiem Ździsiem , opowiedzieli o zwyczajach panujących w naszej klasie oraz zaprosili do wspólnego wykonania jesiennych wiewiórk. Na pamiątkę pobytu w naszej szkole Miś zabierze dla innych dzieci zakladki do książek. Miło było Cię gościć w murach naszej klasy i szkoły.

Dzisiaj na zajęciach klasy 1b królowała misiowa matematyka. My uczymy się poprzez świetną zabawę.

Klasa 1b na zajęciach technicznych zrobiła piękną jesienną mozaikę.

Dzisiaj klasa 1b zasadziła przy szkole swoje drzewko. Tradycja szkoły została podtrzymana 🙂 Niech rozwija się, tak samo jak dzieci 🙂

1 września do klasy 2b dołączył Maximilian. Z tej okazji odwiedziła klasę Pani Pedagog, Edyta Mielczarek i przeprowadziła zajęcia integracyjne. Uczniowie mieli okazję do lepszego poznania swoich kolegów i koleżanek za pośrednictwem zabawy.

Strona 8 z 13First   Previous   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  Next   Ostatni