11 grudnia 2019   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

 

 

ostrowska trzynastka na facebook - kliknij i polub

 

GABINET STOMALOGICZNY - kliknij

 

 gazetka szkolna www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie-   

    trzynastki 

Kochani, drodzy uczniowie, rodzice nauczycieli, cała społeczność dołączcie się do naszej wielkiej akcji w której pomagamy rodzinie z Białorusi.
W tym roku w ramach szlachetnej paczki wybraliśmy rodzinę Pani Olgi. Sami przeczytajcie.
Każda rzecz, nawet malutka jest bardzo ważna.
Warto pomagać 😊 ludzie dobrych serc.

Aktualności 2019/2020
 

29 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klasy 5a i 5b odwiedzili grób patrona szkoły Stefana Rowińskiego na cmentarzu przy ul. Limanowskiego. Uczniowie: Tola Kierzek, Oliwia Jurczak, Marika Malik, Alicja Starczan, Julia Sobiś, Marcel Maroszek, Szymon Leśny, Oliwier Kurpas i Kacper Brzezicha przypomnieli sobie sylwetkę pierwszego polskiego burmistrza Ostrowa Wielkopolskiego i zapalili znicz od całej społeczności uczniowskiej.
W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości uczniowie udali się również na mogiłę powstańców wielkopolskich i uczcili pamięć ludzi, którzy walczyli o przyłączenie Wielkopolski do niepodległej Polski w 1918 i 1919 roku.


    


Joga na w – f w klasie II B? Jak najbardziej!!! Redukuje stres, ułatwia koncentrację i wzmacnia kręgosłup Taką innowację zapewniła nam na zajęciach rozwijających p. Aleksandra Sobczak. Bawiliśmy się przy tym wyśmienicie, zwłaszcza przy wykonywaniu asan tzw. zwierzęcych. Wyginaliśmy nasze kręgosłupy w koci grzbiet lub zamienialiśmy się w kobry.


W dniu dzisiejszym nasza szkoła dołączyła do akcji Szkoła Pamięta zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem tego wydarzenia było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności. Takim człowiekiem był niewątpliwie jeden z Wielkich Przyjaciół szkoły kpt. Henryk Rybak, który stworzył, a następnie był komendantem ostrowskiej Tajnej Organizacji Młodzieżowej. Później został oficerem Armii Krajowej. Jego ostatnie lata to aktywna praca na rzecz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Ostrowie Wielkopolskim.

  Czytaj więcej...


UWAGA!

Pomóż bibliotece szkolnej zdobyć nowe książki!

Nasz szkoła bierze udział w konkursie Empiku „Tysiąc powodów by czytać”. Zachęcam wszystkich do głosowania na pracę Wojtka z kl. VI.

Praca przedstawia oblężenie Troi i została zainspirowana książką Lucyny Szary pt. „Mity greckie dla dzieci”
Aby oddać głos należy pobrać na telefon darmową aplikację mobilną Empiku, zalogować się i oddawać głosy.
Codziennie można oddać jeden głos.

https://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj

  


W tym roku Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia obchodziliśmy z przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu. Dzieci z kl. I – III wysłuchały historii z książki A.A. Milne „Chatka Puchatka”. Dla pierwszoklasistów przygotowano zabawę Kubusiowe memory, wśród uczniów klas II i III przeprowadzono Quiz wiedzy o Stumilowym Lesie.
Na zakończenie spotkania dzieci wykonały kartkę urodzinową dla Kubusia Puchatka. Wystawa prac wkrótce w bibliotece szkolnej.
Przypominamy, że Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia, to kampania społeczna Fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”, zainicjowana z okazji pierwszego wydania powieści „Kubuś Puchatek”

       


Serdecznie zapraszamy!
Przyjemne z pożytecznym.
Przyjdź, bądź z nami, wesprzyj Brajana 😊 Zabierz mamę, tatę, córkę, syna, babcię, dziadka, koleżanki, kolegów 🤗 Warto pomagać ❤
Szczególne podziękowania dla Marika WP, Tomasz Wnuk, Izabela Kusza
  


Mamy to!!!!
- certyfikat uczestnictwa w Projekcie Międzynarodowym CODE WEEK z programowania offline
- klasa 2 a z wychowawczynią Romaną Wojtczak zrealizowała 15 zadań w ramach CODE WEEK w dniach od 6 do 20 października 2019 r.
- z obowiązkowych 10 - dołączyliśmy dodatkowo jeszcze 5
- otrzymaliśmy też nagrodę za najszybsze zgłoszenie zadań
- uczniowie otrzymają indywidualnie przygotowane przez organizatorów certyfikaty uczestnictwa

  


Dnia 24 października uczniowie klas VI – VIII brali udział w Ogólnopolskim programie edukacji medialnej „Lekcja w kinie”. Tegoroczne spotkanie zatytułowane było: „W świecie gatunków filmowych.  Podczas trwania zajęć uczniowie dowiedzieli się,
Czym jest konwencja gatunkowa i hybryda gatunkowa. Zobaczyli jak wyglądały pierwsze filmy science fiction, odkrywali różnice pomiędzy komizmem sytuacyjnym, słownym i postaci. Poznali współczesne gatunki filmowe, takie jak: found footage i mockument. Prezentacje przykładów filmowych pozwoliły uczniom zrozumieć omawiane treści. W ramach „Lekcji w kinie” odbył się pokaz filmu „ Między nami kosmos”.

  Czytaj więcej...


Dnia 23 października szkolną bibliotekę odwiedziła grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 3 im. Jasia i Małgosi.
Dzieci z grupy Misie (pięciolatki i sześciolatki) odpowiadały na pytania jak należy traktować książki, wysłuchały opowiadania Królestwo z serii książek Renaty Piątkowskiej Gang Słodziaków „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał zakładkę do książki oraz naklejkę swojego ulubionego słodziaka.

  

  


Ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii naszego kraju.  Projekt ma edukować wszystkich Polaków, bazując na historiach Powstańców. Nasza szkoła w tym roku po raz pierwszy przystąpiła do akcji pisania kartek z pozdrowieniami i podziękowaniami ludziom, którzy walczyli o wolność Polski, o jej niezależność i niepodległość. Do akcji włączyła się cała społeczność uczniowska od klas I do VIII. Tematykę dotyczącą wydarzeń z powstania najpierw poznaliśmy w formie mini – wykładu, potem klasy starsze IV – VIII pracowały w grupach. Przeczytaliśmy na stronie biogramy Powstańców Warszawskich, a następnie całe wydarzenie podsumowane było wielką akcją pisania kartek. Łącznie napisaliśmy 141 kartek pocztowych.

    


Strona 8 z 13First   Previous   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji