27 września 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

 

Szkolne zestawy podręczników na rok szkolny 2021/2022


BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ URZĘDU MIEJSKIEGO
W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM


Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych edukacja wczesnoszkolna

PROCEDURA PRZEBYWANIA RODZICÓW I INNYCH OSÓB
NA TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13  IM. STEFANA ROWIŃSKIEGO W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM


Film edukacyjny Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia

Wykaz szkolnych podręczników w roku szkolnym 2020/2021

ostrowska trzynastka na facebook

gazetka szkolna -  www.juniormedia.pl/redakcje/panel/zycie- trzynastki
Kwestionariusz na szczepienie osoby niepełnoletniej - kliknij

Drodzy Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego,

zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety w badaniu dotyczącym preferencji i opinii mieszkańców na temat  Ostrowa Wielkopolskiego . Wyniki badania będą pomocne w opracowaniu Strategii Rozwoju do roku 2030, która na kolejne lata wyznaczy priorytety i kierunki rozwojowe, poprzez wspólnie zdefiniowane i obrane najważniejszych cele, do których będziemy chcieli dążyć realizując nową politykę długoterminowego rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego.

Badanie jest realizowane przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim przy wsparciu zewnętrznego i niezależnego eksperta, firmy Lider Projekt Sp. z o.o.
Ankietę można wypełnić poprzez widoczny QR code oraz osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim - biuro nr 313
Pragniemy zapewnić, że Państwa uczestnictwo w badaniu jest anonimowe.
Zachęcamy do aktywnego udziału w projekcie.
Zespół ds. opracowania projektu strategii.Link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfBzeWK5Bwt09DzPIEnH-8OMe3KkrPuaChKR3bzc4BE81qYXA/viewform?usp=sf_link
Piotr Młynarz
Wydział Rozwoju Miasta - Referat Obsługi Inwestorów
Telefon: +48 62 58 22 31

Aktualności 2020/2021
 

Klasa 1b z radością przyłączyła się do akcji ,,Trzynastka Medyków szanuje i laurki koloruje". W ten sposób okazujemy naszą wdzięczność za zaangażowanie w walce z koronawirusem.
https://www.youtube.com/watch?v=XVIv-uufppQ   


Rozstrzygnięty został konkurs na opracowanie prezentacji multimedialnej przeprowadzony przez Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych dla ósmoklasistów szkół powiatu ostrowskiego pt.: "Podróż marzeń".
Laureatką została Daria Muszyńska która zajęła I miejsce.
Wyróżnienie otrzymali Agata Dybioch oraz Bartłomiej Gawroński.
Serdecznie gratuluję zwycięzcom!   


Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Dnia Ziemi były słowa "Z energią zmieńmy źródła"
Uczniowie klasy 3 A zaprezentowali swoje pomysły, jak oszczędzać energię, żyć z ekologią za pan brat.
 Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.
Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.
https://youtu.be/id1hYtBUy3s   


23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Uczniowie klasy 1b zaplanowali ten dzień niezwykle kreatywnie i z miłością do książek.
https://www.youtube.com/watch?v=L1fZDMnyouw   


Klasa 1b w tym tygodniu postawiła na ekologię. W związku z tym zrobiła ekologiczne zabawki. Bardzo piękne i pomysłowe...
https://www.youtube.com/watch?v=oCWRQwoaA6A   


Dziś obchodziliśmy DZIEŃ ZIEMI, który jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 roku. Odpowiedzieliśmy na pytanie czym jest ekologia, czy każdy z nas może zostać ekologiem oraz w jaki sposób wpływamy  na planetę? Ziemia to wspólne dobro łączące pokolenia na całym świecie i warto o nią dbać. Dziś mieliśmy również posprzątać "kawałek świata". Uczniowie wykonali doświadczenie oraz zaprojektowali ODZNAKĘ PRZYJACIELA PRZYRODY.

  


22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Dzieci z klasy 1b dobrze wiedzą, że planeta na której żyjemy jest Naszym wspólnym domem i trzeba o nią dbać.

Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą przeprowadzili rozmowę uświadamiającą znaczenie dobroci i uśmiechu w życiu człowieka. Wszyscy w skupieniu  wysłuchali opowiadania Edyty Zarębskiej ,,Zosia i fiołkowy kapelusz" - o dziewczynce, która ciągle chodziła smutna i nic jej się nie udawało.  Babcia postanowiła zmienić tą sytuację.  W starej szafie znalazła zaczarowany kapelusz, który pozytywnie wpłynął na życie bohaterki. Stała się otwarta a uśmiech  zagościł na jej twarzy. Kapelusz był piękny, ale to nie on dawał Zosi moc. Tylko wiara w samą siebie była jej siłą.  Takie przesłanie towarzyszyło uczniom klasy 2a, którzy wykonali  przepiękne, zaczarowane kapelusze.

  


Uczniowie klasy 4a, 5 oraz 6a i 6b wzięli udział w akcji Żonkile upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim.
 Podczas zajęć obejrzeli film „Będę pisać” w reżyserii Hi-Story. Losy dwójki nastolatków przed wojną i w jej trakcie poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa, której telefon nawiedza duch przeszłości. W wyniku tej przygody nastolatka zmienia swe niewłaściwe zachowanie.

  Czytaj więcej...


 🙂Agata zajęła 2 miejsce w
"I Nice International Music Competition" we Francji🎻🎻🎻. W konkursie on line udział wzięli z uczestnicy z Włoch, Niemiec, Francji, Polski, Litwy, Łotwy, Bułgarii, Słowenii, Ukrainy, Białorusi, Turkmenistanu, Chin, Tajlandii, Singapuru i USA. Otrzymała 94 na 100 możliwych do zdobycia punktów. 🙂🎼🙂🎻

  


Strona 8 z 28First   Previous   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji