24 lipca 2017

Dzień Głuchoniemych - relacja wideo

Trzeci sezon rozpoczęty

Aktualności 2016/2017

W czwartek 30 marca uczniowie klasy 2b zwiedzali wystawę w  Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Nasi uczniowie obejrzeli Gwiezdne statki braci Kuleszów. Pani kustosz wprowadziła nas w świat przyszłości, fantazji i podbojów kosmicznych. Na zakończenie uczniowie wcielili się w postaci Yoda, Lei Organy i Luca Skywalker'a.

Jakub Kasprzak z klasy piątej wygrał Międzyszkolny Konkurs „Omnibus” dla klas IV-VI zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim. Kuba zaimponował wszystkim szeroką wiedzą z wielu dziedzin: przyrody, historii, języka polskiego, sztuki a także znajomości okolic Ostrowa. Ponadto popisał się również umiejętnościami sportowymi na torze przeszkód.
Oprócz Jakuba w konkursie wzięły udział Nadia Błaszczyk i Nadia Wojciechowska
z klasy VI, które także zaprezentowały wysoki poziom wiedzy ogólnej.
Gratulujemy Jakubowi tytułu „Omnibusa”, dziewczynom udziału i życzymy dalszych sukcesów.

W kategorii klas młodszych naszą szkołe reprezentowały uczennice klas 3 - Julia Kaczmarek, Maja Frankiewicz, Aleksandra Muszyńska.

Trójka uczniów z klasy 4 (Michał Derwich, Julia Mikołajczyk, Julia Zielińska) wraz z Martą Mielczarek (koordynatorem) 28 marca wybrali się do Szkoły Podstawowej nr 9 na inaugurację Projektu "Jedz i żyj zdrowiej". Projekt przeznaczony jest dla czwartoklasistów. Trwać będzie od marca do listopada 2017roku.
Inauguracja została wzbogacona o występy uczniów oraz warsztat dot.zdrowego stylu życia- czytanie etykiet. Następne zadania do wykonania przed nami.
Już dziś zachęcamy wszystkich do zrezygnowania z nadmiaru cukru w naszych posiłkach oraz do wzmożonej aktywności fizycznej. ​​​​

W poniedziałkowy poranek,  dnia 27.03.2017r. uczniowie z klas III, IV, V wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Opola. Celem wycieczki była wspaniała rewia na lodzie „Królowa  śniegu”. Zanim jednak zobaczyliśmy to wyjątkowe widowisko mieliśmy możliwość zwiedzić miasto, które słynie z festiwali piosenki . Pod opieką Pani przewodnik,  mogliśmy zobaczyć miasto  i poznać jego historię. Odwiedziliśmy tam wzgórze Uniwersyteckie – skwer kompozytorów polskich piosenek, figury czterech pór roku, Rynek z ratuszem, katedrę, Opolską Wenecję, fragmenty murów obronnych, Wieżę Piastowską oraz miejsce , gdzie odbywają się coroczne opolskie festiwale piosenki. Dzieci chętnie wystąpili w roli piosenkarzy, którzy dumnie zaśpiewali hymn naszej szkoły.

W czwartek 23 marca klasa pierwsza wybrała się na spacer po tym jak na zajęciach technicznych wykonali kolorowe gaiki. W ten sposob przeganialismśy zimę a szukaliśmy wiony. Mamy nadzieję, że zima się ostro przestraszyla i od jutra rana powita nas piękna, kolorowa wiosna.

www.youtube.com/watch- kliknij aby obejrzeć

22 marca w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się XIII Warsztaty Dziennikarskie pod hasłem „Dziecko a odpowiedzialność za słowo w mediach”. Podczas zajęć uczniowie mogli zapoznać się z sylwetką Andrzeja Stefańskiego – głównego koordynatora do spraw projektów regionalnych w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, dziennikarza, byłego redaktora katowickiego oddziału „Gazety Wyborczej”.  Kolegium redakcyjne prowadzone przez pana Stefańskiego obejmowało zakres tematyki tworzonej gazety. Efektem pracy poszczególnych grup uczniowskich była stworzona wspólna gazeta internetowa. Naszą szkołę reprezentowali Karina Galler, Jakub Kasprzak i Bartosz Cierniak z klasy 5, którzy wraz z uczennicami SP 9 przeprowadzili indywidualną rozmowę z zaproszonym gościem i zredagowali wywiad.

22 marca uczniowie klasy IIa odwiedzili Muzeum Miasta Ostrowa, w którym obejrzeli wystawę statków kosmicznych i postaci związanych z „Gwiezdnymi wojnami”. Drugoklasiści byli zachwyceni dużymi makietami rakiet oraz świecącymi i połyskującymi elementami ich wyposażenia. Druga wystawa prezentowała „Kuchnię Babuni”. Dzieci oglądały stare urządzenia i przedmioty, których dawniej używano do przygotowywania posiłków czy sprzątania. Mogły nawet przez chwilkę wypróbować je w „pracach porządkowych”.

21 marca - pierwszy dzień kalendarzowej wiosny powitaliśmy zdrowo, kolorowo i wesoło.
Uczniowie w swoich klasach przygotowywali zdrowe przekąski w ramach ogólnopolskiego projektu „Śniadanie daje moc”.
Następnie na sali gimnastycznej odbył się Szkolny Pokaz Talentów, którym podsumowano szkolny projekt „Mam talent”. Uczniowie z poszczególnych klas prezentowali swoje zainteresowania, pasje, talenty z różnych dziedzin.

Natomiast w ramach projektu czytelniczego uczniowie recytowali wiersze o wiośnie.

zdjęcia w galerii zdjęć

Przedstawienie teatralne- aktorzy - uczniowie klasy 3a, reżyseria - pani Joanna Szymańska

www.youtube.com/watch - kliknij aby obejrzeć

W poniedziałkowe popołudnie odbyło się pierwsze spotkanie integrujące przyszłych uczniów klasy pierwszej. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli w zabawach logorytmicznych, których celem było zapoznanie się ze sobą uczniów i rodziców oraz rozwijanie mowy dzieci poprzez zabawę. Taniec, śpiew, rysunek, ćwiczenia artykulacyjne to nie trudne sposoby na wsparcie naszego dziecka w rozwoju. Możemy przy tym wykorzystać wiele rzeczy, które znajdziemy w naszym domu np. rolki po papierze. Nauczycielkami, które wprowadzały dzieci w świat nauki były Eunika Szaroszek i Joanna Szymańska.

Strona 8 z 19First   Previous   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  Next   Ostatni
pawo 2

trzecia edycja