18 grudnia 2018   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

  

 
 
Aktualności 2018/2019
 
DEN

W poniedziałek, 15 października 2018 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz społeczność uczniowska. Uczniowie zaprosili nas na koncert życzeń. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Zostały też przyznane nagrody Dyrektora.
Na zakończenie życzenia złożyli przedstawiciele Rady Rodziców oraz  Samorząd Uczniowski.

    


15 października 2018 roku na terenie obiektu Borowianka Rodzice i dzieci z klasy I A i I B spotkali się na wspólnym biesiadowaniu i zabawach. Oprócz drobnych przekąsek uczniowie klas I mogli poznać się w niecodziennych okolicznościach przyrody poza obiektem szkoły, w której uczą się na co dzień.

  Czytaj więcej...


11 października uczniowie klasy 7 Bartosz Cierniak i Jakub Kasprzak wzięli udział w pierwszym spotkaniu Młodzieżowej Rady Miejskiej. Chłopacy zostali wybrani na radnych przez uczniów naszej szkoły i właśnie dzisiaj dostali oficjalne nominacje na nowych członków Rady. Pierwsze spotkanie z opiekunem - panią radną Mileną Kowalską przebiegło w przyjaznej atmosferze, a nasi przedstawiciele podzielili się swoimi pomysłami na dalsze działania. Gratulujemy wybory do Rady i życzymy wielu sukcesów!

  


Po uroczystej ceremonii ślubowania uczniowie klas 1 - na pamiątkę - wsadzili drzewka ufundowane przez Rodziców.

  


  


Dnia 8 października do szkolnej biblioteki zawitała grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 3 im. Jasia i Małgosi.

  Czytaj więcej...


Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej. Odbywa się ono każdego roku w październiku w Polsce. W Ostrowie Wielkopolskim kolejny raz obchodzono to święto  w Parku 600-lecia przy Al. Solidarności.

Zadaniem chętnych uczniów było wykonanie fotografii owadów i zwierząt żyjących w Parku Przygód na Piaskach.
Laureatami Konkursu zostali:
Maja Kaczmarek klasa   IV b
Julia  Kaczmarek  klasa  V b
Marcel Spigiel    klasa  IV a
Kacper Brzezicha    klasa  IV a                     Czytaj więcej...


Dzień  5 października 2018 roku był dniem szczególnym dla 30 pierwszoklasistów naszej szkoły.  Świadkami tego ważnego wydarzenia byli zaproszenie goście: pani Beata Klimek – Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego,  pani Ewa Matecka – Zastępca Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, pani Aleksandra Zuchowska – Radna Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, ksiądz Dominik Wodniczak  - Proboszcz Parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny, pani Jolanta Przybyłek - Dyrektor Szkoły, pani Małgorzata Bożek – Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 13,  Rodzice oraz p. Małgorzata Kraszkiewicz i p. Teresa Skrzypek.

  Czytaj więcej...


W czwartek 4 października uczniowie klasy 4 a i 4 b wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Przygodziczek. Na miejscu czekało ich wiele atrakcji. Uczniowie podczas przejazd bryczką umilali czas śpiewem, za co zostali nagrodzeni dłuższą trasą. Jedną z atrakcji było ognisko z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków oraz gry i zabawy z nagrodami. Ponadto uczniowie mieli okazję poznać kilka ciekawostek o ziemniakach, ich historii i miejscu w naszej kulturze. 

  


Uczniowie klas drugich oraz trzeciej wybrali się na spektakl pt. „W krainie Lawendowego Rycerza” przedstawianego przez teatr ARTENES z Wrocławia. Było to bardzo pouczające doświadczenie dla uczestników, ponieważ spektakl zachęcił ich do przeżywania przygód książkowych bohaterów poprzez czytanie. Każdy mógł się przekonać, że książka jest czymś fajnym, o co czasem warto poprosić zamiast innych prezentów.
    


Strona 8 z 11First   Previous   2  3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji