29 czerwca 2022   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
 
 

STRONA W PRZEBUDOWIE

 

 

 

STRONA W PRZEBUDOWIE

 

 

 

Aktualności 2020/2021
 

4 marca już po raz dziewiętnasty w Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie
Wielkopolskim odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o lekturze „Z LEKTURĄ ZA PAN BRAT” pod
honorowym patronatem Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beaty Klimek dla uczniów
klas II i III.
Zwycięzcami konkursu zostali:
W kategorii klas II:
I miejsce: Łucja Boroń- Szkoła Podstawowa nr 4
II miejsce: Stanisław Fengler- Szkoła Podstawowa nr 13
III miejsce: Pola Wolska- Szkoła Podstawowa nr 2
W kategorii klas III:
I miejsce: Nina Głowacka- Szkoła Podstawowa nr 5
II miejsce: Liliana Kubera-Szymanowska- Szkoła Podstawowa nr 9
III miejsce: Nataniel Strzyż- Szkoła Podstawowa nr 4

  Czytaj więcej...


Organizatorem eliminacji miejskich była Szkoła Podstawowa nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Turniej składał się z czterech części: testy pisemne, tor sprawnościowy, miasteczko ruchu drogowego, pierwsza pomoc. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą w zakresie przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz świetną umiejętnością jazdy na rowerze. Zarówno jeden, jak i drugi zespół  wywalczył  II miejsce, co zapewniło im przejście do etapu powiatowego.

    


23 marca  w II Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się już III edycja „Reymontowskiej Akademii Umysłu”, w ramach której przeprowadzone były konkursy z różnych dziedzin. Wybrani uczniowie klasy VIII: Julia Kaczmarek, Olga Kazowska, Aleksandra Muszyńska, Jakub Reterski reprezentowali naszą szkołę w konkursie „Matematyczne Rozgrywki”. Konkursy przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych klas 7, 8  powiatu ostrowskiego.
Dumni jesteśmy, gdyż nasza uczennica - Olga Kazowska zajęła III miejsce w konkursie „Matematyczne Rozgrywki” i otrzymała nagrodę ufundowaną przez Starostę Pawła Rajskiego oraz Radę Rodziców II Liceum Ogólnokształcącego.

  Czytaj więcej...


Nasza wspaniała dwójka tenisistów stołowych Filip Pioch i Adam Kasprzak  zajęła III miejsce w Finale Wojewódzkim! To wielki sukces naszych uczniów, po raz pierwszy w historii szkoły, po zwycięstwie w zawodach powiatowych i  rejonowych, mieliśmy swoich reprezentantów w tej dyscyplinie na zawodach wojewódzkich!!! Serdeczne podziękowania dla p. Roberta Strzelczaka, prezesa i trenera @LKS Tajfun za pomoc w organizacji i bezcenne wskazówki trenerskie.
Naszym zawodnikom życzymy dalszych sukcesów🏆🏓🏆👏. Opiekunem uczniów była nauczycielka wychowania fizycznego p. Aleksandra Sobczak.

  


Rozpoczęcie nauki w szkole, jest dla każdego dziecka nie tylko czymś ciekawym, ale przede wszystkim czymś nowym. Dziecko wkracza w nowy etap swojego życia. Powoli nauka zastępuje zabawę, co może nieść za sobą różnorodne emocje zarówno pozytywne jak i negatywne. Jednakże emocje ogromnie wpływają na dziecko i jego rozwój. Trzeba dołożyć wszelkich starań by dzieci chętnie przychodziły do szkoły, były radosne, zadowolone, pełne optymizmu.
Relacja filmowa   Czytaj więcej...


Dnia 11.03.22, w naszej szkole, odbyły się szkolne eliminacje do międzyszkolnego konkursu literowania po angielsku "Spelling Bee". Do konkursu przystąpiło 17 uczniów klas III. Pierwszą konkurencją było zapisanie słów literowanych po angielsku. Druga konkurencja polegała na przeliterowaniu wylosowanego wyrazu. Ostatnią, najtrudniejszą  konkurencją było przeliterowanie wyrazu podanego przez nauczyciela.
W tym roku, na międzyszkolnym konkursie w SP nr 14, naszą szkołę będzie reprezentował Kacper Marek z klasy III a.
Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu międzyszkolnym.

  


17 lutego 2022r. uczennice klasy 8: Ola Muszyńska, Maja Frankiewicz oraz Julka Kaczmarek reprezentowały naszą szkołę w VIII Międzyszkolnym Konkursie Polonistycznym dla Szkół Podstawowych skierowanym do uczniów klas VII - VIII. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: "Śladami twórczości Adama Mickiewicza".
    Podczas konkursu uczniowie przez 90 minut rozwiązywali test, który sprawdzał ich wiedzę i umiejętności z zakresu literatury i nauki o języku.
    Komisja konkursowa po sprawdzeniu testów zakfalifikowała do kolejnego etapu 10 uczniów, m. in. naszą Olę, której z całego serca gratulujemy i trzymamy za nią kciuki podczas nadchodzących zmagań, które odbędą się już 17 marca.


    


8 marca zakończona została zbiórka pomocy na rzecz uchodźców z Ukrainy, podczas której zbierane były akcesoria dla dzieci.
Przyznajemy, że odzew przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Serdecznie dziękujemy za Wasze gorące serca.
Dodać należy, że nadal aktywna jest wirtualna skarbonka, na której również gromadzone są środki na pomoc mieszkańcom Ukrainy. Zgromadziliśmy już 2651 zł.
Zachęcamy do zakupu pszczółek od Agatki:
https://www.facebook.com/sp13ostrow/posts/5211510905560111
Serdecznie dziękujemy!

  


Biblioteka szkolna to miejsce niezwykłe, uczniowie naszej szkoły znajdują w niej przestrzeń nie tylko do nauki ale także relaksu oraz dobrych spotkań.
Dziś uczniowie którzy odwiedzili nasza bibliotekę uczestniczyli w grach planszowych oraz pomagali w przygotowaniu dekoracji z okazji zbliżającej się Wiosny!
  


W tym tygodniu na zajęciach z programowania uczniowie klasy 4b otrzymali zestaw do budowy robota. JIMU Robot są to klocki pozwalające na zbudowanie interaktywnego robota, który jest sterowany za pomocą aplikacji i na kolejnych zajęciach uczniowie będą poznawać podstawy programowania.
  


Strona 8 z 48First   Previous   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji