22 października 2021   
Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Aktualności 2016/2017
 

1 czerwca dobiegła końca kolejna edycja Czwartków Lekkoatletycznych. Podobnie jak w latach ubiegłych cały cykl obejmował trzy imprezy jesienią 2016 r.,  trzy - wiosną 2017r.. Do ogólnej  klasyfikacji  zaliczały się punktu z pięciu czwartków. Miejsca medalowe zajęli:
Nadia Błaszczyk – miejsce II,
Wojtek Szymoniak – miejsce III
Natalia Janus – miejsce III
  


 1 czerwca uczniowie klas IV, V,VI wzięli  udział w IV Ostrowskim Teście Coopera,  który odbył się na boisku  sportowym Gimnazjum nr 1 przy ulicy Wrocławskiej 51 w Ostrowie Wielkopolskim. Test polega na  12-minutowym biegu ciągłym. Jest to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera , obecnie stosowana do badania wytrzymałości.  Wszyscy uczestnicy  otrzymali imienny certyfikat ze swoim wynikiem. Uczniowie mieli okazje również uczestniczyć  w  pikniku  „Apetyt na życie”, propagującym zdrowy styl życia a także promującym transplantologię.


    


W tym wyjątkowym dniu jakim jest dzień dziecka uczniowie z klas trzecich wspólnie świętowali. Tym razem dzieci wraz z wychowawczyniami udali się do jednego ucznia – Kewina  by móc poznać różne odmiany papug oraz inne ptaki, hodowane przez tatę chłopca,  pobawić się na świeżym powietrzu oraz na piknik zorganizowany u niego w ogrodzie. Podczas wspólnego spaceru nie zabrakło również edukacji przyrodniczej – wówczas uczniowie mogli poznać roślinność, która dojrzewa na polach by latem dać nam swoje plony.   


uczniowie klas 1-6 we wtorek 30 maja utrwalili swoje wiadomości i umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy - podczas ćwiczeń sprawdzali bezpieczeństwo, stan poszkodowanego, wzywali pomoc, resuscytowali, ćwiczyli pozycję boczną bezpieczną. Nauczycielami koordynującymi ćwiczenia były: Ewa Portasiak-Włodarczyk, Romana Ziajka, Dominika Armatys.   


30 maja uczennica klasy IV Zuzanna Banasiak wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki w Języku Angielskim w Gimnazjum Nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Poziom konkursu był bardzo wysoki, uczestnicy wykazali się zarówno umiejętnościami muzycznymi jak i językowymi. Zuzia zaprezentowała utwór Lenki „The Show”, a jej żywiołowy i radosny występ spodobał się jurorom, którzy przyznali jej wyróżnienie. Zdolności językowe i talent muzyczny Zuzanny warte są dalszej pracy i rozwijania, a na pewno zaprocentują dalszymi sukcesami.
Gratulujemy Zuzi!

  


W maju uczniowie klas IV – VI brali udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Klasa szósta uczestniczyła w spotkaniu zatytułowanym „Gdy pradziadek był sztubakiem”. Lekcja przybliżała dzieje ostrowskiej oświaty – działalność najstarszych placówek w Ostrowie, codzienne życie uczniów od XVII wieku do okresu międzywojennego.

  Czytaj więcej...


Uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie pt."Karolcia" wystawione przez aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT z Wrocławia. Spektakl opowiada o dziewczynce, która znalazła magiczny koralik spełniający życzenia. Największa przygoda, w jakiej Karolcia i jej przyjaciel Piotrek wzięli udział to ratowanie placu zabaw przed zamknięciem. W trakcie przedstawienia szczególną uwagę zwrócono na zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, udzielania pomocy osobom starszym i zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Koralik pozwolił odkryć Karolci ważną prawdę, że dużo radości i prawdziwego szczęścia sprawiło jej spełnienie marzeń otaczających ją ludzi.

  


23 maja uczniowie z klas IV – VI obejrzeli w Ostrowskim Centrum Kultury przedstawienie pt. „Labirynt przemocy” przygotowane przez Teatr Profilaktyczny „Alert” z Wrocławia. Spektakl wyreżyserowany przez Konrada Wordena  poruszył trudny temat przemocy fizycznej i psychicznej. Aktorzy  w ciekawy sposób zaprezentowali  współczesne zagrożenia  i skutki znęcania się nad rówieśnikami.  Uświadomili uczniom, że nawet pozornie drobne przewinienia mogą prowadzić do poważnych następstw i skłonili do refleksji nad własnym postępowaniem.
Sztuka była wspaniałą lekcją  tolerancji i empatii.

  


23 maja w Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego odbył się VII  Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Języku Polskim pod hasłem Twardy orzech do zgryzienia. Konkurs ten miał na celu promowanie poprawności językowych wśród młodzieży, rozbudzenie zainteresowania językiem polskim oraz kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji i pracy w grupie.I miejsce – Anna Banasiak, Magdalena Molenda i Kamil Grzegorczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1. II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 Wiktoria Czerniak, Julia Maleszka i Marcelina Grzęda. III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11 - Karolina Maćkowiak, Zofia Juszczak i Daniel Kuberacki.

  Czytaj więcej...


20 maja w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyło się podsumowanie XII edycji Muzealnego Konkursu Historycznego „SPACEREM W PRZESZŁOŚĆ” o tytuł „MŁODEGO REGIONALISTY” pod hasłem „Ostrowskie Ateny. Wokół literatury”. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Kasprzak, Karina Galler, Klaudia Rachwalska i Sara Leśnierowska z klasy 5 oraz Wiktor Maroszek z klasy 6. Uczniowie zdobyli tytuł „Młodego Regionalisty” MMOW oraz Srebrną Odznakę. Gratulujemy uczniom i opiekunowi oraz życzymy dalszych sukcesów.

    Czytaj więcej...


Strona 3 z 19First   Previous   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  Next   Ostatni   
  Szukaj   

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziennik Internetowy
 

 

 CERTYFIKATY TRZYNASTKI 

certyfikat 


 wf z klasą - blog I edycja

 

wf z klasą - blog II edycja

 

wf z klasą - blog III edycja

 

 

Młodzi i media
- certyfikat
/ blog

 


ceryfikat

zobacz szczegóły

 

certyfikat
zobacz szczegóły

 

PROJEKTY,
PROGRAMY,
AKCJE

W "13"
  

 

 InstaLing.pl

Nauka języków prosta

 

 

 

 

 zobacz szczegóły

akcje w SP 13

 

 

Internetowy Teatr
Telewizji