Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2019-03-14 | Views: 200

Członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej Jakub Kasprzak i Bartosz Cierniak reprezentowali naszą szkołę na spotkaniu z Rzecznikiem Praw Obywatelskich dr. Adamem Bodnarem, które odbyło się 13 marca w Synagodze.
Podczas spotkania uczniowie poznali czym zajmuje się Rzecznik Praw Obywatelskich i w jakich sprawach można się do niego zwracać. Dr Bodnar udzielał również odpowiedzi na pytania licznie zgromadzonych ostrowian i starszych i młodszych, którzy prosili o pomoc i radę w różnych sprawach osobistych oraz dotyczących całej społeczności miasta. Dzięki udziałowi w spotkaniu chłopacy dowiedzieli się, że każdy, kto uważa, że jego prawa zostały naruszone albo że jest nierówno traktowany może zwrócić się o pomoc do Rzecznika Praw Obywatelskich.